Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Koně »

Opakující se abscesy

Autor
XXX.XXX.164.84
Máte někdo zkušenosti s opakujícími se abscesy v kopytě? Jsem už z toho na švestku, máme koníka, který je má neustále dokola, sotva se jeden provalí, má další...koník je na boso, už jsem řešili s kovářem kování - myslíte, že to pomůže? Máme volat veta s rtg? Může být příčina někde uvnitř kopyta? Je na pastevku, k vodě mají cestu zpevněnou šotolinou, takže nějaký ten kámen našlápnout může, ale žádný z ostatních koní to nemá...díky za vaše zkušenosti.
Autor
XXX.XXX.45.253
Poradila bych se s kovářem - JINÝM, pokud je má tak časté, tak je chyba v kopytě - největší pravděpodobnost fyziologický nepoměr mezi kopytní škárou a kopytním pouzdrem - tj špatné strouhání. Nebránila bych se ani RTG kopyt a zvolila opravdu někoho, kdo bude o kopyta správně pečovat.

A ještě, když se provalí abces, jaká je péče z Vaší strany?
Autor
XXX.XXX.164.84
Než se provalí, tak box a zapařováky a po provalení pokud možno co nejvíc vyčistit a vydezinfikovat. Pokud se provalí spodem, tak co nejdéle udržovat kanálek otevřený, pokud patkou nebo korunkou tak jen to čištění. Asi by možná už nebyla od věci atb...
Autor
XXX.XXX.45.253
Víc než nějaká ATB opravdu zkušeného kováře, jelikož t s největší pravděpodobností ten, co je tam nyní, dělá blbě.
Autor
XXX.XXX.164.84
Jsem z toho trochu zoufalá, protože najít kvalitního kováře je nad lidské síly...už jsme jich vyzkoušeli dost, a tenhle mi přišel nejlepší. A jak říkám, jiní koně ten problém neměli. Zkusím ještě ten rtg.
Autor
XXX.XXX.94.101
Udělejte RTG. Měli jsme podobný problém a RTG odhalilo, že koni chybí polovina kopytní kosti.
Věděli jsme, že je po schvácení. Metabolický problém. Nikdo na něm nejezdil jen výběh a procházky v botičkách.
Autor
XXX.XXX.164.84
Vet je objednaný, rtg bude příští týden.
Autor
XXX.XXX.191.1
Evelinamp napsal(a):
Vet je objednaný, rtg bude příští týden.
Ještě napište, odkud jste, určitě vám tu někdo poradí kvalitního kováře.
Autor
XXX.XXX.164.84
Jsme z nejzápadnějšího cípu republiky - Ašsko. Po dnešní návštěvě rtg je jasno - následek schvácení je mírně zrotovaná kopytní kost a tím pádem tlak a následně abscesy. Vše by se mělo upravit správným vystrouháním a nakováním.
Autor
XXX.XXX.31.170
Evelinamp napsal(a):
Jsme z nejzápadnějšího cípu republiky - Ašsko. Po dnešní návštěvě rtg je jasno - následek schvácení je mírně zrotovaná kopytní kost a tím pádem tlak a následně abscesy. Vše by se mělo upravit správným vystrouháním a nakováním.
Prima, že jste vyfotili, posunete se. Držím palce na výběr kováře, v regionu neznám nikoho..

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení