
veer
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 8. 2. 2014 11:35:02
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
llucinkaa2
napsal(a):
Ahoj, všechny Acany nejsou bez obilné, tady je řada granulí bez obilovin: http://www.acana.com/nase-vyrobky/acana-regionals/?lang=cs
Aha, aha, díky nevěděla jsem že je takhle k dispozici seznam které jsou které, koukala jsem jen ve zboží a tam jsou popisy u všeho jak přes kopírák a nikde není vypsaný celý procentuální složení, díky za odkaz. Najela jsem na Orijen ale vet mi schválil střídání s bezobilnou Acanou tak jsem v tom trochu tápala. Díky
Mě by třeba zajímalo běhání u kole například? Od jakého věku začít a co je tak optimum pro začátek? Jde o psa váhově 30kg, rok a půl stáří, rtg už mám 0/0. A je vůbec dobré aby byl po celou dobu v plném tempu? Nebo je nutné střídat rychlosti? Samozřejmě na kole nelítám jak šílenec, jen rekre a ke všemu ještě jen občas, takže spíš na pohodu a spíš rovinky převážně les nebo rovnější polňačky. Starší se mnou už běhá, ale s tím jsem začala až na 5letech. Tam jsem zátěž úplně extra nebyla nucena řešit, protože pes byl značně aktivní už před samotným začátkem u kola.
Ahoj, jsou všechny druhy Acany bezobilné? Mám potíž rozlišit, příjdou mi všechny popisky zcela totožné ať rozkliknu kterýkoliv tak všude se píše prakticky to stejné i co se týká obsahu ať jde o puppy, junior, fit, senior všude jsou stejné texty akorát snad Pacific je trochu jiný text. Ale ani tak nejsem moudrá z toho které obsahuje obilí a které ne?
pidla
napsal(a):
Ono je "smrdí" a "smrdí". Zelené dršťky cítit pochopitelně jsou, ale mně spíš voní - krávama, chlívem apod. Je to hodně intenzivní pach, ale ne vyloženě nepříjemný (i když každý to asi vnímá jinak). Ovšem jednou jsem koupila dršťky od Vetamixu a to byl totální hnus, jak rozpáraná týden chcíplá koza. Takže se nedejte na to, že je to normální, "dršťky prostě smrdí" - ten balíček, co jste koupila, mohl být klidně zkažený.
Já nevím, to těžko posoudím, když jsem je měla poprvé jestli jsou špatné nebo nikoliv. Každopádně zapáchají, ne nijak intenzivně, dá se to, ale maso je bez zápachu a asi tím že není zvyklý je prostě nechtěl. Ale to je jedno, už je prostě nekoupím, poučená pro příště dala jsem je sousedovi. Ten to ani neznal a jen se po nich zaprášilo. Tak asi spíš mám výbíravého jedince.
noemi
napsal(a):
Dršťky jen přidávejte v přiměřeném množství k dávce masa...jsou totiž i projímavé jsem někde vyčetla. Celou denní dávku jsem nikdy psům jen dršťkovou nedávala.
Naši psi je milují. Smrdí sice hůř než kanál, ale co bych pro zlatíčka neudělala, že?
Zkusila jsem teda dát dneska k večernímu krmení polívkovou lžíci, ale nic, odmítl opět celé krmení. Nemám na to trpělivost ho učit to žrát když ani tak malé množství zamíchané do jiného masa nechce.
Já blbec si taky říkala co bych pro něj neudělala, ale co nadělám když to do něj za žádnou cenu nedostanu. Dokonce mi příjde snažší do něj dostat léky než ty zelené drštky.
