Nechce jít sám ven..

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Anonym3467886889

1.11.2019 21:02
Anonym3467886889

XXX.XXX.253.254

Ahoj... od začátku října mám v pronajmu valacha A1/1 je mu 22 let, je ve výběhu s dvouma kobylama (jedné je 27 let a už nejezdi, druhy je 20 a moc často nejezdi) každopádně, majitel všech 3 koni toho o nich moc neví a jezdit moc neumí.. navíc byl v nemocnici a Valach přes půl roku stál.. teď od října začal zase jezdit ale je to hrozny.. není tak pořádná jízdárna jen vybeh kde se jezdí.. můj problém je, ze nechce jít bez kobyl ven.. on jde, ale jde pomalu a nejde na žádnou louku, pole atd.. proste jde po cestě ale furt se zastavuje, otáčí atd. a když vjedeme na louku, začne se prudce otáčet, snaží se mě shodit a chce běhat domu.. většinou to řešíme tak ze slezu a po louce kde jsem s nim chtěla jít v rychlejším tempu jdeme kazdej po svých.. když už se vracíme domu Tak kluse, cvala na místě.. proste chce jít zpět za kobylama.. už sem nešťastná.. nevím co dělat, co by nám mohlo pomoct.. dostala jsem nabídku od rodicu ze pronajmeme koně v jiné kvalitní stáji kde budu i skákat atd.. ovšem na to mám valacha moc rada, a nechci ho nechat zase nejezdit.. jen mi asi nic jiného nezbyde.. nevím zda by se to časem naučil, nebo když už je skoro cely život zvykli chodit s nimi ven.. prosím o radu :(

1.11.2019 21:48
verun

XXX.XXX.220.12

No, chápu, že se dá jezdit i na starých koních, musí být v dobré výživné a fyzické kondici- jsou tito koně? Nebo alespoň koník na kterém jezdíte? Přijměte nabídku rodičů a nechte valacha ve výběhu u kobyl, pokud ho máte ráda, jistě se mu po vyjížďkách stýskat nebude......koním se většinou po ježdění nestýská jako lidem vypucovat ho můžete kdykoliv, to koník ocení víc.

2.11.2019 07:44
sisi58

XXX.XXX.191.1

Koně nemusí jezdit. Hýbat se, to ano, ale vozit lidi opravdu nemusí. Pokud jsou v pořádku, mají se kde schovat a dostanou nažrat, mají se mnohem lépe než velká většina jiných koní.
Jak píše verun,choďte za ním, pečujte a mějte ho ráda, to ocení. A nejen on,ale i ty kobylky.
Jezdit běžte tam, kde pro vás mají vhodného koně a kde se i něco naučíte.

2.11.2019 07:50
Slon Indický

XXX.XXX.22.71

On ten kůň ti jasně a srozumitelně dává najevo, co si o tom tvém ježdění myslí a odkazuje tě do patřičných mezí. Je starší, své má odpracované, pravděpodobně ho něco bolí, klidně mu nemusí třeba sedět sedlo, nebo prostě jen nechce odejít od stáda, když tam je mu dobře a ježděný být nechce.
Vím, že v dnešní době se láska vyjadřuje tím, že na sociální sítě napíšeš, jak moc ho miluješ a k tomu srdíčka, ale v reálném světě se dokazuje činy - tj ty vezmeš v potaz, že kůň si tvoje ježdění neužívá a jezdit nechce, a ty budeš jezdit jinde, když máš tu možnost. Pokud za ním jednou do týdne přijdeš, vyčistíš ho a přineseš mu něco dobrého, bude z vaší vzájemné interakce mít radost pro změnu on.

Anonym3467886889

2.11.2019 13:37
Anonym3467886889

XXX.XXX.253.254

On je v pořádku, má hodně energie, chce běhat atd.. vypucovat ho kdykoliv nemůžu, jelikož když odejdu cestu k nemu už mít nebudu, nemám čas, každý den mám něco a když budu mít jiného koně, nahradíme jízdu o němu k jinému koni, navíc už tam nebudu Vítaná, jeho majitel toho o koních moc neví, vlastně nic, jezdit poradně neumí, jen si sedne a jde za ostatními koňmi.. takže když odejdu jeho cesta naprosto skončí, a bude na něm jezdit chlap, kterej neumí ani držet otěže

