Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

MartinaaMatysek

2.12.2019 16:04
MartinaaMatysek

XXX.XXX.40.29

Ahoj všem,jdu si sem pro radu.Můj strýc má mladou kobylu a chce ji darovat synovi,na něj se kobyla napíše.Máme prostor i lásku i zkušenosti s koňmi.Strýc se o ní už nemůže starat a já se synem jí milujeme.Jenže já mám dluhy,strhávají mi je z platu.Ale teď dotaz. Když bude hospodářství psané na mě ale kůň na syna může přijít nějaký exekutor nebo někdo takový a sebrat nám něco?Nebo jak to udělat aby nám kobylku nesebrali?Syn se na ní opravdu upnul a nevím co by jsme dělali kdyby někdo přišel a sebral jí.
Bydlíme dlouho v baráčku v nájmu vlastně za pakatel s tím že jsme barák dali do kupy a máme tu velkou zahradu a stodolu s garáží a z té garáže by byl box na noc.A majitel o všem samozřejmě ví a souhlasil s kobylkou i s tím hospodářstvím.Tak prosím o radu jak to je?Moc díky za odpovědi a prosím nechte si své rady typu tak koně prodej a zaplať dluhy to opravdu nejde.

Neregistrovaný uživatel

2.12.2019 16:26
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.87.254

Spíš Vám řeknou, že kůň sám.... Není možnost ho dát nekam, kdo Vám pomůže? Nemám s tím zkušenost, ale mám obavu, že i když bude psaná na syna, Vy jako zákonný zástupce podepisujete smlouvu, tudíž Vaše dluhy na to přechází. Ale někdo třeba napíše, jak to opravdu je.

2.12.2019 16:35
Dotaz

XXX.XXX.110.146

Jen otázka, kolik peněz vám pro toho koně měsíčně zbyde?

2.12.2019 16:40
kapička

XXX.XXX.87.86

A co bude, když kůň nedej bože onemocní a bude potřebovat veterináře? Nebo cokoliv nad standardní náklady (strouhání, očkování, krmení)?

MartinaaMatysek

2.12.2019 17:07
MartinaaMatysek

XXX.XXX.40.29

S výdaji nám pomůže přítel a otec syna který s námi žije on má docela dobrý plat a mě z platu taky dost zbývá takže obživa kobylky není problém.

A ona je od mala zvyklá sama a jakékoliv zařazení do stáda skončilo dramaticky.Buď byla furt někde v koutě a přestala žrát ,nebo začala kousat a kopat kolem sebe nebo se snaží od jiných koní utéct a tak.Proto je pro ní lepší být sama.Nevím proč to dělá,ale dělá to od té doby co jí známe.Strejda jí má od necelého roku a nikdy se nezkamarádila se žádným zvířetem ale lidem je oddaná jako beránek.

2.12.2019 17:09
sisi58

XXX.XXX.191.1

Domácí mazlíčci jsou z exekucí vyjmuti. Pokud je syn malý a na kobylu fixovaný, nemáte ji na vydělávání peněz, neměla by spadat pod exekuci, stejně jako pes či andulka.

2.12.2019 17:10
Cstmr

XXX.XXX.104.154

Chápu že chcete dítěti udělat radost, ale ne na úkor zvířete. Nemáte na zvíře prostředky a koně v garáži fakt chovat nemůžete.
Já si odmalička přála psa a rodiče mi ho taky nekoupili jen proto, aby mi udělali radost i když na zvíře nebyly prostředky a čas.
Mít v baráku kone totiž není jen jako ráno otevřít garáž a koníček si bude chodit po zahradě. Hlavně zimní období ze zahrady udela bahnivy tankodrom, musíte teď shánět seno, podestýlku, udělat hnojiste, vyřešit odvoz hnoje, vyresit neomezený přísun vody... Už teď máte dluhy a exekuce, jestli máte X tisíc na nákup sena, slámy a dalších pomůcek na živeni kone, radši je dejte do těch dluhu a synovi prostě vysvětlete, že si kobylu nemůžete dovolit. V životě nebude mít všechno co bude chtít, tak to prostě je.

2.12.2019 17:14
Dotaz

XXX.XXX.110.146

To není konkrétní částka. Kolik můžete utratit za seno, kolik bude stát kovář, čím budete krmit, podestýlat. Je třeba dekovat? Kde bude kůň bydlet - doma nebo budete platit ustájení? Potřebuje deku, vybavení? Můžete si dovolit jednorázově za veterináře "vyhodit" 20 až 30 000 v případě problému? A kolik metrů čtverečních má ta vaše velká zahrada?