lenka815
napsal(a):
nevíte někdo prosím jak se zachovat popřípadě co nosit sebou na procházku když vás napadne pes?myslím třeba nosit sebou na obranu nějaký sprej nebo tak něco....já mám psa samojeda a vždy na vodítku...už jsem dost vyděšená,nebylo to poprvé co se mi to stalo,jen naštěstí nás vždy zachránil majitel psa co nás napad.prý je nebezpečí že mi pokousaj že do nich šahat nesmím když to neumím.děkuji za radu
nevím co je na tom za umění, sáhnout do zuřících psů, každopádně to poukásní je nasnadě když jsou psi v sobě. Ale už mě taky štvou pejskaři co nemají své psi zvládnuté a k tomu ještě na volno. Zrovna dneska vpodvečer jsem byla se svým na vodítku a kluk co šel proti s dvěma volně pobíhajícíma jeden na mě, ne na mého psa ale na mě, vyjel. V ten okamžik jsem myslela, že toho kluka zabiju vzteky. Krajně to nesnáším, vidím že má někdo psa na vodítku okamžitě připnu svého a cizího psa si nevšímáme. To stejné očekávám i od druhých pejskařů. Bohužel dneska má psa kde jaký debil s prominutím. Navíc občas chodím uličkou kde je pes co rád přeskakuje plot a je agresivní jak na psi tak na lidi, takže jsem raději vybavena pepřákem. Kdyby bylo nejhůř tak mám alespoň nějakou obranu proti útočícímu psovi.
serigala
napsal(a):
Tak u nás je to zase dost o konzistenci, já měla chronického nežravce, žral na granulích tak 2x - 3x týdně poloviční dávku, při přechodu na maso na všechno blbě koukal stejně jako u granulí, ale přišla sem na to, že prostě nebude žrát mleté. Tudíš všechny salámy šly postupně ke kamarádce, jejíž psi sežerou všechno. I kdyby mu člověk pomlel to, co normálně žere, tak by se na to vykašlal, to samé z dršťkama, mleté nebude, celé sežere. S chutí to ale nebude nikdy. Takže kdo ví, co se těm psům nezdá.
normálně nemám problém, masa střídám kusová i mleté nikdy žádný problém, drštky taky normálka sežere myslím ty běžné z krámu. Ale tohle radikálně odmítl s výrazem no fujtajbl. A já si naivně myslela jakou baštu mu nepořídím. Dneska jsem mu dala přičuchnout co by na to říkala a doslova od toho prchnul. No takže hold podělím dvě kamarádky. Jsem totiž idiot a abych vykryla zbytek objednávky tak aby se mi vyplatilo poštovné, tak jsem jich vzala 5kg
No já si je objednala přes net prvně a přebíral mi to někdo jiný když to došlo takže jsem se na to nemohla zeptat. Tak mě to pak překvapilo, no ale i tak jsem to psovi zkusila dát ale čuchnul k tomu a to že včera měl hladovku, tak to přesto nad tím ohrnul nos. Tak mě to zarazilo, jen tak nad něčím neofrňuje, tak jsem si říkala zkusím se zeptat jestli je ten smrad normální a nebo jestli je to zkažené. No tak tím nejspíš obdaruju nějakého známého když mi na to pes jen čučí a odmítá to sežrat.
angorek
napsal(a):
Zdravím,
nepíšete nic o místě. Pokud nechcete želvě udělat venkovní výběh, tak bych o rodu testudo ani neuvažoval (sice se podle literatury dají chovat celoročně v teráriu, ale lepší podmínky poskytnete s venk. výběhem). Zimovat se rod testudo nemusí, ale opět - je to jejich přirozené chování, tak je nejlepší tento přirozený cyklus neporušovat. Pokud tedy chcete chovat v teráriu, tak nějaký exotičtější druh (ale i tyto druhy až na výjimky mohou být přes léto venku), který nezimuje. Zde ale potřebujete patřičné zkušenosti - pokud je nemáte, tak by to šlo asi jen horko těžko (možná uhlířka, pardálka, ale hlouběji bych nešel). Pokud ale máte možnost venkovního výběhu, neváhejte a želvě jej poskytněte. Proti kunám se můžete chránit - zdění zakopat hodně hluboko a z vrchu dát pletivo (napevno, ne jen volně položené). A pro jistotu želvu večer zavřít do boudy (ale nezapomeňte ráno otevřít! Jinak ji přes den v létě upečete!). Popřípadě kvůli rosy atd. by mohla být střecha jen z pletiva... Ale to jsou detaily. Možná by ještě pomohlo dát k výběhu pytlík s lidskými vlasy, protože taková havěť se lidí a jejich pachu bojí, tak se k tomu nebudou přibližovat. Pokud jsou ovšem extrémně zvyklé na lidskou přítomnost, tak to nepomůže.
