Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 17:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.158.238

Dobrý den, chci se zeptat někoho kdo má stjný problém .Dostal jsem se do konfliktru zlidma kteří nemají vůbec rádi zvířaka na tož moje poníky,stále vyhrožují že schválně nechají kousnout jejich dítě a pak se na nás budou hojit.Máme zjejich strany plot a ze všech stran ohradník ktarý máme označený cedulkama že je tam proud a kuŇ.tK nevím jak se máme bránit jestli stačíjen toto opatření protože stima to lidma se nedá jednat po dobré v sousedicí ohradě už nám umřeli 2 jehňata a podle veta se mu zdále že jsou otravená.Budu rád když někdo poradí jak se bránit nebo kde máme na netu najít jak máme mýt vlastně zabezpečené poníky a jestli ststačí jen ohrazení které zabrání kontaktu lidí se zvířetem dík moc za odpověd popřípadě za navigaci na potřebné stránky dík

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 18:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.253.52

Ideálně takový "rozhovor" nahrát (na diktafon, mobil, cokoliv), nebo pořídit kamerový systém (ona stačí i atrapa a sousedy to od trávení a podobných věcí odradí).
Jinak na cedulky napsat: "Soukromý pozemek, vstup zakázán (na vlastní nebezpečí), pozor koně (nebezpečí úrazu)". Hlavně nepište "Pozor zlý kůň" - na to byste mohli doplatit.
Hodně štěstí při "boji".

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 18:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.158.238

Děkuji za radu ale v prodejně kamír prodávájí přímo cedulky zlí kuň.A hlavně mě zajíma jestli stačí teda můj pozemek jen oplotit a jestli je to teda pravně k napadení když se teda něco stane na mém pozemku ne mimo něj

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 19:18
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.64.235

Bohužel je. Musíte být pak rychlejší vy a podat tr. oznámení na ně.

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 19:39
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.253.52

Je to napaditelné, ale musí být pozemek ohraničen ze všech stran a na každé straně musíte mít nalespoň jednu cedulku (jakou jsem zmiňovala výš). Cedulka "zlý kůň" vás dostane do špatné situace, protože jste si měl koně pořádně zabazpečit (nejlépe vysokou zdí a vodním příkopem), aby se tam nikdo nedostal (i když má na tvém pozemku prd co dělat - takové jsou bohužel naše zákony).
Takže tak.

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 20:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.45.5

nám na pozemek jednou vnikli zloději a poté do objektu, policie nám řekla, že vniknutí na cizí pozemek se počítá jen když máte plot do výšky min. 1,8m (mně to přijde jako hloupost, ale co v naší zemi není) a to navíc je tam musí chytit policie a ne vy osobně. S lidmi "traviči" je to stejné. I když na ně podáte trestní oznámení a vyloženě je u toho uvidíte(podotýkám jenom vy, ne svědci) tak stejně je to slovo proti slovu, soud "viníka" nepotrestá a vy zaplatíte soudní výlohy. Věc jiná je, když někoho koně pokoušou na vašem pozemku, jak bylo výše zmíněno,nikdy nedávejte cedulku Zlý kůň, už jeden případ byl a majitel koně prohrál a platil a platil :( , naopak majitel s cedulkami typu "nebezpečí úrazu,vstup zakázán", "nebezpečí úrazu,vstup jen na vlastní nebezpečí" spor vyhrál. Je to ošemetné, stále u sebe noste mobilní telefon a případný konflikt nahrávejte, není to "hlavní důkaz" ale hraje to ve váš prospěch. přeju hodně štěstí a pevné nervy

Neregistrovaný uživatel

12.3.2012 20:45
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.241.62

Je možné uzavřít pojištění na škodu způsobenou koněm - existuje několik typů - v rozšířené podobě je možné proplatit i léčebné výlohy při napadnutí.

Je možné pojistit jakéhokoli koně s vyřízenou dokumentací. Pojistka na koně se uzavírá jako příloha/ rozšíření pojištění odpovědnosti osoby.

Přítel se nechal pojistit a pak pojistil i škodu za kobylu, jako její majitel - za 600 Kč ročně máme hrazenou škodu do 500 tisíc.

Naše kobyla je kousavec a temperamentní, tak jsme ji radši pojistili...

Přidejte reakci

Přidat smajlík