
Vonhil
Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 27. 12. 2018 07:11:09
Naposledy přihlášen: 8. 1. 2023 19:38:48
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tak spaní psů v posteli je zase opačný extrém ve srovnání s klecí. Psi měli historicky vždy nějakou roli, dnes jsou degradováni na gaucaky. Kvalita plemen šlechtěných po staletí jde do kytek. Chovatelé už pomalu nechtějí dávat štěňata majitelům, kteří chtějí psy chovat venku. Svět se v p*del obrací.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
úskalí je jedno, je to černá plemenitba
to vim, ten zakon mi prijde na hlavu, pokud jde o zvirata jen na maso pro domaci spotrebu. Musi byt papirovy plemenik, ale uz nevadi, ze ho pustim na uplne jine plemeno. U zadnych jinych hospodarskych zvirat se toto neresi
AkaTsubaki
napsal(a):
Vím, že je to tu už asi 100x, ale na rozdíl od ostatních to myslím opravdu vážně a zajímal by mě váš názor.
Dalo by se vydělat na čistém zisku alespoň minimální mzda při tomto plánu?
1ha vlastní, cca 5,5-6ha by mohlo jít po domluvě na spasení ovcemi, kozami. + nějaký plac u domu.
Ovce romanovky připouštěni masným beranem
Kozy max. 10 AN na prodej mléka + výrobků z nich. (neřešme povolení, o tom vím)
Vlastní líhnutí a výkrm (zatím nemám představu kolik chovných kusů si držet, ale v řádu jednotek až desítek? podle druhu):
Krůty velkého rázu
Husy labutí
Nosní hybridi (nelíhnuté mnou)
IB
křepelky japonské nosné (alespoň 100ks chovných)
Z toho jako hlavní zisk by byly ty ovce a kozy.
+ Obstarání si "prodej ze dvora"
Jako chovatel je chci mít hlavně pro radost, ale zároveň mi práce se zvířaty dává to, co bych od normální práce nemohla očekávat.. a to smysl a proto bych tomuto celoživotnímu snu ráda dala víc. Klidně, pokud by to šlo měla bych to i místo práce, ale trápí mne ten prostor... ten bohužel zvětšit než na těch 6,5ha nedokážu...
Začínám postupně, je mi jasné, že to nebude hned teď zisk jako hrom. Ale časem bych byla ráda, kdybych se dostala se ziskem v průměru alespoň na tu min. měsíční mzdu... když odečtu naftu, elektřinu, krmivo, nějaký ten nezdar atd...
Myslim, ze na 6ti ha se uzivit da. Ale chce to nejen zvladnout chov, ale byt i chytry podnikatel, najit si odberatele, prijit s necim novy, zadanym.. a to muze chvili trvat. Da se do toho jit s nejakou financni investici, nebo zacit v malem a postupne budovat. Mimochodem, myslim, ze prodejem masne drubeze se da vydelat i na tom hektaru.. Ale to by myslim chtelo vlastni lihnuti.
Chci se ochytrit, jak to delaji drobni chovatele, kteri maji jen par ovci. My mame aktualne jen dve, v minulosti jsme davali ovce do stada k sousedovi pres louku, ale ted chceme dojit a navic beran letos asi vubec nebude, omezuje stado. Inseminace u ovci nedava smysl. Slysela jsem, ze nekteri chovatele poridi na podzim mladeho berana a pak ho bud poslou dal, nebo ho sni. Delate to nekdo taky tak, jake jsou uskali tohoto pristupu? Diky
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Nakrytí prasničky otcem je něco jiného, než nakrytí vlastním bratrem. S otcem má společnou jen polovinu genů, s bratrem všechny geny. Takže riziko genetických problémů je u sourozenecké plemenitby vyšší. Ale ani tak to v první generaci nemusí dělat problém, ale průser je, pokud pak takto vzniklí potomci se opět příbuzensky kříží. Tam už je výskyt nějakého problému téměř 100%. Proto když se někomu stane, že kaneček nakryje sestru, potomci by měli být jen na porážku, nikdy ne na chov.
Příbuzenská plemenitba se někdy využívá při šlechtění pro upevnění žádoucího znaku, ale patří to jen do rukou odborníků.
Na druhou stranu- mě se stalo, že býček nám obskočil svojí matku a jelikož z toho byla jalovička, rozhodla jsem se jí nechat do chovu pro sebe. Už je z ní kráva, je naprosto v pořádku a má moc dobré mléko po mamince.
Ani bratr nemá 100% stejných genu - každý z nich má jinou kombinaci genů od matky a otce. Stejné geny mají jen jednovaječná dvojčata. Nicméně taky se nám přihodilo, tak hledám info..
U té senáze mam trochu strach, aby se tam nevytvořily nějaké toxické bakterie. Slysela jsem o úmrtích ze senáže, týkalo se to botulotoxinu. Ten hrozí jen když je tam mrtvá myš, což se při ručním zpracování stát nemůže. Ale co nějaké klostridie nebo jiné potvory, které vzniknou při nedostatečném odsání vzduchu?