Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
12.11.2013 19:58
kikki

XXX.XXX.208.235

Včera som si priviezla domov koňa, správa sa v pohode všetko, aj vykefovať sa dá...nohy mi normálne dáva, ale keď som mu začala kopyto čistiť tak hneď začal hádzať do mňa hlavou...myslíte, že to môže byť tým, že je odrazu v cudzom prostredí s neznámymi ľuďmi?...ale hlavne chcem vedieť, či nevadí, keď mu pár dní kopytá čistiť nebudem, kým sa k tomu dopracujeme

12.11.2013 20:14
kajush3

XXX.XXX.8.155

Nemyslím si, že by měla vliv na čistění kopyt změna prostředí. Čistila jste mu kopyta u bývalých majitelů? Zkuste se s nimi spojit, zda-li nebyl koník problémový už dříve. Netlačila jste na střelku? To také může být jedna z příčin. Ukažte mu kopyťák, spousta koní nevidělo čištění z blízka. Nebo si pozvěte někoho, kdo bude koníka chlácholit. Také může jít o nějaký problém který není na první pohled vidět, proto bych si přizvala kováře, který Vám potvrdí/vyvrátí zda-li se nejedná o nějakou nemoc. Zkoušela jste kopyťákem pouze poklepat na kopyto? Může být spousta příčin, kopyta jsou ve své podstatě dosti choulostivá, přílišné ostrouhání/odebrání rohoviny může způsobovat bolest. Podívejte se také, jestli koník nestojí nějak divně, například zda-li neodlehčuje nějakou nohu, může být problém v jedné končetině, kterou jste začala. Nebyla by také špatná fotka kopyta :)
Nicméně když koníkovi nevyčistíte pár dní kopyta, nic by se stát nemělo, tedy pokud nestojí na hnoji. Pak je možná třeba hniloba kopyt.

Přidejte reakci

Přidat smajlík