Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
16.9.2020 07:20
Jess0847

XXX.XXX.104.113

Zdravím, koupila jsem kobylku a má na kohoutku otlak. Tím myslím, ze z nevhodného sedlání předchozích majitelů má vyloženě tvrdou bouli přímo na kohoutku do špičky. Nevíte někdo co s tím? Jestli tedy vůbec něco s tím jde dělat? Kobylu jsem koupila z lítosti, pokud otlak vyřešit nejde, zůstane jako mazel. Děkuji za rady.

16.9.2020 07:54
Slon Indický

XXX.XXX.242.205

Zdravím, dejte tomu čas a uvidíte. Buď to je píštěl, což asi spíše ne, když je tvrdá, nebo v tom je nějaká tekutina, co se může vstřebat, nebo to už je zrohovatělý útvar a zůstane neměnný. Obecně se ale otlaky hojí dobře, jen to je na dlouho.
Jen ze zvědavosti - není to starší bílá teplokrevná klisna?

16.9.2020 14:50
Jess0847

XXX.XXX.168.157

Ono to není bolavé a je to bez jakéhokoliv strupu či bílých chlupů... Právě hádám že to původně byl otlak a tím že se stále na ní jezdilo to ztvrdlo (?). Já se právě bojím aby nebyl zrohovatělý... Nene, není. Je to mladice ještě.

16.9.2020 15:00
Slon Indický

XXX.XXX.43.4

Tak počkejte a uvidíte - ideálně to ničím nedráždit, nemazat, pokud se bude dekovat tak zajistit, že deka nebude to místo dřít - třeba deky s prodloužením na krk na kohoutek méně doléhají.
Zdokumentuje si to fotografiemi a měřte velikost, ideálně co měsíc po dobu třeba půl roku, zjistíte, jestli se to třeba zmenšuje.
Obecně se ty kožní novotvary dokáží zhojit relativně dobře, jen to chce strašné množství času.

Přidejte reakci

Přidat smajlík