Dotaz - podsedlová dečka

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
14.11.2017 20:05
VerčaMeta

XXX.XXX.154.87

Ahoj/Dobrý den
Nevím si rady, kupuju novou podsedlovou decku ale kůň ktereho jezdim je delší nez ostatni kone. Myslíte že mu velikost VS bude stacit?

14.11.2017 20:20
majkulka

XXX.XXX.237.148

Dečky se neberou podle délky koně ale podle typu sedla.

14.11.2017 20:34
VerčaMeta

XXX.XXX.154.87

Ok. Díky.

15.11.2017 10:29
alfi pav

XXX.XXX.30.253

majkulka napsal(a):
Dečky se neberou podle délky koně ale podle typu sedla.

To bych tak úplně netvrdila...

Dečky se vyrábí v několika velikostech i podle typu koně (pony, cob, full). Osobně mám dva koně, jednoho s délkou zad 130 a jednoho s délkou zad 140 a na toho menšího musím mít podsedlovky cob, protože full ho celého zakryjí a dost mu to vadí. Na většího mám full vybavení.

Pokud máte velkého koně, tak standardní full velikost podsedlovek by měla sedět. Problémy jsou jen u menších koní, co jsou na rozhraní velikostí full a cob nebo pony a cob.

19.11.2017 12:29
Cstmr

XXX.XXX.236.89

alfi pav napsal(a):
To bych tak úplně netvrdila...

Dečky se vyrábí v několika velikostech i podle typu koně (pony, cob, full). Osobně mám dva koně, jednoho s délkou zad 130 a jednoho s délkou zad 140 a na toho menšího musím mít podsedlovky cob, protože full ho celého zakryjí a dost mu to vadí. Na většího mám full vybavení.

Pokud máte velkého koně, tak standardní full velikost podsedlovek by měla sedět. Problémy jsou jen u menších koní, co jsou na rozhraní velikostí full a cob nebo pony a cob.

Ja teda jeste cob decku nepotkala...
Mam kone s delkou zad 120, sedlo posedli 17 a decky fullky (klasicke VS) a nijak prehnane nikde netrci a neodstavaji ani "nezakryvaji celeho kone".

19.11.2017 13:03
lenacia

XXX.XXX.205.245

Cstmr napsal(a):
Ja teda jeste cob decku nepotkala...
Mam kone s delkou zad 120, sedlo posedli 17 a decky fullky (klasicke VS) a nijak prehnane nikde netrci a neodstavaji ani "nezakryvaji celeho kone".

Já na ni narazila jednou, a to jen tak že na cedulce našité u kraje bylo napsáno COB... ale jinak obyč VSS vešla se i pod mou 18,5 posedlí.

Přidejte reakci