Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

31.10.2011 18:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.151.215

Krmíte někdo sušená jablka (křížaly)? Dívala jsem se, že existují jablečné výlisky, je to vlastně sušený odpad z jablek po vylisování šťávy. Máme hodně jablek, tak mě napadlo, že bychom mohli něco podobného sami udělat a přes zimu zkrmit. Ale já bych chtěla nasušit na kousíčky nakrájená "celá" jablka bez lisování..to by mohlo být možná i lepší ne?

Neregistrovaný uživatel

31.10.2011 18:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.184.105

Letos je fakt hoooodně jablek..taky jich máme šíleně moc :) Kdybych na to měla čas, tak si je nasuším sama pro nás. Křížaly miluju! ::-))

Neregistrovaný uživatel

31.10.2011 18:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.180.83

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Letos je fakt hoooodně jablek..taky jich máme šíleně moc :) Kdybych na to měla čas, tak si je nasuším sama pro nás. Křížaly miluju! ::-))

Vy máte jablka?? máme sad o 30 stromech a na jaře nám pomrzly květy :(

Neregistrovaný uživatel

31.10.2011 18:37
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.48.139

Krmíte někdo sušená jablka (křížaly)? Dívala jsem se, že existují jablečné výlisky, je to vlastně sušený odpad z jablek po vylisování šťávy. Máme hodně jablek, tak mě napadlo, že bychom mohli něco podobného sami udělat a přes zimu zkrmit. Ale já bych chtěla nasušit na kousíčky nakrájená "celá" jablka bez lisování..to by mohlo být možná i lepší ne?

Nechci vám brát iluze, ale když jablka dobře uskladníte, můžete je koni dávat taky celou zimu a hlavně dají koni víc než sušený výlisek nebo křížala...

Neregistrovaný uživatel

31.10.2011 19:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.102

Nechci vám brát iluze, ale když jablka dobře uskladníte, můžete je koni dávat taky celou zimu a hlavně dají koni víc než sušený výlisek nebo křížala...

:-) jo, třeba víc vody :-)
V průběhu skladování se stejně obsah ve vodě rozpustných vitamínů snižuje v závislosti na čase a skladovacích podmínkách.

Sušené jablečné výlisky jsou běžnou součástí krmiv pro koně, používají se zejména jako zchutňovadlo. Celkem nezanedbatelný je i vysoký obsah vlákniny (pokud je třeba dodat pro koně v rekonvalescenci, starší, problémy se zuby apod.). Dá se sehnat i čistá jablečná vláknina, tu přidávám v malém množství do krmení, koně i jiná zvířata ji milují. Sušená celá jablka se nedělají z jednoho prostého důvodu: bylo by to tak drahé, že by to nikdo nekoupil :-) Křížalama se krmím já, semtam mi něco z kapsy upadne :-), ještě žádný kůň či koza se neotrávili :-)
Tedy: nemáte-li nic jiného na práci, tak sušte, nic tím nezkazíte :-)

Neregistrovaný uživatel

1.11.2011 09:10
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.151.215

Děkuju:) jabka jsou většinou sbíraná ze země, takže mají otluk, proto to skladování pro mě není zrovna ideální..

Neregistrovaný uživatel

1.11.2011 18:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.199.179

Máme hodně jablek a žádný sklep na uskladnění,tak jsem vždy krmila čerstvými než zmrznou,ale letos suším křížaly a to i z hrušek.Ale mám v chalupě kachlovou pec takže se suší a topí současně.Jinak bych se na to raz-dva-tři !smajlík

26.9.2018 10:23
Lenča18

XXX.XXX.168.198

Myslíte že se vyplatí investovat do nějaké lepší sušičky jako je Yden? https://www.atranet.cz/infracervena-susicka-yden-ci-ir-d5-4vlozky. Taky máme teď hodně osypaných stromů, tak bysme ji určitě dost využili.

Přidejte reakci

Přidat smajlík