vetřelec

Moje příspěvky

4.1.2021 23:10

No já za to nemůžu, že zápasům už odzvonilo. Není divu, že se do chovu prosazují mutanti.

4.1.2021 17:01

O týrání zvířat se dlouhodobě zajímám, ani já jej nesnáším, takže máme stejný záměr! Šlechtitelská etika je moje druhá přirozenost!

Testování APBT probíhá v současnosti výhradně alternativní formou. Neexistuje jednotný testovací řád a není předepsaná zkouška z výkonu. Zvířata jsou vychovávána v souladu s vrozenými vlastnostmi. Dědičné vlastnosti jsou mezigeneračně prohlubovány prostřednictvím volné plemenitby, volné kompetice a volné selekce. A protože zápasům už dávno ODZVONILO!!! může být inbrední pes s volnými rameny v kompetici mnohem úspěšnější, než zvířata perfektně stavěná.

APBT je chován v souladu s welfare. Úvazy jsou daleko lepší než kotce! Přiznejte že zvířata šlechtěná v kotcích, nemají ani zdaleka takové pohybové možnosti jako zvířata šlechtěná na řetězu.

4.1.2021 13:31

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
A já chci chrta, kterej nebude toužit po lovu. Ale musí to být galgo español, protože se mi nelíbí jeho standardní povahový profil.

A tak to právě není, proto máme např. toho dlouhosrstého vipeta.
APBT zuřiví jako z videa na fb - na nich nechovat. Hotovo.
Ona také agrese je vylučující vada dle standardu. Pokud se tedy řídíme standardem. Stejně jako u spousty dalších plemen.
Znamená to, že pes je sice schopný práce, ale ne že útočí na vše, co se hýbe; nemohu s takovým psem projít normálně po ulici.
Jo, fanatickým chovatelům z toho praská cévka, ale v civilizovaném světě s pitem z šedesátých let prostě nelze fungovat.
On ten odklon stafforda nebyl zas tak blbý, i když nechtěně,
ale tím, že někteří ztloustli, už se nehodí na zápas
a tak běhají parkour :-) A sluší jim to.
Nemůžu si pomoct, ale podle mě ten lov psa prověří dostatečně, klidně může dělat coursing nebo podobné, co já vím, co všechno je,
kdysi naši psi (odhození takovými fanatiky) hrozně rádi plavali, tahali náklad, lovili potkany. Jedna fena i hlídala, omylem, ona byla popletená, jak ji furt tloukli do hlavy, ale nic neuhlídala, jen pouštěla hrůzu,
a když se kolemjdoucí vylekal, tak to přišla radostně ohlásit :-)
A bydleli převážně v kotcích.

Ve skutečnosti je ten pes docela univerzální, nemusí bojovat zrovna se psy.

Tak si říkám, barák skoro prázdný, jestli letos otevřou školy, tak i dítě půjde na střední, to máme volné patro, půdu, druhou půdu, kůlnu, verandu,
kolik se jich tam vejde..
A všem dám zlaté řetězy! A pyžamo s jednorožcem. První vrh od A, to máme Amálka, Azor, Astor, Alfréd, Asta
a na počest vyvítekoho Alien :-)

Zuřiví APBT jsou raritní a chovat se na nich pravděpodobně bude

Standardem se neřídíme. Standard poukazuje na nestandardní vlastnosti. Sledujeme průběžné šlechtitelské cíle. Vy se třeba postavte na hlavu a za cíl si položte standard.

Ve skutečnosti ten pes není o nic univerzálnější, než jakékoli jiné specializované plemeno. APBT je vyhraněný specialista. Nic na tom nemění, že ztratil svůj původní účel. Při lehkomyslném přístupu ztratí i původní vlastnosti, včetně těch mimořádných adaptací, které se slušní chovatelé snaží zachovat na původním levelu a v původní kvalitě (Z těch kterých si váží i úplní ignoranti mohu jmenovat např. odvahu, loajalitu a inteligenci).

Proč by u Vás doma měl hnít zrovna APBT?

3.1.2021 15:51

megi-the-dog:
Tak primitivní to nebylo...

A já chci chrta, kterej nebude toužit po lovu. Ale musí to být galgo español, protože se mi nelíbí jeho standardní povahový profil.

1) Proč právě APBT? Nebo Jaké vlastnosti APBT jste se tedy milostivě rozhodla zachovat?

2) A uplatníme scater, nebo laskavě povolíte inbreeding?

3) Jakou koncepci šlechtitelského chovu tedy navrhujete? Koncepci chovu SBT, nebo jinou proslulou koncepci chovu domácích mazlíčků?

3.1.2021 14:28

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Je pokousaný stejně jako téměř všichni Garner psi od počátku věků.
Co to má tohleto na krku, zásnubní prstýnek, to jak ho chovatel miluje.
https://pedigree.gamedogs.cz/details.php?id=63279,7
Jinak v pořádku? Tím se elita chlubí, nestydí se.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5012501308790528&id=468821726491865&anchor_composer=false

Tady jde o množství, množení, agresi, peníze, zjednodušit si vše,
prostě namyšlení, arogantní, sobečtí "lidé".