Mno bydlíme u lesa a lesní návštěvníci jsou na zahradě prostě fakt denně a zvyklý jsou, bohužel. I divočáci zavítají. Jednou se nám stalo že neznámo kudy nám zavítala právě lasička do podhledu a tak prostě žije s náma, bohužel a ne jedna občas slýcháváme jak se pod střechou v noci perou. Do dneška jsme ale nepřišli na to kudy tam lezou, všechno je zabedněné. Ale venku na zahradě bych prostor měla a můžu říct že i docela velký, ale bojím se těch okolních zvířat. A prostě nerada bych to riskovala, nechodí jen v noci ale i za dne což je docela asi průšvih. Protože i kdybych želvu zavírala do boudičky jak říkáte, tak nemám prostě jistotu že když odejdu do práce že se něco nestane. Nebydlím ve městě, kde bych asi s tímhle rozhodně nebojovala. Proto bych raději celoročně to terárko, četla jsem že pouštění ve smyslu venčení je pitomost a želva to moc dobře úplně nesnáší, že je lepší když má svůj prostor než s ní šíbovat hodinu venku a pak zas terárko. Praktické zkušenosti nemám žádné, to přiznávám, jsem začátečník. Exotika by mi nevadila, ale právě náročnost chovu mě odrazuje a raději bych začala s nějakou méně náročnou když jsem nikdy žádnou neměla nerada bych něco pokazila abych želvičce neublížila. Už takhle váhám s TH, přeju si jí už pár roků ale chybí odhodlání jestli bych jí byla schopna nabídnout vhodné podmínky. Což teda pokud by měla být venku tak asi není pro mě tedy tou pravou volbou.
Nechci zakládat nové téma, tak využiji a připojím se k diskuzi tady. O želvě uvažuju už asi 2roky, ale stále jsem se neodhodlala k pořízení. Nejsnáze dostupné jsou pochopitelně želvy rodu TH, něco málo mám kolem už načtené, ale stejně stále váhám a poněkud se v těch informacích plácám. Jeden článek na netu píše to a jiný zas pravý opak. Takže spíš bych chtěla od vás poradit jestli vůbec s tím mám začít? Želvě bych asi nejspíš byla schopna nabídnout nejlépe celoroční pobyt v terárku. Především kvuli samotné bezpečnosti. Mám sice možnost jí udělat venkovní malý výběh, ale potíž je v tom, že se obávám lasiček, kun a případných dalších nezvaných lesních hostů, kteří se nám normálně prohánějí po zahradě. Nejsem doma 24hodin a i tak mám spoustu jiných nárčných aktivit, takže nemůžu celé hodiny jen sedět u ohrádky a hlídat aby mi tam želvu nepřišlo něco sežrat nebo nějak napadnout. A tak stále váhám jestli ano nebo ne.
pidla
napsal(a):
V hovězím s droby nejsou kosti. Chtělo by to přidat kost kvůli vápníku, u štěněte minimálně obden, spíš denně. Kuřecí skelet, hovězí kloub na okusování...
A osobně jsem tedy zastánce větší pestrosti, u štěňat obzvlášť. Odkud jste? Třeba k vám zaváží některá z firem s krmným masem. Já si vždycky jednou za tři týdny-měsíc objednám, nafutruju tři šuplíky v mrazáku a nemusím nic shánět. A psiska žerou každý den něco jiného - krůtí, zvěřinu, kachnu, jehně, sledě, makrely...
