Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Koně »

Kopyta

Autor
XXX.XXX.241.163
Dobrý den, chtěla bych se zaptat co znamená ta „prasklina“ na kopytě. Děkuji.
Autor
XXX.XXX.31.170
No, já málo vidím...prasklinou myslíte přesně co?Já bych tam viděla možná prolomenou kopytní stěnu 2cm pod korunkou nebo štípající se sukni v pravé patce.
Pomohlo by označit, co míníte, k lepšímu posouzení kopyt nafotit takhle:
http://www.all-natural-horse-care.com/good-hoof-photos.html.
Autor
XXX.XXX.241.163
Děkuji. On to má právě na všech 4 končetinách...
Autor
XXX.XXX.220.12
Zmena krmeni, zmena podkovare, prichvaceny kun...
Autor
XXX.XXX.135.150
Mája Pája napsal(a):
Pokud máte na mysli linii, kterou jsem označila na fotce šipkami, pak se jedná o periopli, tj kůžičku jako máte na nehtech. Je to normální anatomická struktura, ve vlhku se loupe.
Autor
XXX.XXX.90.36
vet. napsal(a):
Pokud máte na mysli linii, kterou jsem označila na fotce šipkami, pak se jedná o periopli, tj kůžičku jako máte na nehtech. Je to normální anatomická struktura, ve vlhku se loupe.
Hezký večer,

těžko polemizovat se vzdělaným v oboru. Ale perioplii bych hledal výše. Sice není fotka OK, ale stěna je zakleslá až až. I výška patek ukazuje spíš na schvácení (hladké). Asi by bylo vhodnější vložit fotky z bokupřímo proti kopytu.
Autor
XXX.XXX.80.55
Napíšu Vám jen svůj velmi laický názor - kopyto jeví známky schvácení, špice kopyta, pokud si troufnu z jedné fotky, je v jiném úhlu, než zbytek kopytní stěny pod korunkou. Daná prasklina je pak mechanický důsledek tlaku špice kopyta a nové, dorůstající rohoviny. Ale doufám moc, že se jen blbě pletu a píšu nesmysly. Každopádně pro klid duše bych udělala RTG (samozřejmě vše konzultovat na místě jak s vetem, tak s kovářem).
Držím pěsti!
Autor
XXX.XXX.191.1
Mája Pája napsal(a):
Znamená velký problém.
Sežeňte dobrého kováře, který už se setkal se zchvácenými kopyty, a to nejen na obrázku.
Autor
XXX.XXX.191.1
vet. napsal(a):
Obávám se, že o vašem tvrzení lze s úspěchem pochybovat.
Autor
XXX.XXX.191.1
Na fotce je periople hodně vytažené do kopyta, ale i tak nedělá ten zlom, co je na fotce zadavatelky.
Autor
XXX.XXX.224.98
Žofi napsal(a):
Napíšu Vám jen svůj velmi laický názor - kopyto jeví známky schvácení, špice kopyta, pokud si troufnu z jedné fotky, je v jiném úhlu, než zbytek kopytní stěny pod korunkou. Daná prasklina je pak mechanický důsledek tlaku špice kopyta a nové, dorůstající rohoviny. Ale doufám moc, že se jen blbě pletu a píšu nesmysly. Každopádně pro klid duše bych udělala RTG (samozřejmě vše konzultovat na místě jak s vetem, tak s kovářem).
Držím pěsti!
Souhlas.
Autor
XXX.XXX.224.98
sisi58 napsal(a):
Znamená velký problém.
Sežeňte dobrého kováře, který už se setkal se zchvácenými kopyty, a to nejen na obrázku.
Souhlas.
Autor
XXX.XXX.135.150
sisi58 napsal(a):
Obávám se, že o vašem tvrzení lze s úspěchem pochybovat.
Klidně pochybujte. Nicméně periople může být dlouhá klidně i 3 cm - viděno minulý týden na vlastní oči na 100% zdravém kopytě. Netvrdím, že je kopyto ok, ale rozhodně bych si na rozdíl od ostatních netroufla vyslovovat tak vážné soudy jako schvácení z jednoho špatně nafoceného snímku pod šikmým úhlem. Taková fotka může hodně klamat. Pro hodnocení je nutné kopyto nafotit pořádně...
Autor
XXX.XXX.191.1
vet. napsal(a):
Klidně pochybujte. Nicméně periople může být dlouhá klidně i 3 cm - viděno minulý týden na vlastní oči na 100% zdravém kopytě. Netvrdím, že je kopyto ok, ale rozhodně bych si na rozdíl od ostatních netroufla vyslovovat tak vážné soudy jako schvácení z jednoho špatně nafoceného snímku pod šikmým úhlem. Taková fotka může hodně klamat. Pro hodnocení je nutné kopyto nafotit pořádně...
Byla bych ráda, kdybych se mýlila. Zchvácených koní je v poslední době příliš mnoho.

Ale 3 roky denně koukám na kopyta koně, který byl zchvácený (u minulého majitele) a to z různých stran i úhlů.
Od stájové kolegyně poník, je také zchvácený. Taky na to furt koukám.
A desítky let koukám na zdravá kopyta, taky denně.

Vemte v potaz, že mnoho koní bylo přichvácených, aniž by o tom majitelé věděli a koně, mimo lehkou nepravidelnost chodu, nevykazovali jiné příznaky.
Na zdravé kopyto je to prolomení příliš velké. A podle mě, je na kopytě zadavatelky periople světlá část kopyta, částečně krytá srstí.
Ale jak píšete, fotka je mizerná a věštíme tu z křišťálové koule.
Autor
XXX.XXX.80.55
vet. napsal(a):
To Vet.: nezlobte se na mě, prosím, ale raději “postrašit” tím horším, rentgeny nikdy nejsou zbytečné a ublíží to jen majitelově peněžence, než-li tady psát, že je to periople a majitel tím pádem neudělá s koněm nic, jen se bude divit, proč si kůň najednou vybírá terén, kterým půjde, začne pod sedlem “neposlouchat”, apod.

Vy jste též usuzovala z jedné fotky, jako my ostatní. Viděla a měla jsem schvàceného koně, proto jsem si dovolila zde napsat “radu”, byť se považuji za nekonečného laika a budu opravdu moc ráda, když budete mít nakonec pravdu vy a né já, hlavně kvůli tomu koni.

Majiteli tohoto koně bych ale doporučovala vše opravdu konzultovat s vetem přímo na místě a ještě jednou držím pěsti, ať vše dopadne pro koně dobře!
Neregistrovaný uživatel
Autor
XXX.XXX.213.247
Já jenom můžu říct, že tohle žádný z našich čtrnácti koní určitě nemá.Tak něco není v pořádku zřejmě.Možná přichvácení, nějaký již proběhlý zánětlivý proces..Bůh ví, ale veta bych již vyhlížel před bránou osobně. smajlík

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení