Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

16.3.2011 21:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.134.58

Zdravim všechny.Při čištění kopyt je koník nervozní,pořád mi ze zadní nohou hejbá.Mam ho potrestat za to?Hrozně se sním přetahuju než mu zadní kopyta vyčistím.Okován není,kopyta jsou v pořádku.Má te nějaké rady jak na to?děkuji Toni

Neregistrovaný uživatel

16.3.2011 21:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.108.80

Hlavně netrestat!!! Tím by se všechno zhoršilo. Spíš se snaž nohu vyčistit na víckrát, tak aby ji nemusel dlouhou dobu mít zvednutou a pokaždé ho za to pochval, případně dej nějakou odměnu.

Neregistrovaný uživatel

16.3.2011 22:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.199.179

Jen žádné trestání !!! Chce to trpělivost a fakt chálit za sebemenší snahu vyhovět,

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 06:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.107.70

Může to být jenom nevychovanost, pak pomůže zejména trpělivost. Ale i zdravotní problém, pravděpodobně v hlezně. Taky to mám u jedné kobyly, má náběh na špánky a nevydrží se zvednutou nohou dlouho a s přílišným ohnutím. Takže jenom lehce zvednout nad zem, vyškrabat a položit.

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 08:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.58.74

Nekteri kone spatne reaguji na vytahovani nohy moc nahoru nebo moc dozadu. Moje kobyla nohu dozadu a nahoru natahne, ale musim na ni pomalu a nejdriv ji nohu chvilku drzet pod brichem a "opatrne" ji vytahovat dozadu.

Vim taky, ze dostihaci byvaji zvykli davat zadni nohy jinak nez nedostihaci resp. z jedne strany berete obe zadni nohy (samozrejme postupne), tu co je dal od vas berete pres tu zadni co je bliz k vam stejnym zpusobem jako tu blizsi nohu. Umi to sice i normalnim zpusobem, ale hur tak drzi rovnovahu

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 10:11
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.203.71

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Hlavně netrestat!!! Tím by se všechno zhoršilo. Spíš se snaž nohu vyčistit na víckrát, tak aby ji nemusel dlouhou dobu mít zvednutou a pokaždé ho za to pochval, případně dej nějakou odměnu.

Celkom nesúhlasím, ak kôň iba vymýšľa občas nie je na škodu si vyjasniť kto je pánom situácie. Keby mi vyšklbával kôň nohu z ruky tak ho asi najprv rázne upozorním hlasom a keby nepomohlo tak by zrejme aj jednu schytal. Niekedy pomôže ak mu tú nohu udržíš aj keď si ju chce vytrhnúť, pochopí, že to nemá cenu a prestane to robiť. Hrajkať sa s koňom na desaťkrát si môže dovoliť len niekto kto má jendého koníka a ťuťulíka sa s ním pri čistení dve hodiny. Kebyže to má robiť v stajni s 20 koňmi by si to isto rozmyslel.. samozrejme toto platí ak je vylúčený zdravotný dôvod, že koňa noha bolí, ale to zadávateľka vylúčila sama.

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 11:21
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.63.177

Taky nesouhlasím s trestem,pak se s ním nikdo nedomluví.A zkoušet člověčí silou udržet koni nohu je hodně velká blbost.Za prvé na to člověk fyzickou silou absolutně nemá,možná snad hříbě...Pokud půjdete na koně vlastní silou tak ho akorát naučíte a utužíte v tom,že v tomhle je opravdu na "koni" on.Jestli nepomůže zvýšení hlasu,jako,že asi ne,tak bych zkusila,co se osvědčilo mě.Po trochách zvedat nohu a pokud ucítíte,že povolil tak povolte taky a pochvalte ho.Až bude schopen držet nohu sám a v klidu,bude to hodně práce,ale zvládnout se to s velkou trpělivostí dá.Určitě mu za to nedávejte žádné pamlsky,mohlo by se stát,že když půjdete čištit kopyta,tak se kůn prostě rozhodne,že vám,žádnou nohu nedá a rovnou si bude ten pamlsek vynucovat sám,což by mohlo být časem velmi nepříjemné i nebezpečné.Raději toho koně směrovat k přemýšlení a hlasové pochvale,nebo i chvilkou klidu.Hodně úspěchů...

