Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
22.1.2020 15:57
nyin

XXX.XXX.24.242

Ahoj,

je nějaká možnost, jak upravit sedlo jezdci na míru? Mám príma sedlo se kterým je kůň na výsost spokojen, ale nesedí mi délka bočnic. Nesedí mi tak moc, že radši jezdím v druhém sedle nebo vůbec :) Nedosáhnu koleny do opěrek, do lýtek mě tlačí zápinky podbřišníku a furt hledám nějakou pohodlnou pozici a tak se v sedle vrtím a natřásám jak námořník na plese :D

Velikost posedlí odpovídá přesně mému rozměrnému pozadí, ale nohy mám krátké... . Několikrát jsem uvažovala, že sedlo prodám, ale kůň stále roste a sedlo má flexikostru, koni je pohodlné, nikdy neměl špatné opocení, žádná bolavá záda a to i přes to, že jsem jezdec-nejezdec a občas udělám jezdeckou chybu, která není koni úplně pohodlná (rozuměj ztratím rovnováhu a hrcnu koni do zad). Sedlo tyhle chyby krásně vykreje a koni tak nepůsobím nepohodlí (srovnávám s druhým, sedícím sedlem). Bohužel v tomto sedle dělám chyb mnohem víc, než v tom druhém, které mi poskytuje lepší oporu a vede mě v sedu. U druhého sedla mi prostě sedí celková velikost sedla, nejen posedlí.

Je možnost, jak si nechat upravit bočnice a opěrky na míru? Řemeny zápinek přešít nechám na delší, ale potřebovala bych vyměnit celé bočnice. Který sedlář tohle udělá a na kolik to vyjde? Má to vůbec cenu?

Díky :)

22.1.2020 20:35
verun

XXX.XXX.220.12

Sedlář vám to vysvětlí lépe, určitě jde udělat hodně věcí se sedlem, i vámi požadované a i bude mít odhad ceny.....nebylo by lepší se zeptat rovnou sedláře? jestli si ho opravdu chcete nechat přešít, stejně to budete muset absolvovat...

Přidejte reakci

Přidat smajlík