Domácí písková jízdárna....rady,zkušenosti.

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

29.11.2011 10:51
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.94

Prosím o rady,kdo má doma pískovou jízdárnu.Vaše rozměry, cena takové vymoženosti :-)Do budoucna bych chtěla doma pískovou jízdárnu,samozřejmě né za miliony.Ale takovou,aby se na ní dalo jezdit po dešti(né lijácích)v zimě(to nevím,zda se využívá i v zimě)a né drahou.Pro 1-2 koně. Dá se něco takového udělat cca do 50 tis.? nebo je to nemožné?Díky

Neregistrovaný uživatel

29.11.2011 15:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.97.145

Nedá.

Neregistrovaný uživatel

1.12.2011 09:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.94

Nikdo doma nic nemá? Třeba jen provizorky.....

Neregistrovaný uživatel

1.12.2011 09:34
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.180.30

My máme.. ale mali sme obrovské šťastie v tom, že miesto na ktoré sme sťahovali kone bolo samý piesok. Úplne piesková zem, absolútne sa neblatila, dokonca poľnohospodári tam nechceli nič sadiť. Pre nás ideálne.. jednoducho sme urobili obrubníky a nasypali asi 10 tatroviek riečneho piesku. Dokonca pozemok je trocha vyspádovaný takže keď aj veľmi leje to stečie a žiadne blato sa netvorí. Vyšlo nás to na nejakých ticís Eur.
Ak chceš ale robiť jazdiareň na normálnej pôde tak minimálne musíš dať dolu ornicu, navoziť štrk, potom nejakú geotextíliu a mrte piesku, inak sa ti začnú robiť blatové jazierka. Navoziť iba piesok určite nestačí. A či má byť pre 1-2, alebo 5 koní to je vlastne jedno, lebo menšia ako 20x40 by byť nemala. Do 50.tisíc myslím bez šance

Neregistrovaný uživatel

1.12.2011 09:43
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.46

Já mám v plánu příští rok dělat taky jízdárnu,velkou 30x20,a rozpočet mi vychází lehce nad 60 tis. máme výhodu,že máme příbuzný kteří vlastí bagr,písek jsem vybrala zásypový tuna vychází na 45 kč za tunu a štěrk máme za 3 tis za 15tun do toho drenáže + geotextýlii (tu máme taky zajištěnou od známých) ale myslim si,že jinak by vyšla určitě dráž.,ale když najdete dobré ceny,tak si myslim,že by jste se do toho mohla vejít.Zkuste se kouknout na equichannel tam psal z jk Rohan ted nevim jméno Blažek ?Tak ten napsal pěkný článek o budování jízdárny.

Neregistrovaný uživatel

1.12.2011 10:15
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.94

Děkuji za vaše rady a zkušenosti.Je to plán do budoucna,tak jen zda je to reálné a mám začít hoooodně šetřit nebo se na to vykašlat. Chci to jen pro vlastní potřebu ať netrápím přijež´dováním na hlíně nebo na tvrdém.Nesportuji,ale jen pro rekreaci a mladého koně na obsedání a práci.

Neregistrovaný uživatel

1.12.2011 11:33
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.94.254

no on právě ten písek, štěrk apod. nestojí tolik jako doprava a práce......to je na tom to nejdražší..pokud máte bagřík máte cestu k úspěchu...a pokud by jste sehnali známého na povodí mohli by jste mít písek, štěrk gratis uplně, kolikrát je vybagrován z řek a je to pro ně odpad, ne jako v lomu...ale jak říkám hlavně platíte za dopravu!

Přidejte reakci

Přidat smajlík