Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 9. 2. 2017 23:49:23
Naposledy přihlášen: 24. 9. 2022 11:38:01
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Retriever bez intenzivního aportu strádá a hnije.
Aportem je míněna veškerá činnost spojená s přinášením lovené pernaté zvěře, ke které byli retrieveři vyšlechtěni. Nejedná se jen o fyzické nesení zvěře samo o sobě, ale také o vylišení zdravého a pronásledování postřeleného kusu. Jde o celodenní vyčerpávající pohyb v terénu- podlézání, přeskakování, běh a plavání s aportem i bez něj. Dále o samostatné určení místa dopadu zrakem, ale i psovodem navigované dohledání, práce s pachovým tunelem, či systematické slídění a nadhánění. To vše ve velmi rušivém prostředí.
Doporučuji dalmatina.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Vodítko a náhubek je úplný ideál - pak není potřeba ani ten breakstick👍
Ať je v tomto případě po Vašem!
Zda-li potlačovat vnější projev vrozeného vnitřního rozpoložení, nebo jej láskyplně tolerovat. Případně potlačovat-li přímo vrozené vlastnosti, nebo je naopak ventilovat.
???
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
já bych prostě chodila koukat, na co že to štěká, a nějak to pro ní okomentovala
Nora teda bázlivej štěkot nemá, když jí něco připadá nebezpečný, tak jede výhružnej hlubokej, ale na to máme prupovídku "dobrý, nemusíš hlídat" a docela to funguje, respektive vůči té hrozbě se postaví nějaká mínus hrozba.
ale nedoporučovala bych takovému psovi ukazovat, že některý hrozby jsou skutečný nebo že fakt možný je kousnout
Já bych naopak úplný rozvoj doporučoval (vlkodava). Jinak to bude jen velmi omezené tele. Vadilo by mi kdybych nikdy neviděl své plně rozvinuté zvíře v plné kráse - jak myslí, jak se v pravém slova smyslu učí a zlepšuje, ani jaké má levely. I vztah s takovým zvířetem které nedokáže nenávidět stojí za hovno, protože pravděpodobně nedokáže ani opak. Velmi záhy by mě takový tupec začal nudit, skutečně by nebylo co objevovat a obdivovat. Proto bych to doporučoval každému, kdo má k tomu ty nejlepší podmínky.
Proč byste to prosím nedoporučovala?
TyVed
napsal(a):
V případě negativní odezvy si už můžete snižovat co chcete, klidně i nároky. To co je na pastevcích tak složité je právě jejich paměť a nemožnost počkat až pes zapomene nebo nežádoucí chování vyhasne. To se prostě nestane a chyby jdou sice s velkou snahou poněkud eliminovat, ale nikdy ne úplně. Klíčové je prostě ty chyby neudělat. Proto se musí pracovat pomalu, s důvěrnou znalostí psa a obrovským citem.
Alarmující behaviorální problém spolehlivě zvládnete vyvolat vším co tu doporučujete. Navíc pastevec se nebude tahat o hadr s třetí osobou. Z 90 % ten hadr nebude chtít a pokud mu ten dotyčný s hadrem poleze na nervy dost dlouho, tak si sáhne pro tu ruku, nikdy ne pro ten hadr.
Souhlasím s citlivým přístupem, uplatňuji ho a považuji ho za optimální, ale nesouhlasím s přecitlivělostí pasteveckých psů na výchovné zásahy.
Z bezkontaktního setkání s agresivní čubou se spolehlivě nezhroutí a z bezkontaktního setkání s agresivním člověkem také ne. Nejčastější chybou by byla podpora opatrné odezvy. Nikoho by snad ani nenapadla eskalace konfliktu při takové odezvě.
Fena se údajně přetahovala ráda, nedoporučuji aby ji někdo hadrem machroval po ksichtu, i když reakce kterou slibujete by byla asi naprosto ideální.
Rentes
napsal(a):
Dobrovolně mi nikdo figuranta dělat nepůjde, nevadí seženu a mám tedy namodelovat útok venku úplně v cizím prostředí...... V okolí kde to zná? A je to vhodné teď když jak říkáte se to v ní mele, asi bych radši počkala až jak se to v ní časem vyvrbi.......... ( MALINKO problém se cviciteli- poradci pastevce těch v mém okolí moc neni) ale dojedu když poradí 😉
Napadení nepřipadá v úvahu.
Začal bych pořádným verbálním útokem s několika útočnými gesty z uctivé vzdálenosti, nebo bezkontaktním setkáním s agresivní fenou. Dále doporučuji přetahovanou s třetí osobou, a pokud bude ochotna na něj kousat, doporučuji springpole.
V případě negativní odezvy bych nároky snížil na hravou provokaci.
V případě pozitivní odezvy bych zvíře důkladně odreagoval v přátelském vnějším prostředí. Později (třeba v časovém horizontu měsíce) bych situaci vyhledával znova. Na této úrovni je možné skončit, pokud se fena uvolní a srovná.
Možná se srovná sama od sebe, ale momentálně má alarmující behaviorální problém...
S nedůvěřivostí nemám zkušenosti, ale nepřipadá mi pravděpodobné, že by behaviorálně kolidovala s odvahou, nebo agresivitou jak předpokládá TyVed.
Odvaha se buduje dost těžko, ale agresivní deficit se kompenzuje poměrně snadno.
Pokud je správná moje teorie, mohlo by být naopak vhodné nějaký konflikt uměle vyvolat (za předpokladu že by do něj fena byla ochotná dobrovolně vstoupit) a fenku podpořit. S dlouhodobě mírným stupňováním je spojena pozvolná změna povahy.
Každý urozený pes se potlačuje dost špatně, některá zvířata k tomu ale mají předpoklady. Pracovně studená zvířata mívají tendence k překotnému povahovému zvratu jaký popisuje TyVed a změna povahy pak bývá radikálnější.
Rentes
napsal(a):
Dobrý den určitě mi někdo poradíte :-) Mam Sanču 2 roky celou dobu byla v pohodě teď cca 3 měsíce začíná být bázlivá - chodíme venčit s jinými psy to je v klidu, ale třeba když se setmí nechce jít k brance i když jsou všude na baráku světla na čidla takže cestu osvítí - stojí za rohem nebo u dveří a štěká takovým tím bojácným štěkotem . Co s tím ? Nechci aby to přerostlo v agresi
Dost možná se zlepší, když vyřadíte ty fotobuňky.