2.11.2019 17:45
Cstmr

XXX.XXX.104.154

Anonym3467886889 napsal(a):
On je v pořádku, má hodně energie, chce běhat atd.. vypucovat ho kdykoliv nemůžu, jelikož když odejdu cestu k nemu už mít nebudu, nemám čas, každý den mám něco a když budu mít jiného koně, nahradíme jízdu o němu k jinému koni, navíc už tam nebudu Vítaná, jeho majitel toho o koních moc neví, vlastně nic, jezdit poradně neumí, jen si sedne a jde za ostatními koňmi.. takže když odejdu jeho cesta naprosto skončí, a bude na něm jezdit chlap, kterej neumí ani držet otěže

Kdyby majitel věděl jak ho prezentujes na internetu, jistě by tě pochválil.
Kdyby majitel o koních nic nevěděl, nejspíš by nemel tři poměrně staré kone v jezdeckém stavu...

2.11.2019 17:52
koně

XXX.XXX.174.63

Pokud valach dosud žil bez tvé péče a přízně ,pravděpodobně bude žít celkem spokojeně ve svém stádě i dál
Jsou li rodiče ochotní tě vozit a platit nějaký přínosnější pronájem,kde se něco naučíš ,jdi do toho

2.11.2019 19:23
Dotaz

XXX.XXX.235.225

A čím jiným toho majitele, mimo ježdění, převyšujete, že jste pro toho koně větším přínosem, než ten jeho majitel? Jak ten kůň bude po vašem odchodu strádat? Bude hladovět, nebude mít veterinární ošetření, kováře? Co oproti majiteli tedy pro toho koně lépe děláte?

Anonym3467886889

2.11.2019 21:04
Anonym3467886889

XXX.XXX.253.254

Dotaz napsal(a):
A čím jiným toho majitele, mimo ježdění, převyšujete, že jste pro toho koně větším přínosem, než ten jeho majitel? Jak ten kůň bude po vašem odchodu strádat? Bude hladovět, nebude mít veterinární ošetření, kováře? Co oproti majiteli tedy pro toho koně lépe děláte?

Majitel koně nekove, kovář k němu nejezdi, to až když sem přišla já sem zaplatila kováře 😉 veterinář tu taky není moc často, kobyla ve stádě je celá pokopana, bolavá a majitel není schopnej ji ošetřit, až já ji s kamarádkou osetrila !!

2.11.2019 21:21
koně

XXX.XXX.174.63

Majitel koně nekove, kovář k němu nejezdi, to až když sem přišla já sem zaplatila kováře 😉 veterinář tu taky není moc často, kobyla ve stádě je celá pokopana, bolavá a majitel není schopnej ji ošetřit, až já ji s kamarádkou osetrila !!

Jestli tedy máte pocit,že to tam celé zachráníte,tak zachraňujte.
Plaťte a choďte kolem koní.proč ne.
Ale na cvaly po lukách zapomeňte ,protože jezdit se tam nenaučíte

2.11.2019 21:41
sisi58

XXX.XXX.191.1

Taky nemám koně nakované. A zaplať pán Bůh k nám veterinářka jezdí 1 x ročně (očkovat). Ťuk,ťuk.
Pokud máte pocit,že jsou koně zanedbané, týrané, pošlete zprávu na KVS.
Pokud nemůže tam i tam, jsou dvě možnosti. Nejezdit a pečovat a nebo jezdit a zapomenout.

2.11.2019 21:44
Couďas

XXX.XXX.87.254

A jaké máte s koňmi zkušenosti, že poznáte špatně či vůbec ošetřeného koně, a když jste zavolala kováře, co na kopyta říkal? Že kůň nechce chodit sám ven od stáda není nic divného, zvláště pak když půl roku byli pohromade.

Anonym3467886889

2.11.2019 22:35
Anonym3467886889

XXX.XXX.253.254

Cstmr napsal(a):
Kdyby majitel věděl jak ho prezentujes na internetu, jistě by tě pochválil.
Kdyby majitel o koních nic nevěděl, nejspíš by nemel tři poměrně staré kone v jezdeckém stavu...