A co když pes kosti jakékoliv odmítá? Prostě je nesežere. A velké kosti jen přenáší z místa na místo ale taky ho vůbec nezajímají. Takže prakticky žere taky jen svalovinu, střídám mleté mražené směsi, ryby tady je to zajímavé ale drobné měkké kůstky mu neva zřejmě je asi necítí ve žrádle, drštky, vnitřnosti, zeleninu, ovoce. Krmím vařené maso.
rennie1
napsal(a):
Tiež mám podobnú skúsenosť, u nás na veterine vám doslova vnucujú RC. Keď som bola s naším šteňaťom vlkodava pre odčervovačku tak som ho zobrala zvážiť (doma sa už nedá :D ) a veterinárka sa ma spýtala tiež čím kŕmim. Keď som povedala že mäsom a ešte k tomu surovým tak len prevrátila očami a spýtala sa ma, či sa nebojím že pri takomto veľkom psovi sa mu pokrivia nohy, alebo zle vyvinie kostra, dokonca, že začne byť agresívny!! Tak som jej povedala nech si psíka prehliadne a povie mi, čo sa jej nezdá. Normálne ostala zaskočená, pes je už prezubený, plnochrupý a vyzerá normálne, pevná kostra, rovný chrbát. Jediné na čo sa zmohla bolo, že v budúcnosti by s tým mohol byť problém, ale s čím to som sa už nedozvedela .. a keďže to nie je môj prvý pes kŕmený mäsom mali sme potom celkom dlhú debatu na tému kŕmenia a keď som od nej chcela zloženie tých supergranulí tak ani nevedela a ani sme to na tom vreci poriadne nenašli! Len tak habkala.. myslím, že som ju aspoň donútila sa nad tým zamyslieť, ale bolo mi smutno z toho, že veľa ľudí ktorí v tom nie sú až takí zbehlí ľahko od kŕmenia mäsom odradia a vnútia ich psom to, o čom ani sami nie sú presvedčení, ale majú z toho zisk :(
Omlouvám se za OT, ale k tomu že se psovi zkřivý nohy - bylo nějaké podložené tvrzení? Trochu by mě to zajímalo, setkala se s tím moje kamarádka. Dokud byl pes na supermarketových granulých ok, jak přešel na maso fakt se mu zkřivily nohy. Kamarádka tomu nepřikládala žádnou váhu ani ji ta spojitost nenapadla, ale pamatuju si jak mi říkala že začala dávat maso a do měsíce měl pes křivoty. Tím že čtu váš příspěvek tak mě to zaujalo a zajímalo by mě z jakého důvodu k tomu dojde?
viva
napsal(a):
Bezúdržbový ?
Mě tedy příjde více údržbový, než knírač, když budeme brát v potaz, že bude do podvečír venku a poté lebedit doma.... srst u špice Německého Malého, je dost na údržbu o dost složitější, díky hustotě a délce srsti...
Není, nesmrdí jako jiná plemena a je fakt bezúdržbový. Ale jako hlídače jak zadavatelka píše tak to rozhodně ani jeden není! Jsou štěkací, ale toť vše, člověk dupne a oba jsou v tu ránu v tahu. A venku, no jako v létě proč ne u obou. Ale jaro, podzim, zima 100% ne, prostě jsou to malý psíci, jsou spíš bytový. A pokud je člověk vychová rozhodně se nemusí být neplechy. Ovšem pokud malé štěndo někdo šoupne ven děj se vůle boží a myslí si že psa naučí ležet na gauči až má vše hotové, tak to je u obou omyl. Oba typy co psala zadavatelka jsou extrémně akční psi vyžadující pohybové aktivity, procházky, zábavu, atd. Knírač pokud ho neumeje tak zůstane špinavý a smraďoch a smrádek nevyženete ani za týden. Špic byť hustší délší srst, nesmrádne, srst má skutečně bezúdržbovou a pokud se někde vyválí za pár okamžiků je zas čisťoučký a smrad se v srsti nedrží, není třeba neustáleho koupání pro pobyt doma. Ale a to je fakt mazec, špic pouští chlupy snad permanentně. Takže pokud bude trávit nějaký čas doma, zadavatelka by se měla připravit na to, že bude denně luxovat. To u knírače není tak extrémní, líná krátkodobě a rychle a pak je klid.
