
vogel
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 30. 12. 2015 17:55:59
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Vážený příteli, do voliery si dejte takové papoušky, kteří se líbí Vám a chcete je chovat.U barnardu bych volil 1,0 štěpák a 0,1 barva, řekl bych že pak barva je intezivní. Pouze můj názor a ne vnucování nazoru.Barnardi jsou krásní v přírodním i v mutačním zbarvení.A´t se daří.
syrmaticus
napsal(a):
Zdravím, ve voliéře cca 5x4m mám s párem číňanů důchodců bažanty paví šedé, kury bambusové, holuby zelenokřídlé a timálie čínské. Voliéra je zarostlá bezem černým a bambusem rodu Fargesia. Číňani si těchto rostlin příliš nevšímají nebo osobně si spíše myslím že se bojí přistávat na tenkých větvích...
Zdravím, zaujalo mne, že si čínácí nevšímají zarostlého křoví.Ja jim dávám hlavně černý bez a ostatní dřeviny a nechávám to i s nejmenšími větvemi a ty mě právě okusují ze všeho nejdřív a normálně si naně i sedají bez problému. Pak jsou hlavně ničitele pletenéhio pletiva, kdy oka mam 20x20mm a síla 1,8mm, dokážou hlavně samci si hrát s drátem tak dlouho až začnou rozplétat.Čtvercového si nevšimnou. Mam 2páry pohromadě a snimi andulky a pap.zpěvavé.U všech budek ukousaly vlezové bidla a všechny hrany zakulatily a natřískovaly.Na krmení nejsou náročný, krmím směsí Avicentra, hlavně milují jakoukoliv zeleninu a ovoce a co se nechá zobákem zničit, ale přesto je mám rád pro jejich odolnost vůči zimě a nádherný tok v době hnízdění jak se dokážou před samicemi předvádět..
Jako chovatel si velice vážím zvířat a mam je raději než lidi. Zase se někdo vzpamatoval a blbne poplašnou zprávou. Příroda je zdevastovaná jen zásahem člověka a to jak ježděním po polích velkými traktory a neustálým stříkáním obilovin, rubaním uhlí, těžbou dřeva atd...Za vším je jen zisk, tak ať EU jde se svými příkazy do zadku..
V žádném případě ať Vás nenapadne vejce odebírat. I když se třeba jedná o mladý pár, tak oni si poradí a nasedne až bude mít více vajec.Mě snáší 6vajec a pak se stejně vylíhnou vždy najednou a to nejen o nádherných, ale u většiny australanů běžně u nás chovaných. Před 8 lety jsem koupil pár který u chovatele nikdy nelezl do budky, neměl snahu hnízdit a byl 4roky starý. Když jsem je pustil do voliery doma, tak běhen 30min. byla v budce. Od té doby každý rok mám od nich vždy plný odchov mladých.Někdy stačí změna a pak jsou spokojený.Jinak pak kontrolu provádím až když slyším mladé.Tak nespěchat a nechat tomu volnější klidnější průběh.To pouze člověk je největší rušitel přírody a rád do toho kecá, nařizuje nemysly.
Nevím jak dlouho chováte papoušky, ale je snad logické krmit denně a předkládat čerstvé krmení, hlavně měkké míchanice.Vždy krmím ráno a pak během dne doplňuji, kde je sežráno, většinou kde jsou mladý.Je třeba si uvědomit, že se staráme o živé tvory, které máme uzavřené ve volierách a proto jim dávám veškerý volný čas a snažím se jim předložit co nejpestřejší krmivo.Kdo chová ptáky na dálku tím, že nakrmí na týden a pak tam nejde není chovatel.
papy
napsal(a):
Děkuji, ale pokud myslíte za ty violety, tak bohužel.Zatím jsem nic neodchova.Modré bezevšeho, ale odchov už je pryč, mám akorát jednoho samce, ale ten půjde do chovu.Kdyžtak příští rok, pokud se něco podaří.Nashledanou
Jednoduše řečeno -nic jste neodchoval,pouze několik kusů- protože letos modrohlavé měli docela neůspěšný rok v odchovu. Podařil se odchov až ke konci sezony, takže nám nemusíte věšet bulíky na nos, že už mate vše prodáno. Neberu Vám to že mate pěkné chovné zařízení,ale neofema modrohlavá je v dnešní době náročnější. Nikdo se tím nechlubí, ale z několika párů se podařil minimalní odchov.Tak snad další sezona bude lepší. Pan Šaroun je jeden z mala opravdu na neofemy modrohlavé zkušený chovatel,ale pořád se musíme učit poznat jejich způsob žití.Možná je to tím, že sami chovatele jsme je schoulostivěli. Jinak je pravda- pokud snimi nebudu hýbat,stěhovat,vozit na burzy, tak jsou úplně v pohodě.