iFaunaiFauna

Evropská kočka domácí - kříženci

Chystáte se koupit plemeno Evropská kočka domácí - kříženci?Podívejte se na aktuální inzeráty nebo sdílejte tento článek s přáteli!

Evropská kočka domácí - kříženci se představuje

O plemenu

Tímto pojmem obvykle označujeme kočky neznámého původu, typicky "vesnické micky". Zpravidla jde o zdravé, vitální jedince střední velikosti i proporcí, s funkční patrovou srstí poskytující dostatečnou ochranu před výkyvy počasí. 

Povaha těchto koček bývá pestrá, stejně jako jejich rodokmen. Je-li znám aspoň jeden z rodičů, lze z jeho vlastností usuzovat, jací by mohli být jeho potomci, avšak vždy je třeba brát tyto předpoklady s rezervou. 

Vzhledem k vzrůstajícím počtům bezprizorních a polodivokých koček je důležité přistupovat zodpovědně k rozmnožování křížených koček. Vhodnou prevencí nechtěných březostí je včasná kastrace samců i samic. Utrácení již narozených koťat je však nejen neetické, ale především v rozporu se zákonem na ochranu zvířat.

Související inzeráty

Zobrazit vše
Kříženec kočky na prodej - 33021, Líně - Inzerát 1
1
2 týdny

Kočka Loki

KříženecVěk: 4 roky1 samice
Jmenuji se Loki(kočka) hodím se jak do bytů tak i do domu. Jsou mi 3 roky.jsem i kastrovat klidná přítulná. Ráda se mazlim. Moje nejoblíbenější místo je na gauči. Hledám majitele z dobrým srdcem. Beru
Celine K.
Celine K.
Plzeňský kraj
Kříženec kočky na prodej - 29301, Kosmonosy - Inzerát 2
5
3 týdny

Nabízíme koťata

KříženecVěk: 6 týdnů4 samec / 4 samice
Nabízíme koťata 🐈, je jich osm (dva černá, tři rezavá, dva mourovatá a jedno vícebarevné). Budou k dispozici na konci července.
Viktoria D.
Středočeský kraj