Naložení problematickeho koně do přívěsů - Praha jih

Přidejte téma
Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
3.6.2019 10:33
evcusik

XXX.XXX.85.39

Hezký den,
poradite dobrého človíčka k pomoci zvládnutí přepravy kolem Prahy? Jen lidi se kterými matw opravdu osobni zkusenost u problematickeho kone.

Mam kone, ktery byl jedinkrat "nasilne" natlacen do privesu 2 lonzemi, zdanlive to nasilne nebylo. Ale v hlavicce klisny se to podepsalo.

Nyni jiz umi nastoupit a vystoupit v maximalnim klidu do privesu, ale nelze za ni zavrit strajcpan, hystericky vybiha, v lepším case jen vycouva. Pokud v zadu nic nikdo nedela, setrva v privesu libovolnou chvíli, můžu drbat zadek, smrdlat hulkou cokoliv, bouchat do strajcpanu cokoliv, ale jakmile je vizualne ci fyzicky zabrana, je hysterie.

Mela jsem pozvanou paní, ktera se na problemove zameruje, vysledek byl, ze kobyla uz ani neprisla na 3 metry k prepravniku. To jsme nastesti zase vyřešili.

Další pokus omyl jiz s trenery chci omezit na minimum a rada bych se poptala na kontakty. Klidne i s z větší dálky, jen at uz neni větší traumatizace kobyly.

Na vině je do jisté míry neuteseny psychický stav, který chci částečně vyřešit jinym typem ustájení... Ale potřebuji se do nej dostat, po kopyte to nejde.

Sedace též nelze, z klasicke a navysene davky je schopna se probudit a bojovat.

Diky :)

3.6.2019 12:40
Moyda

XXX.XXX.74.8

Dopravce neporadím,ale zkoušeli jste přepravu na volno?

3.6.2019 12:50
evcusik

XXX.XXX.85.39

Moyda napsal(a):
Dopravce neporadím,ale zkoušeli jste přepravu na volno?

Dopravce nehledam, hledam "trenera, kouče", ktery poradi jak a co dal.

Myslite se i se strajcpanem? Upřímně nemam odvahu za takovym konem zavirat rampu jen tak.

Problem ma i dvoukonaku, kde je vse vyndane - tedy ze cokoliv co by pripominalo zavirani strajcpamu spustí tuto reakci.

Privesy si pujcuji, abych mela na klisnu cas a necitila se tlacena lidmi ci casem. Zkoušení nakladani dava jen se mnou +1 pomocnik. Jak je vic lidi, je v nervu uz tuplem a nedava ani klidne vejiti dovnitr.

3.6.2019 13:18
Arbora

XXX.XXX.192.218

Len tak zo zvedavosti, iné zariadenia na prepravu, ako vozík, ste neskúšali?

Problematické kone vie voziť p. Čechovský, ale je tuším z Moravy.

3.6.2019 14:15
majkulka

XXX.XXX.237.148

a co zkusit přepravu přepravním autem? Kvůli jedné přepravě klisnu ještě víc nestresovat. Po převežení budete mít více času na zvládání problému

3.6.2019 14:22
evcusik

XXX.XXX.85.39

To je možná dobrý nápad, jiný styl zavírání (nebo rovnou na volno) a mohla by to zvladnout lépe. Zkusim to prokunzultovat s dopravcem, co na to :)

Uživatel s deaktivovaným účtem

3.6.2019 14:54
Uživatel s deaktivovaným účtem

Můžu vám max poradit (v soukromé zprávě), koho v této lokalitě nedoporučuji... Bohužel pokud si přepravce pod pojmem "problematický" představuje trochu nejistého koně, kterého stačí postrčit lonzemi, je z toho 90 minutové mučení všech zúčastněných.

3.6.2019 15:52
Moyda

XXX.XXX.74.8

Zkusila bych takovýho toho paragana, jinej styl zavírání a vyndat přepážku.

3.6.2019 15:56
Moyda

XXX.XXX.74.8

Známý vozil valacha ve vozíku na volno, koník normálně v zadu koukal ven a tam měl pověšenou síť na seno. Vždy když jsem to vydělala tak jsem se opotila, na to bych nervy neměla. Ale jinak se vozí koně v paragánu na volno, koník si může chodit a je v klidu

Uživatel s deaktivovaným účtem

3.6.2019 17:09
Uživatel s deaktivovaným účtem

Pokud je situace tak, že do pevného data D nebo v den D potřebujete koně naložit, radu nemám.

Pokud byste byla schopna akceptovat, že se pojede prostě až ten kůň a vy budete zvládat bez většího stresu/ a jak rychle to půjde ví jen ten kůň/, doporučila bych vám s osobní zárukou Janu Lohrovou-opravovala mi kobylu, kterou natáhli na hengr za hlavu, elektrickým navijákem, než jsme ji koupili. Úspěšně.Na seminářích to učila a ukazovala, na dalších koních, každý měl problém trochu jiný.
http://kunjepritel.cz/clanky-a-poznamky/o-nakladani/

3.6.2019 17:59
evcusik

XXX.XXX.19.220

Den D ani stanoven neni. To vim, ze az se podaří, tak se podaří :)... Jen si myslim, ze nove ustájení bude pro jeji psychicky stav lepší a tudiz i mene vyhrocena spolupráce s ní bude.

4.6.2019 14:01
evcusik

XXX.XXX.75.94

*

Přidejte reakci

Přidat smajlík