Vít

Moje příspěvky

30.4.2016 23:43

Děkuji že jste reagovala na můj podnět ale s tímto pánem mám velmi špatnou zkušenost je nezpolehliví a je to další z mnoha překupníků a rádoby rychle zbohatlíkůsmajlík

26.4.2016 21:31

Dobrý den nevíte někdo prosím vás kdo by prodal v Plzenském kraji 30ks brojlerů Ross děkuji.

18.2.2015 20:33

gnidka napsal(a):
Nechladím, jen když otáčím vejce tak mám víko otevřené asi 2 min a taky ji mám v teplé místnosti.

Já mám automatické naklápění tak nevím kolikrát mám vejce chladit, jestli ob den nebo denně?smajlík a na jak dlouho. Slyšel jsem názor jeden krát denně ale zase tu někdo psal že při plně automatické líhni vůbec nechladí tak nevím.

18.2.2015 19:07

gnidka napsal(a):
Já mám v líhni 38°c a vlhkost 70 a první tři dny neobracím a pak obracím jen ráno a večer a pak poslední tři dny neobracím a v pohodě se mi líhnou, před 2 týdny se mi vylíhly kačeny pižmovky a loni kuřátka a husokachny a vše v pohodě.

A chladil jste vejce jednou denně od třetího dne? Tak že jste otevřel líhen na 10 min mám líhen v místnosti kde je 21C. že? Děkuji nashledanou.

18.2.2015 15:22

tomáš15_ napsal(a):
Dobrý deň. Ja mam v liahni rovnakú vlhkosť ale teplotu mam na 38,5 a tri dni pred liahnutím znížim o 1,5 až 2 stupne. Prve tri dni ich neobraciam ani neochladzujem až po treťom dni začínam. Tri dni pred liahnutím ich tiež neobraciam a ani nechladím a vždy sa my skoro všetky vyliahnú len 2-3 sa nedostanú von

Děkuji za odpověd udělám to tak jak píšete. Kolikrát denně ochlazujete a na jak dlouho? Asi jednou denně a tak na 10min? A naklápět začínáte taky až od 3 dne že? Já má nastavené naklápění po 7h stačí to? Nebo je to mockrát?

16.2.2015 20:32

Dobrý den poradí prosím někdo? Mám plně automatizovanou líhen domácí výroby a budu zítra uplně poprvé líhnout. Chtěl bych vědět jestli má cenu i v této líhni vejce cca každé tři dny přendávat a přitom vejce ochladit? Teplota v líhni budu mít od 37.5 do 38.5 stupnu. A vlhkost mám od začátku 60%.19 den přendám vejce do vodorovné polohy do dolíhnovích plat a snížím teplotu o stupeň a zvýším vlhkost na 70%. Děkuji za rady nashledanou.

4.2.2015 20:34

bara001 napsal(a):
Jen moje zkušenost s kuřátky - já dávám BR1 s léčivy prvních 14 dní a pak přejdu na K1 a 2, kuřátka i krůťata jsou pěkně silná a mají rychlý start. Loni jsem dávala jedné skupině K1 a K2 a byla výrazně pomalejší ve vývoji. Nevím úplně jistě, jestli je to správné, ale slepičky, které mám z obou způsobů krmení jsou rozdílné, ty z BR1 začaly nést podle popisu plemene mezi 18-20 týdnem, ty druhé nenesly ani ve 26. Týdnu. Přidávám tvaroh nebo jogurt, z toho se mohou zbláznit.

Díky za radu zkušeného chovatele

4.2.2015 20:33

jenca napsal(a):
Nakonec jsem to našel: https://www.ifauna.cz/drubez/nemodforum/r/detail/1507983/cim-krmite-kuriatka

Mimochodem p. Ferjenčík tam velice pěkně shrnul, čím se řídím celý život ne jen v chovatelství: Hlupák sa učí na vlastných chybách a múdry chovateľ na chybách iných.

Když pročtete staré diskuse a trochu se nad tím zamyslíte, tak najdete odpovědi na všechny otázky.

