Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Koně »

Jak máte okováno?

Zajímá mě jak máte své koně okované. Jenom přední, všechny nebo vůbec? Máte problémy v terénu s nějakým druhem povrchu, nebo se stavem kopyt bez podkov? Děkuji.
Nemáme na pastevku okované žádné koně. Máme zde ale docela příjemný terén, nechodíme téměř po silnicích, jen po lesích. Záleží ale jak budete své koně využívat, zda budete závodit, jestli mají přirozeně pevná kopyta.Je to hrozně individuální.Každý kůň je prostě jiný.
Mela jsem kladrubaka cely zivot kuteho na vsechny, horko tezko jsem ho "presvedcila", aby zvladal aspon bose zadky posledni rok zivota.
Ted mam welsh coba, cely zivot bosy, kopyta pevne, pravidelne, nezakulha na kamincich ani na betonove ceste. Je to kun od kone :).
Equestri napsal(a):
Zajímá mě jak máte své koně okované. Jenom přední, všechny nebo vůbec? Máte problémy v terénu s nějakým druhem povrchu, nebo se stavem kopyt bez podkov? Děkuji.
Welsh pony zvládnou rekre ježdění bez podkov všechny povrchy.
Norička jak tahá, musí mít všechny čtyři nakované.Když jen chodí pod sedlo, zvládá bez zadních.
Její syn má podkovy jen předních.
Polský teplokrevník, když intenzivně chodil, byl taky všechny.Teď je starší a chodí méně intenzivně j, zvládne to jen s předky.
Plnokrevná, měla li opravdu pracovat a denně chodit, taky potřebovala všechny, jinak byla citlivá.
Brala bych to podle stupně zatížení, a podle krajiny, jakou máte k dispozici.
Samozřejmě se také řídíte podle konkrétního koně.Jakmile po něm chcete výkon a on dává najevo diskomfort, není problém nakovat.V případě, že změníte práci či povrchy, můžete zas zout.Kování nebo naboso není neměnný a nevratný proces

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
www.dromy.cz
Krmné doplňky v tekuté i sypké formě, pro pohybový aparát koní. DO 31.12. DOPRAVA ZDARMA.
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Trávení, játra, žlučník, metabolismus
Veterinární produkt Regavet harmonizuje játra a žlučník. Řeší trávicí problémy. Pomáhá při alergiích či ekzémech.
Infekce, záněty, imunita, průjem
Veterinární produkt Imunovet s přirozenými antibiotickými účinky. Podporuje krvetvorbu a hojí všechny druhy ran.