Jeden kůň už dávno nejezdi, a druhy je zraněný.. jediný jezditelny kůň je teď kterého mám v pronajmu, ale pardon, je bez veterináře, není ockovany, má hniloby a jeho kopyta stojí za prd ! Dostávali 3mesice prošlé vitaminy, přijde vám to v pořádku !? Mě teda rozhodne ne !!
Nikdo jste nebyl schopny mi odpovědět na moje otázky

2.11.2019 23:16
koně

XXX.XXX.174.63

Jeden kůň už dávno nejezdi, a druhy je zraněný.. jediný jezditelny kůň je teď kterého mám v pronajmu, ale pardon, je bez veterináře, není ockovany, má hniloby a jeho kopyta stojí za prd ! Dostávali 3mesice prošlé vitaminy, přijde vám to v pořádku !? Mě teda rozhodne ne !!

Máte nějaký problém se čtením?Nebo spíš s pochopením psaného textu ?
Ptala jste se jestli dál docházet ke starým koním a zachraňovat to tam .
Když na jednom staříku,jakože pojízdném ,nedokážete v podstatě ani odejít od výběhu.
Nebo využít nabídku rodičů a jezdit v jiné stáji,kde máte šanci se něco naučit .
Mě z většiny příspěvků jasně vyplynulo,že máte využít šanci na učení
A nechat staré koně dále v klidu žít a dožít .Protože to evidentně ,pěkných pár let ,šlo i bez vás a vašich aktivit .
Tak co? Už jste to pobrala?

2.11.2019 23:32
Slon Indický

XXX.XXX.30.110

Pokud je na tom kůň teda tak špatně, nepatří na něj sedlo a jezdec. Pokud "chce běhat", nemusí to být z radosti, ale klidně proto, že to chce mít rychle za sebou.
To, že majitel jezdí málo a jen za druhým koněm koni nevadí.
Hnilobu v kopytech má každý 2. kůň, jistě, není to nic moc, ale na podzim v bahně to v některých lokalitách takhle bývá. Tři měsíce prošlé vitamíny koni neublíží, je to minimální trvanlivost, ne maximální, klidně můžou být stále v pořádku. To, že kůň není očkovaný víš odkud?
Rozmysli si, co chceš slyšet - buď je kůň na tom špatně, bez péče atd, a pak poslední věc, co potřebuje jsi ty na hřbetě, nebo je kůň v pořádku a jenom nejsi taková jezdecká hvězda, jak si myslíš. To ale není trvalý stav, nech si od rodičů zaplatit kvalitní výcvik, když máš tu možnost, trénuj a zlepšuj se. Starého koně nech v klidu dožít, a věnuj se sobě.

3.11.2019 06:37
Couďas

XXX.XXX.87.254

Aha, tak to promiňte.... Když Vaše jezdecké umění nestačí na to, aby jste koně donutila jet samotného na vyjížďku, choďte s ním nějakou dobu ven na ruce, tedy na ohlavce, na procházky. Za dva, tři měsíce se koník naučí Vám věřit, že se venku s Vámi nic nepřihodí, odpočine si, třeba se kopyta dají dohromady, při správné údržbě, přestanou jej bolet a ježdění na něm bude veselejší pro Vás, ale hlavně pro něj,když je má ve špatném stavu. Taky v tom čase zkontrolujte výstroj, jestliže je vše v pořádku, zde může být také příčina.
K ostatnímu - ne, tři měsíce prošlé vitamíny nevadí, když jsou správné skladované, očkování nevadí, za určitých podmínek a hniloba se objeví i v lepších rodinách, záleží na roku. Ale tohle jsou věci, které díky zkušenosti a praxi normálního člověka nepřekvapí, důležité je, jestli se mají koně kam schovat, jestli mají co žrát a kde se napít, a v neposlední řadě bezpečná ohrada. Když je majitel denně kontroluje, je to mnohem důležitější, než jestli umí jezdit či správně držet otěže. A ještě jedna věc, koně mají majitele, který o nich rozhoduje, a to Vy nejste, i když třeba Platíte nějaký příspěvek za docházku. Takže buď nepomlouvejte, nebo jděte o dům dál, jak Vám je nabízeno.

3.11.2019 09:18
Arbora

XXX.XXX.97.29

A vy na ňom jazdíte? Nie je vám to blbé?

3.11.2019 10:10
sisi58

XXX.XXX.191.1

Arbora napsal(a):
A vy na ňom jazdíte? Nie je vám to blbé?