2.12.2019 17:19
sisi58

XXX.XXX.191.1

sisi58 napsal(a):
Domácí mazlíčci jsou z exekucí vyjmuti. Pokud je syn malý a na kobylu fixovaný, nemáte ji na vydělávání peněz, neměla by spadat pod exekuci, stejně jako pes či andulka.

https://www.hyperfinance.cz/magazin/seznam-veci-ktere-vam-exekutor-nesmi-zabavit/

2.12.2019 17:24
chameleonHugo

XXX.XXX.186.27

MartinaaMatysek napsal(a):
Ahoj všem,jdu si sem pro radu.Můj strýc má mladou kobylu a chce ji darovat synovi,na něj se kobyla napíše.Máme prostor i lásku i zkušenosti s koňmi.Strýc se o ní už nemůže starat a já se synem jí milujeme.Jenže já mám dluhy,strhávají mi je z platu.Ale teď dotaz. Když bude hospodářství psané na mě ale kůň na syna může přijít nějaký exekutor nebo někdo takový a sebrat nám něco?Nebo jak to udělat aby nám kobylku nesebrali?Syn se na ní opravdu upnul a nevím co by jsme dělali kdyby někdo přišel a sebral jí.
Bydlíme dlouho v baráčku v nájmu vlastně za pakatel s tím že jsme barák dali do kupy a máme tu velkou zahradu a stodolu s garáží a z té garáže by byl box na noc.A majitel o všem samozřejmě ví a souhlasil s kobylkou i s tím hospodářstvím.Tak prosím o radu jak to je?Moc díky za odpovědi a prosím nechte si své rady typu tak koně prodej a zaplať dluhy to opravdu nejde.

...proč se tedy nezeptáte rovnou právníka jak to je........

MartinaaMatysek

2.12.2019 17:24
MartinaaMatysek

XXX.XXX.40.29

Já právě četla že kůň je hospodářské zvíře a že ho můžou sebrat.Syn jí zbožňuje a tak se radši ptám aby mu jí někdo nesežral je mi šest let.Já sama jí mám taky hodně ráda ona je úžasná.Ale zase když to tak vezmu že už mi z platu strhávají několik tisíc a nikdy jsem doma žádného exekutora neměla tak by asi neměli ne?Já fakt nevím neumím v tomhle chodit tak proto prosím o radu.
A není to jen kvůli tomu že syn chce.I strýc jí má rád a má jí jako dceru akorát už mu zdraví neslouží a neví jak dlouho tu bude a nechce jí dát někomu cizímu.A tak když viděl jak jí syn má rád a stará se tak se tak rozhodl.A já bych mu to chtěla splnit.
Zahrada je bez pár metrů 1400m2 myslím se že dost velká.
A garáž negaráž jako není to přímo garáž ale dřív se to využívalo jako garáž a my tomu tak říkáme je to taková menší stodůlka vedle stodoly.

2.12.2019 17:35
Cstmr

XXX.XXX.104.154

Já právě četla že kůň je hospodářské zvíře a že ho můžou sebrat.Syn jí zbožňuje a tak se radši ptám aby mu jí někdo nesežral je mi šest let.Já sama jí mám taky hodně ráda ona je úžasná.Ale zase když to tak vezmu že už mi z platu strhávají několik tisíc a nikdy jsem doma žádného exekutora neměla tak by asi neměli ne?Já fakt nevím neumím v tomhle chodit tak proto prosím o radu.
A není to jen kvůli tomu že syn chce.I strýc jí má rád a má jí jako dceru akorát už mu zdraví neslouží a neví jak dlouho tu bude a nechce jí dát někomu cizímu.A tak když viděl jak jí syn má rád a stará se tak se tak rozhodl.A já bych mu to chtěla splnit.
A garáž negaráž jako není to přímo garáž ale dřív se to využívalo jako garáž a my tomu tak říkáme je to taková menší stodůlka vedle stodoly.

V literatuře se udává průměrná velikost výběhu pro jednoho kone 1 hektar. Nebo aspoň 0.5 hektaru... Prostor 1400 m2 vám kůň rozslape za měsíc.

