Narazila jsem na tento článek:¨
https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-tipsport-extraliga/413790/nova-arena-pro-dynamo-pro-13-5-tisic-i-spickove-zazemi-cena-do-ctyr-miliard.html?fbclid=IwAR0E94TS25u-ZWkFQ5uLETPl_BCIa7sNaeq3zhXn-15P6CTMkXHgAVjI1kE
"Jako nejvhodnější lokalita byly vybrány pozemky v rámci areálu dostihového závodiště."
Nemyslím si, že pardubiční hokejisté jsou až zase tak známí, jako VP či jiné závody v tomto areálu. Navíc už halu mají.
Doteď to účastníci dostihů zvládali i bez multifunkční haly za zadkem.
Neumím si ani představit ten kravál, smrad, bordel, co bude obnášet stavba a nedělám si iluze, že návštěvníci haly budou nějak ohleduplní ke koním, hned vedle.
Ale nejsem majitelem žádného z nich a do Pardubic, nemaje auto, nejezdím.
Jen se domnívám, že závodící koně by měli mít co nejlepší podmínky a nevěřím, že je hala hnedle vedle nenaruší.
A letiště hned za rohem s hlasitými letadly je neruší?
A možná že jezdci uvítají to, že se budou moci ubytovat hned u závodiště v pěkných pokojích. A rádi se tam nají. A rádi si tam třeba zajdou zaplavat....
Samotná hala může přitáhnout do celého areálu peníze, které, co si budeme jim celkem chybí... a nebudou mít takový super nápady jako na cílové rovince stavět kluziště, když tam budou mít jedno v multifunkční hale.
sisi58
napsal(a):
Doteď to účastníci dostihů zvládali i bez multifunkční haly za zadkem.
Neumím si ani představit ten kravál, smrad, bordel, co bude obnášet stavba a nedělám si iluze, že návštěvníci haly budou nějak ohleduplní ke koním, hned vedle.
Ale nejsem majitelem žádného z nich a do Pardubic, nemaje auto, nejezdím.
Jen se domnívám, že závodící koně by měli mít co nejlepší podmínky a nevěřím, že je hala hnedle vedle nenaruší.
Koňom, ktoré pri dostihovom dni strávia na závodisku tak max 6h v boxe a pol hodinu niekde mimo, je naozaj jedno, čo za tribúnou stojí multifunkčná hala, alebo hocičo iné. Hala ich výkony fakt nenaruší. Či to má zmysel stavať, alebo nie, to už je otázka skôr ma investora a na mesto.
Je to absolutní šílenost. Pro stavbu půjdou dolů tribuny, aby udělaly místo parkovacímu domu. Ale budou moci v parkovacím domu parkovat i koňské přepravníky? V areálu bude nejen hala, ale i ten hotel, parkovací dům a zároveň akademie pro hokejisty všech věků. S takovou nakonec jezdecký sport omezen prostě bude.
A nehledě na to, že máme v Pardubicích hokejovou halu pro 10 000 diváků. Ale to jim evidentně málo.
Navíc ani nechci domýšlet, co to udělá s dopravou v už tak ucpaných Pardubicích.
Přikládám petici za ochranu jezdeckého areálu a sportu:
http://www.vco-cjf.cz/novinky/12361/
Uživatel s deaktivovaným účtem

Za mě kastrofa , naprosto to zničí areál a poklidný ráz okolí. A o dopravě ani nemluvě už takhle se u závodiště tvoří ve špičce kolony až do Popkovic. Vůbec si nedovedu představit tu výstavbu, to bude doslova dopravní peklo
Naprosto nechápu na co potřebujeme v Pardubicích druhou hokejovou arénu, když to ještě místní tým vede od desíti k pěti. Ano s hotely to tu máme na štýru to je pravda, ale to ostatní…………..zázemí pro vypatlané hokejky……………ano hokejisty nemám ráda…………….bohužel investor je místí papaláš a všichni jsou z hokejistů pos… ..…tak proč nezničit kulturní památku se staletou tradicí, jakou velká pardubická určitě je………..
Já nejsem z Pardubic .Ale jakákoli stavba megahal, hypernákupáků pod zem i nad zem,center s parkovacími domy a samým sklem a asfaltem, je mi celkem proti mysli.
Dejme tomu okraje měst ,průmyslové zóny OK .Tam zaberou pole ,louky,nedá se asi nic dělat ,civilizace je na postupu.
Nebo sídliště,tam už je všecko jedno. Tak místo totalitního kulturáku ,vyfiknem nákupní zónu.
Ale prsknout podobné monstrum nutně těsně vedle, dostihového závodiště ? Byla jsem tam v životě jednou nebo dvakrát. Ale mohlo to zůstat jako ostrůvek zeleně a jakože přírody,trošku bokem od města.
Ale fotbal i hokej ,i když třeba na úrovni pralesní ligy ,má bohužel pořád ,oproti dostihům ,velikou převahu fanoušků a příznivců a sponzorů
Tak asi neuděláme nic
Uživatel s deaktivovaným účtem

Když přestavovat brownfieldy je hrozně drahé
Si to vemte: malta, cihly, vápno....
Takže musíte rozebrat starou zástavbu. Dneska už to nehodíte na sklápěčku a nevyhodíte na skládce. Dneska musíte všechno rozdrtit, vytrhat kabely, vysekat armatury, pěkně roztřídit, firma musí mít certifikáty. Musíte mít odběratele odpadu, zajistit bezprašnost, obšancovat staveniště, aby tam nikdo nemohl ani načouhnout, dát pozor, jestli nešlápnete na ještěrku (ta samozřejmě na zelené louce nebude). Pak musíte sanovat veškerou starou zátěž, ekologicky zlikvidovat vykopanou zeminu, která je jistě kontaminovaná těžkými kovy z barvení látek apod. Pak musíte něco udělat se starými inženýrskými sítěmi, odpojit, zaplombovat, vlastně i najít a zakreslit, aby se vědělo, kdyby.... Pak teprve můžete začít stavět něco svého. Jediná výhoda je, že si k tomu brownfieldu asi nemusíte postavit příjezdovku. Ale to k tomu staďáku na závodišti právě taky ne