Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Registrace od: 29. 4. 2020 21:44:57
Naposledy přihlášen: 23. 1. 2023 10:24:58
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Já bych tipoval na samce, přírodní, u kterého lze aplikovat moji metodu. Ještě zkuste vyfotit záda. Ale i podle hlavy na mě působí jako samec. Ještě jedna věc: můj samec (a viděl jsem to i u jiných) chodí/pochoduje po bidle sem a tam jak "šafář". To samička nedělá. Dokonce mu musí samička uhýbat, když zrovna stojí v cestě.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Hezký den přeji. :) Mohu vědět, zda je to opravdu samec? Je loňský, štěpitelný do červené. Chceme ho dopárovat, tak ať nesháníme špatné pohlaví. 🤭
Jsem z toho trochu jelen, jak se u nich pozná samec od samice. Četla jsem o šedých kroužcích kolem oka - ale někde píšou, že to má samice, jinde že samec. 🤔 Počítám, že jako u penantů i tvar hlavy a samice je méně mohutná? Jenže to by šlo líp poznat v hejnu. 🤔 Díky.
Za mě máte samce. A gratuluji, že jste si pořídili rozelu. Jsou to krásní ptáci. Já usuzuji na samce proto, že je vyloženě sytě zbarvený a taky má velkou hlavu. Níže přikládám foto mého páru na posouzení, vždy vlevo samička, vpravo samec. Samička je daleko matnější a menší, samec sytě zbarvený a větší. Samozřejmě na fotce páru se to posuzuje daleko snadněji, to je jasné. Ale i jiné dospělé samičky, které jsem měl možnost vidět, byly matně zbarvené, nikoliv sytě (hlavně žlutá barva na křídlech je u samic spíš žluto zelená). Mladý pták vypadá zbarvením jako samice a zhruba od půl roku se mladý samec začíná sytě zbarvovat (moje zkušenost).
Uda
napsal(a):
Bohužel nelže a věřím. Já dával poslední burzu v Kroměříži 20.2 také vzorek a paní se mně ptala jestli to chci hned zaplatit. Tak jsem také zaplatil do předu. Teď vidím že to byla chyba neboť jsi mne asi posunuli někdye dolů. Sice paní říkala že budou vzorky analizovat až skoro za týden po 24.2. Ale už jsem jim taky posílal meil a odezva žádná. Tak nejspíš budu také volat na uvedené číslo. Ale na jejich stránkách jsem prostě kovtakt nenašel.
www.exomed.cz v zápatí na jakékoliv podstránce. Opravdu jsou kontaktní údaje poměrně dost logicky umístěné, nevím kam jinam by to už měli dávat.
Sestříhal jsem video o určení pohlaví mých dvou mladých papoušků královských, definitivně jsem si nechal potvrdit pohlaví DNA testy.
https://youtu.be/DocQcufcZRU
Tommmas
napsal(a):
moc se mi líbí Vaše videa a hlavně nadšení celé Vaší rodiny do chovu. Co bych za to doma dal já kdyby se o papoušky všichni tak zajímali. Jen tak dál!
Moc děkuji, jsem rád, že se vám moje videa líbí. Jsem začátečník, chovu papoušků se věnuji dva roky, ale je pravda, že mě to opravdu moc baví a papoušci mi dělají velkou radost. A máte pravdu, radost z papoušků má celá rodina, což je moc fajnové. Přeji hodně zdaru nejen v chovu.
Přidal jsem druhý krmný pult do andulčí voliéry a pokusil jsem se to zdokumentovat
https://youtu.be/Aste30Snji8
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Zdravý rozum říká,dešťová voda je dar z nebes a tak s ním také nakládat - zejména v posledních suchých letech.Co je doma to se počítá.Jen houšť a větší kapky.Již velmi velmi dlouho nepamatuji týdenní vytrvalý déšť a byl by občas třeba.
No, nevím odkud jste, ale u nás v Jizerkách toto platilo na jaře 2020, kdy po suché zimě byl extrémně suchý duben, ale od května začalo pršet. Od té doby je vody dostatek a je to vidět i na tom slavném projektu intersucho.cz. Zima 2020/21 byla hodně vydatná a sníh byl ještě v květnu. Voliéry jsem stavěl na jaře 2020 a 2021 a rozdíl v zamokřené půdě byl extrémní - 2020 naprosto suchá půda 0,5m do hloubky a v 2021 bahno, bahno, bahno. To samé je vidět rozdíl v hladině na přehradě Souš - v 4/2020 - 3m, od léta 2020 vše v normálu.