2.12.2019 17:39
Dotaz

XXX.XXX.110.146

Prostor máte malinký, to opravdu zničí, zpevněnou plochu pochybuju, že vám majitel dovolí budovat, takže se bude jen brodit bahnem.

Co ty náklady? Utáhnete krmení, kováře, podestýlku a veterináře?

Jeana12

2.12.2019 17:47
Jeana12

XXX.XXX.157.154

sisi58 napsal(a):

No jo, jenže těmi domácími mazlíčky jsou myšleni psi a kočky - tedy zvířata, která jsou na člověka citově fixovaná a z odloučení by měla psychickou újmu, kdysi jsem na toto téma poslouchala nějakou debatu a takhle to tam vysvětlovali (možná je to dneska jinak). Myslím, že kůň spadá spíš do zájmových chovů a tam už exekuce možná je, však exekuční dražby koní nejsou nic neobvyklého.

2.12.2019 18:06
Sophii

XXX.XXX.173.31

tak nějak přemýšlím... proč si ji tedy Strýc nenechá ve svém vlastnictví a vy si ji jen nevezmete k sobě? Když úplně vypustím všechny věci ohledně financí a prostoru apod... Nikoho nezajímá komu patří kůň kterého krmíte, a nemusíte se bát že vám ji vezmou když je psaná na strýce.

2.12.2019 18:16
koně

XXX.XXX.174.63

Jestli dluhy pravidelně platíte,tak proč by k vám lítal exekutor?
Kobyla je doteď psaná na strýce ,ten nemá dluhy a exekuce?Pokud ne,tak ať si kobylu nechá psanou dále na sebe.
A ona může stát na vašem hospodářství .To není problém .V hospodářství nemusíte mít jen svá zvířata ,vy si do deníku zanesete kobylí nacionále ,budete evidovat dle kolonek případné její přesuny atd. ale majitelem může být nadále strýc. Pro případné kontroly z KVS pak máte u sebe průkaz,ve kterém je vyznačené povinné očkování.
Jinak tedy vaše zahrádka s popsaným chlívečkem nebude úplně ideální pro pobyt velkého zvířete.Chybí vám třeba prostory pro skladování sena,podestýlky,taky hospodaření s hnojem není úplně jednoduché .
A už to ,že nejste na svém by mě odrazovalo od jakýchkoli investic typu zpevňování povrchu ,ohrady atd,atd .Které budou třeba.
A co sousedé ? Je pozemek,kde chcete kobylu mít v územním plánu zanesen jako možný pro chov zvířat ? Až budou sousedé na majitele protivní z bahna,much a smradu ,nepotáhnete i s kobylou?
Mít doma koně kvůli dítěti je pěkná idea ,ale realita by mohla být krutá

2.12.2019 18:22
Sophii

XXX.XXX.173.31

s tím musím souhlasit. Být vámi koukla bych se po okolí co máte za možnosti třeba k ustájení. Některá třeba pastevní ustájení se pohybují kolem 3000 za měsíc, a věřím že by určitě někdo mohl zařídit aby kobylka byla separovaná... A vám by ustala spousta práce jako kydání, péče o onu zahradu, která bude po pobytu koně bahnivý tankodrom, shánění sena a slámy zakládání hnojiště a pravidelný odvoz hnoje... nespokojení sousedé...

3.12.2019 08:21
Arbora

XXX.XXX.192.218

1400m2 sa dá použiť so spevnenými plochami ako zimný výbeh, nie ako celoročný výbeh. Z toho vám kobyla teraz v zime za mesiac spraví tankodrom. Nie je to Váš pozemok, ste v nájme, neviem ako sa bude majiteľ tváriť, keď mu do dvora nasťahujete koňa - už len kvôli skladovaniu hnoja, kvôli susedom. Neviem ani ako je to s registrovaním hospodárstva na objekt v nájme - známi to riešili cez vlastníka objektu, čiže majiteľa neobídete.

No a ku finančnej situácii, je možné nechať majiteľa pôvodného a kobylu si iba ustajniť. Ale vzhľadom na Vašu históriu si nemyslím, že je to dobrý nápad. Tieto Vianoce napríklad miesto vianočných darčekov platím liečbu blbého abscesu. máte prázdny dvor, potrebujete investovať dosť významnú finančnú čiastku do prípravy zázemia. Do toho platíte dlhy. Naozaj Vám to príde ako fajn nápad, máte dostatočnú finančnú rezervu?

3.12.2019 08:38
sisi58

XXX.XXX.191.1