Mno já nevím, ale třeba mě se to taky moc nelíbí, jsem možná divná. Ale mám doma 4psi z toho jeden je naprostý samotář a zbylé 3psi vůbec nevyhledává ani nestojí o kontakt s nimi. Oni moc dobře vědí že si ho nemají všímat a tak je to dané. Jednou jsem byla na procházce a potkala pána co si neodvolala svého psa a tenhle samotář, pán samozřejmě on si chce jenom hrát než jsem stačila jakkoliv zareagovat, pes k nám naběhl a sic vrtíc ocasem ale začal na toho mého vrčet což ho asi značně vytočilo a milý volně běhající pes se ocitl v setině vteřiny na zemi a můj pes ho držel pod krkem. Takže přesně takovéhle majitelé krajně nesnášim, i když jsem pejskař a potkávám spoustu pejskařů, tak přeci bychom se měli chovat trochu rozumně a když vidím že proti mě jde pes na vodítku, tak toho svého také připnu a pokud vidím že se chce majitel zastavit a nechat svého psa očuchat s mým tak to mému dovolím v mezích normy. Ale když druhý člověk o to nestojí, tak si striktně druhého psa nevšímáme. Ale může mě totálně vytočit když jde nějaká dylčus psa má na volno a ještě ho k tomu mému posílá ať už jdu s tím samotářem nebo s ostatníma. To bych takovému pejskaři dali vážně korunu.
pidla
napsal(a):
Teď když to po sobě čtu, tak to asi vyznívá, že se moji psi stravují v Alcronu Ale tohle všechno kupuju maximálně za 60-70 korun kilo, většinou ještě mnohem levněji. Třeba ta zvěřina je kolem 30 korun kilo (krásná svalovina z veterinárně kontrolovaného zdroje, jen jsou to jednak šlachovitější ořezy a hlavně maso od místa vstřelu, takže je prokrvácené a pro lidi "nechutné"), nádherné voňavé ryby kolem 50 korun kilo, kuřecí skelety za 10 korun...
A to kupujete kde? V řeznictví u nás mají tak akorát ty skelety nebo krky mi kamarádka co tam dělá nabízela ale jinak nic levného vše osatní tak na talíř cena 120 a víc za kilo.
rennie1
napsal(a):
Presne ako píšete, v prvom rade je to piplačka, aj keď to trvá 15 minút u nás je toho proste veľa, mäso je mastné zašpiním hrniec, zasmradím každý deň kuchyňu.. variť do zásoby je blbosť lebo budem mať plnú chladničku mäsa pre psa (stačí mraznička ) a nedajboh by som chcela dať držky alebo rybu a to variť.. no bleee
A hlavne sa vyvaria vitamíny a to aj z tej zeleniny, tam naozaj stačí tých 15 minút a prídete o všetko dôležité.
Ale ak je zadávateľka na 100% presvedčená že varené je lepšie, tak ju možno upokojí, že aj to sa dá, napríklad moji rodičia majú maltezáčku ktorá má 17 rokov a celý život jej dávajú iba varené, dokonca jej to moja mama aj solí - teda vodu v ktorej to varí v presvedčení, že inak by jej to nechutnalo.. nedostáva k tomu ani prílohy, iba sa mäso strieda, rôzne druhy a má vždy do plusu plnú misku obyčajných Friskies granulí keby mala chuť. Zje tak misku za týždeň a takto to má celý život. Nikdy nedostávala žiadne doplnky stravy dokonca ani kosti, iba tie klasické žuvacie čínske :) akurát tak ako každý domáci rozmaznanec aj všetko možné z taniera domácich vrátane koláčov, keksíkov aj čokolády. Mali sme aj druhú ktorá bola kŕmená rovnako a umrela v 8 rokoch na rakovinu kostí. Prispelo k tomu aj kŕmenie? Bohvie..
Ja keď vidím koľko starostí mi odpadlo tým, že nevarím a s akou chuťou to pes žerie oproti granuliam tak to meniť nebudem už nikdy.
děkuju. Jak jsem na začátku napsala šlo mi jen o to jaký má kdo názor na různé granule pouze jako doplněk ve chvílích před velkým krmením. Debata se rozvášnila úplně jiným směrem protože si někdo hned v začátku myslel že chci z masa přejít čistě na granule.
