Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.74.54
Budeme kupovat přepravník na 2 koně. Naše auto má hmotnost 2t, , řidičák B+E máme, řidičák C nemáme. Potřebujeme se s naloženým přepravníkem vlézt do 3,5tuny (dle zákona).
A teď otázka: Jakou hmotnost může mít tažený vozík? Jasně, že 1,5tuny, pokud se chceme vlézt do váhy. ALE počítá se celková váha soupravy jako hmotnost auta + maximální možná hmotnost přepravníku, nebo hmotnost auta + momentální hmotnost přepravníku? Jak budu dokazovat hmotnosti koní (že se opravdu vlezu do 3,5tuny).
Děkuji za rady a postřehy.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.184.101
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Budeme kupovat přepravník na 2 koně. Naše auto má hmotnost 2t, , řidičák B+E máme, řidičák C nemáme. Potřebujeme se s naloženým přepravníkem vlézt do 3,5tuny (dle zákona).
A teď otázka: Jakou hmotnost může mít tažený vozík? Jasně, že 1,5tuny, pokud se chceme vlézt do váhy. ALE počítá se celková váha soupravy jako hmotnost auta + maximální možná hmotnost přepravníku, nebo hmotnost auta + momentální hmotnost přepravníku? Jak budu dokazovat hmotnosti koní (že se opravdu vlezu do 3,5tuny).
Děkuji za rady a postřehy.
Jestli máte E, tak neřešte hmotnosti. Mám to potvrzené z několika oficiálních zdrojů- prostě jak auto, tak hengr nesmí vážit více než 3,5 t. Souprava se v úvahu nebere. Mám kamaráda, který jezdí tzv. "na výjimku", on si hmotnost soupravy hlídá ( vozí jen jednoho koně), protože se v zákoně dočetl, že do 3,5 t může jezdit i se soupravou. Já jsem si raději řidičák udělala. A policajti mě stavěli už x krát Jinak hmotnosti se počítají prý momentální, to jsem se dočetla na EQ. Jistá si tím nejsem.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.60.81
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Budeme kupovat přepravník na 2 koně. Naše auto má hmotnost 2t, , řidičák B+E máme, řidičák C nemáme. Potřebujeme se s naloženým přepravníkem vlézt do 3,5tuny (dle zákona).
A teď otázka: Jakou hmotnost může mít tažený vozík? Jasně, že 1,5tuny, pokud se chceme vlézt do váhy. ALE počítá se celková váha soupravy jako hmotnost auta + maximální možná hmotnost přepravníku, nebo hmotnost auta + momentální hmotnost přepravníku? Jak budu dokazovat hmotnosti koní (že se opravdu vlezu do 3,5tuny).
Děkuji za rady a postřehy.
Pokud vaše auto má 2 tuny - což skoro každej velkej kombík, či ,,SUV, tak můžete mít vozík jakékoliv váhy - Musíte mít ale tu ,,danou,, vánu vozíků - ( tu nejvyšší ) povolenou váhu na kouli vašeho auta.
Jinak Vám B+E stačí ikdyby jste přesáhly 3,5t.
Počítá se vždy maximální možná váha - ikdyby jel vozík prázdný, vy měly auto s váhou na kouli 1850kg, tak nesmíte táhnout vozík s maximální možnoust váhou 2t ( z pravidla psaná v techničáku ) ani prázdný!
Počítá se vždy to nejvyšší a dohromady je jedno jestli jste přes 3,5t. Nikdo vám vozík převažovat nebude. Mrkne do techničáku a hotovo.
Vím to, jelikož sem dnes úspěšně složika řidičák
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.74.54
Chápu-li to dobře tak:
Máme na kouli 1850kg, můžu tedy táhnout vozík s maximální hmotností 1800kg, ale ne 2000kg.
Auto má 2tuny a s maximálně zatíženou soupravou bude mít 3,8tuny - nevadí tedy, že bude o 300kg přesahovat povolenou mez, pokud váha na kouli nepřesáhne tu povolenou? Počítám, že váhově se i s koníky do 3,5tuny vlezeme, ale hádejte se s někým a dokazujete aktuální váhu koní...
Děkuji za upřesnění. Nerada bych se dostala do problémů.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.87.76
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Chápu-li to dobře tak:
Máme na kouli 1850kg, můžu tedy táhnout vozík s maximální hmotností 1800kg, ale ne 2000kg.
Auto má 2tuny a s maximálně zatíženou soupravou bude mít 3,8tuny - nevadí tedy, že bude o 300kg přesahovat povolenou mez, pokud váha na kouli nepřesáhne tu povolenou? Počítám, že váhově se i s koníky do 3,5tuny vlezeme, ale hádejte se s někým a dokazujete aktuální váhu koní...
Děkuji za upřesnění. Nerada bych se dostala do problémů.