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 16:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.85.161

Možná budu za tyrana, ale pokud mi můj kůň začne škubat nohou při čištění (někdy je to díky hnilobě a bolestivosti - to mu promíjim a netrestám), tak okřiknu a když ani to nepomůže, tak nohu pustim (nebudu se s ním přece o tu nohu přetahovat) a plácnu ho za to. On přesně ví, co to znamená. Vyčkám cca 5 vteřin až se uklidní a nohu zvednu znovu, jako by se nic nedělo, dál už nohu vždycky drží bez cukání a je zase na dlouho klid. Tohle ale funguje u koně, kterej dává nohy spolehlivě, u koně, kterej to neumí až tak dobře bych asi netrestala, nejprve naučit, když umí, tak klidně za neposlušnost plácnout.

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 16:35
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.63.177

Tyran určo ne,když to funguje,tak proč ne.Zbytek taky souhlas...

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 18:52
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.134.58

jak často mam koni kopyta čistit,je ustájen 24/7.děkuji za odpověď .T

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 18:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.146.243

Já bych to viděla spíše podle věku koně a podle toho, jestli nohy zvedat umí a vždycky je zvedal.
Pokud umí a zvedával bez problémů, tak bych se s ním nepárala a za neposlušnost ho "odměnila" adekvátním trestem. Taky máme ve stáji kobylu, říkáme jí puberťačka, nohy zvedat umí, vždycky je zvedala pěkně a teď si prostě usmyslela, že bude dělat cavyky (a to nejen u kopyt, prostě si zkouší, co jí projde). Nohu jí zvednu, nedrží, položím, zvednu po druhé, stále dělá binec, tak pustím, dostane seřváno a placáka po prdeli a hned je klid.

Pokud koník nožky zvedat neuměl, tak pěkně pomaličku, jak už psal přispěvatelé výše.

Je třeba rozlišit, kdy koník něco neumí, nechápe, nebo kdy je už vyloženě "vychcaný" a dělá si z vás srandu, to žádné ťuťu ňuňu pomaličké navykání nepomůže, akorát si z vás bude dělat prdel ještě větší :D

Neregistrovaný uživatel

17.3.2011 19:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.253.104

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
jak často mam koni kopyta čistit,je ustájen 24/7.děkuji za odpověď .T

Co nejlépe denně.. Zkontrolujute, zda nezačala hniloba, zda nemá koník něco v kopytě apod.
Zkrátka ať je v boxu, nebo venku, čistit aspoň 1x za 2 dny (doporučuji ale 1x denně).

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 13:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.85.161

My čistíme pastevně ustájeným koním nohy každý den. Jde hlavně o kontrolu, zda v kopytě není něco zaseklého, zapíchlého, když se na to přijde včas, tak to lze řešit, když se na to přijde pozdě, tak už může být parádní abces. A kromě běžného čištění jedenkrát denně vždy před vyjížďkou a po vyjížďce.

Neregistrovaný uživatel

18.3.2011 13:03
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.63.177

Taky prohlížíme každý den i čistíme.

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 11:04
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.210.3

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Já bych to viděla spíše podle věku koně a podle toho, jestli nohy zvedat umí a vždycky je zvedal.
Pokud umí a zvedával bez problémů, tak bych se s ním nepárala a za neposlušnost ho "odměnila" adekvátním trestem. Taky máme ve stáji kobylu, říkáme jí puberťačka, nohy zvedat umí, vždycky je zvedala pěkně a teď si prostě usmyslela, že bude dělat cavyky (a to nejen u kopyt, prostě si zkouší, co jí projde). Nohu jí zvednu, nedrží, položím, zvednu po druhé, stále dělá binec, tak pustím, dostane seřváno a placáka po prdeli a hned je klid.

Pokud koník nožky zvedat neuměl, tak pěkně pomaličku, jak už psal přispěvatelé výše.

Je třeba rozlišit, kdy koník něco neumí, nechápe, nebo kdy je už vyloženě "vychcaný" a dělá si z vás srandu, to žádné ťuťu ňuňu pomaličké navykání nepomůže, akorát si z vás bude dělat prdel ještě větší :D

Hm.....jak jednoduché.

Neregistrovaný uživatel

19.3.2011 22:09
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.134.58

Děkuji.vyzkoušel jsem a funguje to.T

Přidejte reakci

Přidat smajlík