Moje "obyčejné" rosely pestré východní přírodního zbarvení. Můj první pár, samec 2019, samička 2020 a na jedné fotce je i jejich první potomek. Pár se má moc rád, jednou mi nešikovností uletěla samička z voliéry, ale sama byla tak vykulená, že nikam daleko neodletěla. Partner s ní komunikoval a zpíval ji a do druhého dne byla zpátky na voliéře a sama si vletěla do chodbičky, kde jsem ji potom už snadno odchytil. Dělají mi velkou radost, takže pro mě jsou nejkrásnější
alfonzo
napsal(a):
ZBzH
Dobrý den,pěkně shrnuto do krátkého videa.Co bych vytkl,máte hodně hladká bidla,některé samice se hůře drží při páření a může nastat špatná oplozenost vajec,bidla by měla být z hrubého dřeva,aby se pták drápky do něj zasekl a pevně stál.Druhá věc je použití konopného lana,je to nevhodné,časem ho papoušci začnou ve vaší nepřítomnosti rozplétat,papoušek si vlákno může namotat okolo krku,nebo jen na nohu a je malér.Mnohokráte jsem tyto problémy řešil u kamarádů,někdy pták přišel o nohu,ale také o život.
Vlastnil jsem Araraunu samici,která měla po zamotání do lana amputované dva prsty a bylo nutno kvůli otoku při úrazu uštípnout kroužek,stalo se to u předešlého majitele,když Ararauny byly ještě na registraci,kvůli sejmutí kroužku a dodatečnému očipování u veterináře musel být úřední zápis přiložen k registračnímu listu.Možná to ještě někde mám.
To jen taková malá rada pro bezpečnost vašich chovanců.
Moc děkuji za užitečný komentář. Jsem začátečník a každá rada od zkušeného chovatele mě obohacuje. Bidla z břízy jsou opravdu hladká a nechám max jedno na voliéru. Bukové nebo vrbové bude drsnější a méně klouzavé. Lano mají rádi hlavně andulky, ale i rosely a králováci. Nejvíc ho ničí rosely v místě omotání přes bidlo, tam mám pocit, že nechybí moc a za chvíli ho rozklovou a provaz spadne. Fatální následky způsobené lanem bych řešit nechtěl.
alfonzo
napsal(a):
ZBzH
Rosely vidím jen tři,dva samce a samici.Králováci pár,jestli vidím na slunci dobře barvy,jeden má modrý kostřec-samice,druhý fialový-samec.Králováky takto poznáte pohlaví již v budce.
Děkuji! Rosely jsou tři, táta s mámou a mladý, kterého také tipuji na samce. Už ho táta začíná prohánět. Králováky doufám, jak říkáte. Samička s modrým kostřecem a sameček s tmavým, samec by měl být ten se zrcátky na křídlech.
exomed.cz
napsal(a):
Dobrý den, děkuju za názor, jestli to k něčemu bude, pokusím se o pár vět které by snad mohly ukázat "druhou stranu". Jak píšete, NEEXISTUJE!!! laboratoř, která by nedělala chyby, prostě NEEXISTUJE a já jsem o naší laboratoři nikdy neříkal, že je bezchybná. Co se chybovosti týče, jsme momentálně na cca. 1 chybném výsledku z 1000 provedených analýz tzn. že se pohybujeme někde kolem jednoho promile chyb. Je samozřejmě jasné, že slyšet (a bohužel ne vidět) jsou tyto chybné výsledky resp. majitelé těchto ptáků a bohužel, jak píšete, anonymně. Já totiž opravdu chci ty špatné výsledky řešit a zjistit, kde se chyba stala, protože jenom tak se toho do budoucna můžeme vyvarovat. Proto ostatně stojím na každé burze, kde mj. toto můžeme řešit osobně mezi 4 očima. Všem hezké vánoce a jenom to dobré v následujícím roce, Michal Sloboda, Exomed.cz
Každopádně o víkendu odebírám vzorky králováků a rosely pestré a posílám k vám na určení pohlaví. Tak věřím, že nebudu patřit do toho promile
A kdo si chcete zatipovat, tak můžete - je to pár královských nebo ne? Výsledek od exomedu sem dám, až mi přijde.
https://youtu.be/S8kdq1Np9l0?t=377
Náš chov zimě, natočeno v neděli, kdy bylo fakt hezky.
https://youtu.be/S8kdq1Np9l0