Děkuji za rozumné rady a za odpovědi. Nashledanou

3.2.2015 15:57

Díky za rady a odpovědi. Teplotu jsem měřil z elektrikářem a proměřoval i v jiných častech líhně při zapojování. Díky za radu z vlhkostí radši dám na vas, máte zkušenosti já ne nechám si poradit. A i stím otevíráním na konec je to dobré vědět. Díky. A ještě prosím o radu doufejme že poslední at už vas neotravuji. Dáváte vylíhlím kuřátkum nějakou speciální vyzkoušenou směs z vitamíny. A nebo bude stačit kukuřičný nebo pšeničný šrot třeba z kopřivami. A do jiné mističky kyšku. A samozřejmě hodně vlažné vody z napájecích niplů. Díky nashle.

2.2.2015 21:14

jenca napsal(a):
Ano vejce má na tupé straně vzduchovou komůrku, která se během líhnutí zvětšuje a na konci vzniklý prostor slouží kuřeti k dýchání a pohybu kolem proklovávané skořápky, proto je hlavně potřeba, aby vejce nebylo tupou stranou dolů, pokud si u některých vajec nejste jistý, kde mají který konec, tak je prosviťte.

Děkuji za odpověd a za rady nashledanou.

2.2.2015 13:55

jenca napsal(a):
Chápete to dobře, jen nevím co myslíte tím položím vejce na plata. Optimální je, když leží vodorovně(podélná osa je rovnoběžná se zemí). Pokud chcete do líhně na lísky vložit třeba kartonová plata(tak jsem to z příspěvku pochopil) a na ty dát vejce, tak si pro jistotu znovu důkladně změřte teplotu mezi vejci(změníte vzdálenost od zdroje tepla). Já to dělám tak že lísky vyjmu a místo nich vložím dřevěný rámeček potažený sítí proti hmyzu. Rámeček jsem dělal hustě žebrovaný, aby se síť neprověšovala při pohybu kuřat a nedocházelo k nežádoucímu otočení naklovaných vajec. Má to i tu výhodu, že rámeček vyrobíte tak, aby vyplňoval celý průřez líhně a kuřata nemohou někam zapadnout nebo si pohmoždit nohy(k tomu ale stejně nedochází, kosti vyklubaného kuřete jsou měkké a ještě se mi nikdy nepolámalo). Především si ale rámeček umístíte tak, že vejce zůstanou v líhni ve stejné výšce jako při celém líhnutí(i když u líhní s nuceným oběhem to až tak důležité není). Ještě bych doporučil, pokud budete rosit, ať vlhčíte spíš stěny líhně než vejce, pozoruju, že nejčastější začátečnická chyba(možná až na špatnou teplotu) je, že líhnoucí kuřata utopí. Další věc je dát si pozor na teplotu vody při rosení aby nedocházelo k teplotním šokům. Až začne líhnutí, tak už do líhně nehrabte, osychající kuřata zajistí 100% vlhkost a pípáním a pohybem provokují k líhnutí ostatní(já vybírám kuřata tak natřikrát, vždycky jen ty oschlá). Co se týče prosvěcování, čisté vejce se vám v líhni můžou pokazit a puknout většinou to je ale cítit dřív než by k tomu došlo. Jiný důvod k prosvěcování, než k zjištění čistých vajec nebo odumřelých zárodků není, vejce navíc v líhni jinak ničemu nevadí. Na druhou stranu, bez prosvěcování taky můžete 21 dní ohřívat hromádku prázdných vajíček.
Hodně štěstí při líhnutí.

Děkuji moc za odepsaní na mé dotazy. Mám na dolíhnutí už vyrobené rámečky něco podobného jako jste psal že máte vy. Ano vejce jsem myslel položit jako do poloho rovnoběžné, špatně jsem se vyjádřil. Prosím vejce v líhni dáváte špičatější stranou dolu že ano? Vlhkost po líhni mám řešenou nerez vaničkou z vodou na dně líhně a při snížení vlhkosti mě zapne ventilátorek který žene vlhky vzduch přes topené těleso z žebry které je u vstupu z druhým menším ventilatorkem který žene vzduch nahoru líhně a defakto do celé líhně.Vše mi hlída teploměr pro vlhkost a teplotu. Dole v líhni mám otvor do líhně na přísun čerstvého vzduchu a na druhé straně lihně na rouře mám odfuk na tvořící se oxid uhličitý který vypouštějí vejce. Ještě vše doladuji a na konci února bych rád líhnul tak se uvidí jak vše dopadne. Mám objednáno 50ks násadových vajec australek. Ještě jednou díky za rady.