Jak bylo uvedeno výše řidičské oprávnění skupiny B je na vozidla do celkové hmotnosti 3,5 tuny a pokud vlastníte skupinu E, dnes uváděnou jako BE, tak můžete v rámci Vašich řidičských oprávnění řídit vozidlo ( do 3,5 tuny ) s připojeným přípojným vozidlem o maximální hmotnosti, kterou máte uvedenou v technickém průkazu Vašeho vozidla, ve Vašem případě jak uvádíte 1850 kg. Jinými slovy, pokud budete řídit např. Avii 15 furgon, mající celkovou hmotnost 3,4 tuny a k ní budete mít vozík o celkové hmotnosti 3 tuny (čistě hypoteticky), máte hmotnost soupravy 6,4 tuny a stále Vám na to stačí řidičské oprávnění B+E. Celková hmotnost je uvedená v technickém průkazu a je to součet hmotnosti samotného vozidla a jeho užitečného zatížení tzn, toho co maximálně uveze
Přeji mnoho šťastných kilometrů
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.74.54
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Jak bylo uvedeno výše řidičské oprávnění skupiny B je na vozidla do celkové hmotnosti 3,5 tuny a pokud vlastníte skupinu E, dnes uváděnou jako BE, tak můžete v rámci Vašich řidičských oprávnění řídit vozidlo ( do 3,5 tuny ) s připojeným přípojným vozidlem o maximální hmotnosti, kterou máte uvedenou v technickém průkazu Vašeho vozidla, ve Vašem případě jak uvádíte 1850 kg. Jinými slovy, pokud budete řídit např. Avii 15 furgon, mající celkovou hmotnost 3,4 tuny a k ní budete mít vozík o celkové hmotnosti 3 tuny (čistě hypoteticky), máte hmotnost soupravy 6,4 tuny a stále Vám na to stačí řidičské oprávnění B+E. Celková hmotnost je uvedená v technickém průkazu a je to součet hmotnosti samotného vozidla a jeho užitečného zatížení tzn, toho co maximálně uveze
Přeji mnoho šťastných kilometrů
Děkuji mnohokrát!!!
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.58.20
Dobrý den, já mám zase takový problém, že nutně potřebuji zjistit váhu svého automobilu i s přídavným vozíkem, měla jsem za to, že na každé benzínové pumpě je silniční váha, ale přece jen jsem žena a mé domněnky byly mylné. Můžete mi někdo dát tip, kde je mají k dispozici? Hledala jsem různě na internetu, ale našla jsem jen firmy, co je vyrábějí http://www.tenzona.cz/prumyslove-vahy/silnicni-vahy :-D
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.148.34
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Budeme kupovat přepravník na 2 koně. Naše auto má hmotnost 2t, , řidičák B+E máme, řidičák C nemáme. Potřebujeme se s naloženým přepravníkem vlézt do 3,5tuny (dle zákona).
A teď otázka: Jakou hmotnost může mít tažený vozík? Jasně, že 1,5tuny, pokud se chceme vlézt do váhy. ALE počítá se celková váha soupravy jako hmotnost auta + maximální možná hmotnost přepravníku, nebo hmotnost auta + momentální hmotnost přepravníku? Jak budu dokazovat hmotnosti koní (že se opravdu vlezu do 3,5tuny).
Děkuji za rady a postřehy.
Vaše auto bude mít v techničáku maximální váhu přívěsného zařízení. Nezáleží tak na váze auta, ale hlavně na výkonu motoru ! Dvoukoňák nedaté např. za octavii. Nejde o to, že by to auto neutáhlo - to vám utáhne defakto každé auto ale ve smyku a nečekaných situacích musíte mít dostatečně silný motor aby celou soupravu zvládl bezpečně ukočírovat. Takhle mi to bylo vysvětleno v autoškole když jsem si dělala B+E a váhu řešit nemusíte, žádne osobní auto nemá na kouli přípustnou větší hmotnost než aby celá souprava vážila do 3,5tuny A pozor ještě na jednu věc, pokud máte na kouli třeba jen 1500kg nemůžete táhnou vlek který má celkovou 2000 ani prázdný ! Není důležiitá okamžitá hmotnost, ale celkově přípustná ! Častá chyba ! Jinak technicky lze snížit vlek, my ho na technické nechali snížit na 1600kg nějak to jde, jak už nevím dělal to známej
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.50.178
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Dobrý den, já mám zase takový problém, že nutně potřebuji zjistit váhu svého automobilu i s přídavným vozíkem, měla jsem za to, že na každé benzínové pumpě je silniční váha, ale přece jen jsem žena a mé domněnky byly mylné. Můžete mi někdo dát tip, kde je mají k dispozici? Hledala jsem různě na internetu, ale našla jsem jen firmy, co je vyrábějí http://www.tenzona.cz/prumyslove-vahy/silnicni-vahy :-D
váha bude zapísaná v techničáku. ak nie v malom, tak vo veľkom určite, nemusíte nikde chodiť vážiť.