Nicméně když už jsme u toho jaké teda maso krmíte když ne mražené směsi? Kupuju ještě hovězí kostky pouze čisté maso. Ale to dávám tak jednou dvakrát do týdne, jinak mám v zásobě ty velké rolády co jsou běžně k dostání. Jinak jsem se zatím v těch směsích nesetkala s ničím co by ve mě vylovalo paniku proč to nekrmit. Ale kdysi dávno jsem koupila jeden salám krmného masa v Hypernově a ten teda letěl okamžitě do koše. Tam ta kvalita vážně stála za hovno ale v těch mražených co kupuju teď zatím za celou dobu žádný problém.
rennie1
napsal(a):
Ja sa vám teda aj divím, že sa vám to mäso chce variť
Ja som s tým prestala lebo to bolo hrozne otravné, máme veľkého psa cca 60 kg a v dospelosti dostáva asi 1,5 kg kŕmenia (spolu mäso aj s prílohami). Veď by som iné nerobila len každý deň vyvárala psovi.. no ale k tomu vášmu ak teda surové striktne odmietate skúste mu aspoň pridať do mäsa občas zeleninu, alebo ryžu miesto cestovín. Ja to nášmu striedam, kŕmim 2x denne a ráno dostane ryžu, alebo cestoviny a večer zeleninu. Mám taký elektrický sekáčik tam to nahádžem a posekám na drobno, zeleninu iba umyjem, nečistím, je to nachystané za 2 minúty. Náš je naučený od malička a zje úplne hocičo (miešam šalát, mrkvu, cviklu, kaleráb, brokolicu..). Občas dostane kyslú smotanu, tvaroh s jablkom a ovsenými vločkami.. proste nech to je čo najpestrejšie. K varenému bez kostí nutne treba pridávať nejaký dobrý minerálny doplnok. A čo sa množstva týka mal by dostať 2-4% svojej váhy spolu aj s prílohami, ale je to len orientačné, jeden potrebuje viac a iný menej. Ja mám skúsenosť že ak kŕmite stále to isté pes sa v tom zvykne preberať lebo mu to už nechutná, ale ak to stále striedate (náš má to isté max 2x) tak vždy zje pomaly aj misku
Já teda nevím jaké maso všichni dáváte, ale já mám maso uvařené za čtvrt hoďky včetně těstovin. Dávám mražené směsy různé střídám hovězí, kuřecí a ještě nějaké k tomu teda ty kolena nebo rýži taky podle toho co zrovna mám doma, občas když mám tak do toho přidám mrkev to jo, taky jí samozřejmě neloupu ale jen omyju nakrájím na kolečka a vařím spolu s masem. Zatím se mi na to teda pes nikdy nevyprdnul za tu dobu co ho mám.
Ano sušený uši smrdí jak bolavá noha když je začne kousat, kosti ty žvejkací jsou z přírodního materiálu je to hovězí surová kůže sušená stočená do tvaru kosti a nemám s nimi žádný problém.
Krmím jednou denně a malou misku granulý má nonstop ale prakticky netknutou. Od veta mám teď calcipet vždycky jednou za rok mi dává různé doplňky. Jinak po vločkách bleje jak amina, to jsem taky jeden čas zkoušela, takže ty už nedávám. Někdy když mě napadne tak trochu granulý zavařím do toho masa ale to taky není pravidelně.
noemi
napsal(a):
Nechápu, nač se tady tedy ptáte, když zároveň řeknete, že Vás nikdo nepřesvědčí .
Víte co?...vařte psovi těstoviny, kosti kupujte "umělé", syrové nedávejte, bo by mohl třeba začít žrát lidi, když se hýbou
b
...zkrátka a dobře - dejte na všechny babské rady a dogmata, která jsou všeobecně v povědomí některých lidí....a granule si, koneckonců, jistě taky vyřešíte dle svého přesvědčení
, ne?
Myslím, že problém zadaný v počátku je zcela vyřešen a není třeba se k němu dál vyjadřovat .
Na diskuzi se prostě vždycky najde hnusnej rejpal že . To může být přece každýmu jedno jestli dám nebo nedám syrové!! Já se tady na maso vůbec neptala místo toho abyste řekla podle čeho se orientujete v granulých tak tu plácáte o tom jaké mám a nemám přesvědčení.... hmmm