1.2.2015 23:33

Dobrý den poradí mi někdo? Prosím pořád se tu mluví a dolíhni... Budu uplně poprvé líhnout v podomácku vyrobene líhni z nuceným oběhem vzduchu ventilátorem mám vše vyřešeno plně automaticky. Muj dotaz zni zda to chápu dobře že dolíhní se myslí, v mém případe, a to cca tři dni před vylíhnutím zvyšit vlhkost a lehce snížit teplotu.A vajíčka která do te doby byla špičkou dolu položím na plata kde budou ležet a už se vejce nenaklápějí. To je myšleno jako dolíheň?A ještě mě prosím zajímá zda je opravdu tak nutné vajíčka prosvěcovat a nebo je v líhni nechat až do konce líhnutí. Děkuji nashle.

21.1.2015 22:20

smrcek napsal(a):
Podstatně lepší je odběr násadových vajec přímo u chovatele, již vzhledem k tomu, jak pracovníci pošty se zásilkou zacházejí. Podle informací od 1.2. Bude pošta zdražovat svoje služby o 5 až 10 %. Je třeba vzít v úvahu, za jakých povětrnostních podmínek je zásilka posílána /mráz, - teplo v místnostech pošty, což vejcím nepřidá. Zaslání poštou je vždy určité riziko a i když je zásilka pojištěna, při poškození /rozbití části vajec/ je s reklamací na dodávající poště potíž. V každém případě je třeba vejce po doručení nechat jeden den v klidu, nežli je umístíte do líhně. To platí i při delším převozu autem. A.

Děkuji za odpověd

21.1.2015 21:17

polokiolo napsal(a):
Na trase Rokycany jezdí manželé Bezděkovi: http://dopravadrobnychzvirat.websnadno.cz, zkuste si sehnat násadová vejce po trase, kterou jezdí. Před pár dny jsem kupoval z druhého konce republiky 30ks násadových vajec, přeprava stála 70, - a krabice nebyla ani škrábnutá, zásilka vyzvednuta v 5:30 a dodána 12:15, to poštou nezajistíte. :).

Děkuji za odpověd a za informace určitě Bezděkovi oslovímsmajlík

21.1.2015 21:16

smrcek napsal(a):
Podstatně lepší je odběr násadových vajec přímo u chovatele, již vzhledem k tomu, jak pracovníci pošty se zásilkou zacházejí. Podle informací od 1.2. Bude pošta zdražovat svoje služby o 5 až 10 %. Je třeba vzít v úvahu, za jakých povětrnostních podmínek je zásilka posílána /mráz, - teplo v místnostech pošty, což vejcím nepřidá. Zaslání poštou je vždy určité riziko a i když je zásilka pojištěna, při poškození /rozbití části vajec/ je s reklamací na dodávající poště potíž. V každém případě je třeba vejce po doručení nechat jeden den v klidu, nežli je umístíte do líhně. To platí i při delším převozu autem. A.

Děkuji za odpověd a za info z nashle.

20.1.2015 22:47

Dobrý den prosím vás poradí mi někdo jak je to z posláním násadových vajec přes dobírku? Zajímá mě jestli je to opravdu o tolik horší než osobní odběr. Vím že osobní odběr je pro vejce lepší ale nemám nikoho v blízkém okolí, nebo o nikom nevím kdo by násadová vejce prodával měl bych zájem o násadová vejce cca 50-70ks slepičí a to bud na maso nebo na snůšku. Budu poprvé někdy koncem února líhnout v plně automatické líhni. Jsem z okr. Rokycany. Předem děkuji za odpovědi a za nabídky reaguji na email puklizon@seznam.cz nebo na tel. A to radši na sms 604307741.