To jste mohla říct, že jste apriori proti šlechtitelskému chovu. Povahový profil chovatelů jste tedy opravdu vystihla. V podstatě to nejsou lidé, přinejmenším ne tak dobří jako Vy.

3.1.2021 13:07

To je plně dospělý Chinaman. Všimněte si že na fotkách na kterých vypadá hůř je už starý. Tady je hrubým odhadem tak 5ti letý:

3.1.2021 12:45

marcelaamax: To nepopírám

3.1.2021 12:42

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
To už tady bylo..
https://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3330785/stafordsirsky-terier

Nemají se mezi sebou rádi, jistě, někteří, proto je dobré je mít odděleně - kotec a zateplená bouda.
Na řetězu je víc psů jen proto, aby se mohli navzájem rozčilovat.
K jinému rozvoji to nevede - kromě těch noh teda.
Ten, kdo chce psovi dopřát větší plochu na běhání, nemá treadmill a řetěz,
ale bere psa co nejvíce ven. Vycházky se tomu říká.
Podle toho, jak psi z řetězů vypadají, moc pohybu mimo nemají.

Ať si plemeno zachová svou kvalitu, (opakuji se - lze to držet přes lov, sport, v mezích zákona)
ale nemusí se u toho tahat za krk.
Když nemáš na kotec, neměj psa.

Vy si to cucáte z prstu.
Husky bývají na řetězech ze stejného důvodu? Ta volná ramena jsou s největší pravděpodobností důsledkem inbrední deprese a v žádném ohledu se nejedná o žádnou zajebanou návnadu. Ať si plemeno zachová svou kvalitu, to víte že jo! Psi ze řetězu vypadají třeba takto:

3.1.2021 11:20

marcelaamax: Nerozumíte úplně správně. Tvrdím že z patologického vztahu, který z takového přístupu často vychází, vzniká problém.

3.1.2021 10:55

Ti psi jsou často vnitrodruhově dosti agresivní, víte? Takže v úvahu připadá řetězový úvaz, pojezd, nebo kotec.

Opakuji: Možná preferujete protipudovou převýchovu, chovatelé vyšší úrovně pracovních psů se ovšem shodují, že proti věci přímé instinktivní specializace v podstatě není normálně možná a případné behaviorální bloky, způsobují těžké mentální poruchy a deprese. V některých případech je tedy dalekosáhle vhodnějším přístupem individuální izolace jednotlivých psů. Tento typ držení se týká zejména bulldogů, vybraných norníků i psů podobného zaměření a nemá negativní dopady na zdraví pracovně dochovaných zvířat. Správně nadimenzovaný a sestavený řetězový úvaz a dobrá bouda na vhodném podkladu, je v mnoha ohledech nepřekonatelný setup. Nevzpomenu jistě všechny výhody, ale mezi nejčastěji diskutované patří ve srovnání s běžným kotcem např. promývání podkladu deštěm, výhled a stimulace okolním děním, přístupnost, částečná kondiční zátěž... Naprosto nejzásadnější výhodou využití řetězového úvazu je ale bezpochyby jeho poměr cena/spolehlivost/výkon. My víme, že i poměrně krátký 3m úvaz, převyšuje disponibilní plochu nadprůměrného kotce 5x5m; 4m - 7x7m; 5m - 9x9m; kdo takové kotce prosím má?

Nadále mám za to, že mezi majiteli a psy jež sdílejí domácnost, vznikají často patologické vztahy. To se projevuje oploštěním vztahů vnitrodruhových, což je problém zejména u člověka a navazují na to také zcela zásadní problémy vybraných plemen pracovních psů. Antropomorfická metafora s černochy je zavádějící a vede až k fantastickým výšinám s Hitlerem. Pokud tento názor skutečně zastáváte, pak si prosím nepořizujte zvířata od chovatelů, ale vořechy z náhodného spojení.

3.1.2021 00:09

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Dovolím si přeformulovat já....byla bych třeba vaše známá a chtěla od vás poradit odkud pořídit štěně a vy byste mi řekl...štěně pořiď odtud (styl chovu o kterém se bavíme), protože psa chceš hlavně na .....(doplňte na co) a na to jsou štěňata z tohodle chovu nejlepší....

Pokud Vás zajímá šlechtění zvířat, jednoznačně byste neměla přehlédnout APBT bez povšimnutí. Pokud Vás šlechtění nezajímá, plemeno pro Vás není vhodné, protože není ustálené a vyžaduje selekci. Je to šlechtitelská špice!

To v žádném případě neznamená, že by podléhalo psím zápasům do současnosti. Čímž zase nechci říct, že psí zápasy byly globálně vymýceny. Nevím ale o žádném dostupném chovateli, který by je v současnosti skutečně provozoval.