Chtěla by, ale kůň má jiný názor. Proto to rozhořčení. Pokud by koník alespoň občas slečnu svezl, nic by na iFauně nebylo.

4.11.2019 02:47
Dotaz

XXX.XXX.235.225

A koně mají kopyta neupravovaná, nebo je upravuje sám? Jak dlouho tam vlastně jezdíte - měsíc? Jak často by měl podle vás docházet veterinář? Nepřijde mi nijak hrozné, že jste veterináře během měsíčního působení nepotkala.

Mají koně co jíst? Mají přístřešek? V jakém managementu žijí? Jak vážně byla klisna zraněna, co konkrétně jste ošetřovala? V jakém jsou výživovém stavu?

Kdybyste podala podnět na KVS, myslíte, že by zhodnotila stav jako nedostatečný? V jakém ohledu?

4.11.2019 07:14
Couďas

XXX.XXX.87.254

Na tohle Vám slečna neodpoví, jednak sem už nepřijde, ale hlavně chtěla vědět, jak starého závislého koně na stade s,podle ní, špatnými kopyty, naučí chodit s ní z vesela na vyjížďky brázdit cvalem pole a louky. Ne zodpovidat tenhle Vás rozbor s fundovanyma otazkama.

4.11.2019 07:41
Dotaz

XXX.XXX.235.225

Tak třeba bude schopná svoje obvinění podpořit argumenty a nebo si uvědomí, že tu majiteli křivdí a měla by tedy vzít svoje slova zpět.

4.11.2019 13:27
Cstmr

XXX.XXX.104.154

Dotaz napsal(a):
Tak třeba bude schopná svoje obvinění podpořit argumenty a nebo si uvědomí, že tu majiteli křivdí a měla by tedy vzít svoje slova zpět.

To není in, uznat svoji chybu. Lepší je tvrzení že je záchrankyne starých hajter 🤷‍♀️

Anonym3467886889

6.11.2019 21:17
Anonym3467886889

XXX.XXX.253.254

Dotaz napsal(a):
A koně mají kopyta neupravovaná, nebo je upravuje sám? Jak dlouho tam vlastně jezdíte - měsíc? Jak často by měl podle vás docházet veterinář? Nepřijde mi nijak hrozné, že jste veterináře během měsíčního působení nepotkala.

Mají koně co jíst? Mají přístřešek? V jakém managementu žijí? Jak vážně byla klisna zraněna, co konkrétně jste ošetřovala? V jakém jsou výživovém stavu?

Kdybyste podala podnět na KVS, myslíte, že by zhodnotila stav jako nedostatečný? V jakém ohledu?

Přítel majitele (gay) sám řekl ze by už měl zavolat kováře alepoň jednou, ze je to hrozný, mezitím u nej byl kovář třikrát a tady u nás ani jednou.. jezdím tam přes měsíc, ale znám se se slečnou co jezdí hned vedle, která dost často musela majiteli pomáhat protože koně nezvládal jak finančně tak nevěděl co s nimi dělat, jsou na sene, a na granulých které jsme z půlky platily my, živý ve starém kravíně, kde i já bych se bála ze jim něco spadne na hlavu:)
Na klisnu skočil Valach kterého jezdím, a majitel ji po té přivázat ke kamennému sloupku který nebyl dokonale připevněny k zemi, aby ji mohl zkontrolovat, když zjistil ze má zranění na zádech sel ji nastrikat a ji to pravděpodobně bolelo a vyrvala sloupek ze země a utíkali s nim, a o nej si rozedřela nohy, úplně do krve.. to už nebyl majitel schopen ošetřit..
dal odpovídat nebudu, našla sem si trenéra a Valach už ven normálně chodí :)

7.11.2019 06:41
Couďas

XXX.XXX.87.254

Zázrak....

7.11.2019 07:04
sisi58

XXX.XXX.191.1

Přítel majitele (gay) sám řekl ze by už měl zavolat kováře alepoň jednou, ze je to hrozný, mezitím u nej byl kovář třikrát a tady u nás ani jednou.. jezdím tam přes měsíc, ale znám se se slečnou co jezdí hned vedle, která dost často musela majiteli pomáhat protože koně nezvládal jak finančně tak nevěděl co s nimi dělat, jsou na sene, a na granulých které jsme z půlky platily my, živý ve starém kravíně, kde i já bych se bála ze jim něco spadne na hlavu:)
Na klisnu skočil Valach kterého jezdím, a majitel ji po té přivázat ke kamennému sloupku který nebyl dokonale připevněny k zemi, aby ji mohl zkontrolovat, když zjistil ze má zranění na zádech sel ji nastrikat a ji to pravděpodobně bolelo a vyrvala sloupek ze země a utíkali s nim, a o nej si rozedřela nohy, úplně do krve.. to už nebyl majitel schopen ošetřit..