2.1.2021 21:09

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Jenomže právě to se nedozvíme. Otázky zůstávají bez (smysluplných) odpovědí.

Přeformulujte dotaz prosím. Nevšiml jsem si, že byste se na něco ptala.

2.1.2021 21:03

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Aha takže klasika....neumím odpovědět, došly mi argumenty a tak přijdou na řadu urážky a zesměšňování tázajícího....já vám teda tleskám, jste pašák

Promiňte, to ode mně nebylo zdvořilé. Četla jste jak se po mě vozila ta kynologická nedochůdčata?! Nemějte mi to za zlé.

2.1.2021 20:22

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ne já nejsem zabedněná, vy jenom neumíte jednoduše odpovědět na to na co se ptám....těžko říct, jestli je to tím, že nechápete psaný text a nebo tím, že prostě na jasnou otázku neumíte dát jasnou a stručnou odpověď a nebo....

Na tak debilní otázku totiž neexistuje jednoduchá odpověď.

2.1.2021 20:09

sardullah: Za to já nemůžu, že jste zabedněná.

megi-the-dog: Vaše znalost plemene je téměř nulová.

2.1.2021 19:52

megi-the-dog: Je mi to moc líto, ale Vaše znalost prastarých linií je bezcenná. Čím hlouběji se pohybujete v rodokmenu, tím méněcennější informace tam na Vás čeká. S ohledem na intenzitu genového driftu (50% mezigeneračně) a s ohledem na selekční diferenciál, si můžete udělat představu o tom, jak je Váš přístup k rodokmenu absurdní.

2.1.2021 17:39

Pitbull má skutečně svatozář. Je to ale mezigeneračně nestabilní rovnováha, kterou je prozatím potřeba držet pod intenzivní šlechtitelskou kontrolou.

2.1.2021 16:08

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
"Zvířata na řetězech mají své majitele v hluboké oblibě a majitelé kteří takto svá zvířata drží, mají podle mé zkušenosti svá zvířata v oblibě enormní."

Znám psa (teda on pak radši umřel, takže znala), kterého páníček denně bral do hospody a ho neustále řezal, ale dost, bylo to slyšet ulicí.
Jednoho dne zas seděl v hospodě, došly mu peníze, psa prodal za 2 (slovy DVĚ) piva, nový majitel si psa odvedl za tu prádelní šňůru, co měl pes na sobě jako každý den, bývalý majitel se doopil, šel domů,
před dveřmi seděl ten prodaný pes.

Kdysi jsem vracel norníka majitelům. Velmi přátelský a dosti loajální k lidem, ale zřejmě také bojovnější a agresivnější pejsek to byl. Když ucítil pach svých majitelů, trnul mi v rukách. Před předáním jsem mu musel nasadit náhubek, aby je nepohryzal. Měli ho vážně celkem rádi, jen norníkům vůbec nerozuměli.

2.1.2021 13:16

Všechno je to jedno velké nedorozumění, to mě moc mrzí že si nerozumíme.

Na moderním chovu APBT není nic odporného. Ani to že nejsou připraveni k reintrodukci do volné přírody. Asi nikdo tady nešlechtí dingo (zrovna tady nešlechtí, v pravém slova smyslu, nikdo vůbec nic).

Co se týká nejmodernějšího přístupu ke psům jakožto k domácím mazlíčkům. Od mazlení není dlouhá cesta k sexuální předehře. Jako sexuální lze tedy označit třeba zrovna Vaše chování. Jiní zdejší mohou mít ke zvířatům vztah spíše rodičovský. A další se s nimi snaží utvořit tlupu. Valná většina zdejších memberů má tedy se psy vztah pudový.

Co se týká řádného mezidruhového chování mezi člověkem a psem neleží podle mého názoru mezi standardním vnitrodruhovým chováním psů, ani standardním vnitrodruhovým chováním člověka. Evolučně se vyvinula zvláštní mezidruhová vazba.

Zvířata na řetězech mají své majitele v hluboké oblibě a majitelé kteří takto svá zvířata drží, mají podle mé zkušenosti svá zvířata v oblibě enormní. Zrovna třeba já mám zvířata v oblibě tak dlouho, že moje paměť tak daleko ani nesahá a mám je v oblibě tak intenzivní, že se jimi vytrvale obklopuji a snažím se jim rozumět lépe než Vy. Ve vší skromnosti musím konstatovat, že se mi to daří.

1.1.2021 22:05

Sarah01: To je nedorozumění! Já netvrdím, že zápasy psů jsou lepší přístup - to jsem nikdy nenapsal. Já tvrdím, že psí zápasy byly elitním selekčním tlakem! Lepší přístup je prosím držení psa na řetězu.

S psími zápasy se to má jako s open field coursingem. Zatímco OFC je cestou do duše vybraných plemen chrtů, psí zápasy jsou cestou do duše amerických pitbullterrierů...