Vy jste zajímavá osůbka.
Co má co společného, že přítel majitele je gay, s celou kauzou?
A proč tento přítel koně neošetřil,když má taky koně? A proč s krmením nevypomohl on?
Měli jsme některé koně taky jen na seně a nic jim nechybělo.
Možná byste se měla s těmito koníky a jejich majitelem rozloučit, než zjistí, jak se o něm vyjadřujete a vyrazí s vámi dveře. Nemyslím, že 22 letému koni bude ježdění s vámi chybět.

7.11.2019 08:04
Arbora

XXX.XXX.192.218

a to jazdíte teda na tom koni s hnilobou, ktorý má naprd kopytá? Fakt vám to nie je blbé?

7.11.2019 09:28
sovicka

XXX.XXX.41.89

Arbora napsal(a):
a to jazdíte teda na tom koni s hnilobou, ktorý má naprd kopytá? Fakt vám to nie je blbé?

Já teda nevím co si pod pojmem blbá kopyta (to může být velmi individuální specifikace) mám přesně představit, ale hniloba se u mých koní na podzim objevuje taky a na kobyle se jezdilo pravidelně do jejích cca 23 (teď je jí přes 25). Proč by se na koni s hnilobou nemělo jezdit (myslím normální hnilobu, kdy se to řeší a koni ošetřuje, ne stav kdy mám zhnilý celý střel a kulhá od toho), kopyto se přeci pohybem víc prokrví a to je dobře. Jo a vitamíny po prošlé době minimální trvanlivosti klidně dávám a to i sobě;-)

To jen takový podotek jak vyznívají některé věci vytržené z kontextu;-) Není to zastávání se zadavatelky, která čekala asi jiné odpovědi.

7.11.2019 10:21
Arbora

XXX.XXX.192.218

sovicka napsal(a):
Já teda nevím co si pod pojmem blbá kopyta (to může být velmi individuální specifikace) mám přesně představit, ale hniloba se u mých koní na podzim objevuje taky a na kobyle se jezdilo pravidelně do jejích cca 23 (teď je jí přes 25). Proč by se na koni s hnilobou nemělo jezdit (myslím normální hnilobu, kdy se to řeší a koni ošetřuje, ne stav kdy mám zhnilý celý střel a kulhá od toho), kopyto se přeci pohybem víc prokrví a to je dobře. Jo a vitamíny po prošlé době minimální trvanlivosti klidně dávám a to i sobě;-)

To jen takový podotek jak vyznívají některé věci vytržené z kontextu;-) Není to zastávání se zadavatelky, která čekala asi jiné odpovědi.

Tak samozjreme bude rozdiel medzi hnilobou a zlými kopytami u niekoho, kto pravidelne rieši veterinára a kováča. A u niekoho, kto podľa zadávateľky na to prdí. Takže buďto si vymýšľa, alebo jej to je jedno.

7.11.2019 13:10
Cstmr

XXX.XXX.104.154

Takový problém vyřešen během pěti dnů? Prosím kontakt na trenéra, taky bych chtěla mít tak rychle spolehlivého kone v terénu...

Anonym3467886889

7.11.2019 18:39
Anonym3467886889

XXX.XXX.253.254

Trenérka už nové lidi nebere, jelikož má plno, a svých koni má 8 a další klienty by nestihala:)

7.11.2019 18:54
Couďas

XXX.XXX.87.254

Trenérka už nové lidi nebere, jelikož má plno, a svých koni má 8 a další klienty by nestihala:)

To byla ironie, ale na to jste ještě příliš krátkou dobu u koní.

7.11.2019 20:43
Slon Indický

XXX.XXX.34.245

To je škoda, já chtěla stihnout tuhle Olympiádu. Můj kůň má menší odpor ke skokům než ten tvůj k vyjížďkám, to by bývaly stačily tak 3 dny.

Přidejte reakci

Přidat smajlík