Kolik sena dávat v zimě anglickému plnokrevníkovi?

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

23.10.2014 20:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.211.24

Dobrý den chtěl bych se zeptat zadli má z vás nekdo zkušenosti s krmením senem angličáka v zimě kolik kilo sena mu za den správně dát? mám 8miletou kobylu kterou využívám rekreačně a je pouze přes rok na trávě a přes zimu na seně kobyla by žrala do nekonečna tak newím kolik kilo jí správně dávat děkuji za odpovědi :)

Neregistrovaný uživatel

23.10.2014 20:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.4

Kolik sežere - je správná odpověď, neboli adlibitně

Neregistrovaný uživatel

23.10.2014 21:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.24.31

Jedině neomezeně, pokud přešla z pastviny na seno teď, v nedávné době, je vcelku normální že má zvýšený příjem sena, mám zkušenost, že při přestupu z pastvy na seno se tak čtrnáct dní koně "zažírají" docela velkými kvanty a potom se to pomalu ustálí na obvyklém množství

Neregistrovaný uživatel

23.10.2014 22:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.43.113

neomezeně

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 02:17
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.54.221

Seno neomezeně, to nejhorší, co se může stát je, že bude mít trošku bříško A zajistit neomezený přístup ke kvalitní vodě. Když bude málo pít, hrozí riziko obstipační koliky (nezávisle na množství přijatého sena), především teď na podzim/v zimě, když koně všeobecně málo pijí...

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 09:55
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.180.30

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den chtěl bych se zeptat zadli má z vás nekdo zkušenosti s krmením senem angličáka v zimě kolik kilo sena mu za den správně dát? mám 8miletou kobylu kterou využívám rekreačně a je pouze přes rok na trávě a přes zimu na seně kobyla by žrala do nekonečna tak newím kolik kilo jí správně dávat děkuji za odpovědi :)

Ja zas futrovanie senom nonstop nemám rada. Naše kone (sú medzi nimi aj dva A1/1) dostávajú seno 3x denne. Veľké kopy, ale tak, aby to do cca 2 hodín zožrali, potom sú tak 2-3h bez sena kým dostanú ďaľšiu dávku. Inak stáli celý deň pri balíku a robili si z neho toaletu a mali vyžraté bruchá. A1/1 dokrmujeme aj jadrom, v zime dostávajú viac ako v lete keď sú na pastvine.

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 12:32
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.41.2

základ non stop seno. No a co, že mají přes zimu břicha? Přes jaro to shodí. Kůň se senem ohřívá a má tak i ochranu proti mrazu a dalším povětrnostním okolnostem, co bychom dělali s nezatučněným koněm?? Deky, deky, deky a aby nám náhodou nenachladl, protože má slabou ochranu? To asi nee, jen ať baští. Přidávát nějak energii přes zimu opravdu neschvaluji, pouze v tom případě, kdy člověk vidí, že koník je takovej bez "šmrncu". Obecně celkově tělo koně se v tuto dobu utlumuje, proto je zbytečné do toho cpát víc energie. Já mám zase zkušenosti s tím, že koně žerou od rána do večera seno, energie dostávají stejně nebo dokonce méně a jsou na lonži nebo pod sedlem vesel bujní, takže to není, že chudáček koníček v zimě strádá.. :) Já krmím stejně celý rok - odměrka granulí ráno a večer, přes léto kvalitní pastva + v boxe seno, v zimě v boxe seno, ve výběhu seno a jak by mohli futrovat klidně od rána do večera, tak přijedu odpoledne z práce do stáje, polovina-čtvrtina koní žere, další odpočívají (a opravdu to není tím, že by ostatní koně se k žrádlu dostat nemohli - je to klidné stádo a ne všechny se vždy dostane). Je to jen o zvyku, kůň sám nejlíp ví, kolik a čeho potřebuje, a to si ve výběhu vezme.

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 13:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.70.138

Osobně bych, pokud koně dost neznám, začala na senu neomezeně a až pokud by začal vypadat zkrmeně, omezila bych přísun ( přestávky bez sena, třeba jak psáno výš - 3 x denně hromada).
Nedá se paušalizovat, každý kůň je jiný a také každé seno je jiné - jinak kvalitní/výživné (někdo krmí takové, které by jiný použil leda na stlaní).
Prostě udržovat kondici v rozumných mezích.

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 13:29
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.4

Řekla bych že ti co dávají seno omezeně přikládají větší váhu tomu jak kůň vypadá, než aby chtěli, aby se měli dobře. Seno koně ohřívá a no a co, že má břicho, hlavně jak mu je teplo, pak bude zdravý

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 13:56
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.180.30

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Řekla bych že ti co dávají seno omezeně přikládají větší váhu tomu jak kůň vypadá, než aby chtěli, aby se měli dobře. Seno koně ohřívá a no a co, že má břicho, hlavně jak mu je teplo, pak bude zdravý

Neviem kde beriete to, že iba kôň ktorý má veľké brucho a nonstop sa napcháva je zdravý a je mu dobre.. zadávateľka nepíše že by mu bola zima. Naše kone majú režim 12/12 a vonku prístrešok. Žiadneho som ešte nevidela sa klepať ani keď nemajú seno celý deň. Pri správnom dokrmovaní jadrom takmer vôbec neopadnú zo svalov počas zimy aj keď podstatne menej jazdíme. A áno, prikladám dosť veľkú váhu tomu ako naše kone vyzerajú pretože to je pre mňa ukazovateľ ako dobre sa majú a nie to, že sa celý deň ládujú senom :)

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 14:27
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.70.138

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Neviem kde beriete to, že iba kôň ktorý má veľké brucho a nonstop sa napcháva je zdravý a je mu dobre.. zadávateľka nepíše že by mu bola zima. Naše kone majú režim 12/12 a vonku prístrešok. Žiadneho som ešte nevidela sa klepať ani keď nemajú seno celý deň. Pri správnom dokrmovaní jadrom takmer vôbec neopadnú zo svalov počas zimy aj keď podstatne menej jazdíme. A áno, prikladám dosť veľkú váhu tomu ako naše kone vyzerajú pretože to je pre mňa ukazovateľ ako dobre sa majú a nie to, že sa celý deň ládujú senom :)

Přesně tak, dobře osvalenému koni nebude zima, ikdyž se nebude cpát senem v jednom kuse.
Jestli někdo má za to, že tlustý = zdravý, jeho věc...
Jsou k vidění v zimě také břichatí koně z nevýživného slamnatého sena - na kterých je akorát to břicho, svalstva pomálu... to asi také nebude úplně to pravé ořechové

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 15:22
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.4

http://www.equichannel.cz/krmeni-koni-v-zime-1296028772
Tady je vysvětleno jakou roli má seno v zimě.
A to že má kůň "senné břicho" neznamená že je tlustý

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 15:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.70.138

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
http://www.equichannel.cz/krmeni-koni-v-zime-1296028772
Tady je vysvětleno jakou roli má seno v zimě.
A to že má kůň "senné břicho" neznamená že je tlustý

Že má senné břicho znamená jen nic moc kvalitu sena , pač se musí hodně napráskat, aby se ukrmil.
Ani tu nikdo netvrdil, že senné břicho = tlustý kůň, často je to spíš opak

Neregistrovaný uživatel

24.10.2014 17:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.24.31

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ja zas futrovanie senom nonstop nemám rada. Naše kone (sú medzi nimi aj dva A1/1) dostávajú seno 3x denne. Veľké kopy, ale tak, aby to do cca 2 hodín zožrali, potom sú tak 2-3h bez sena kým dostanú ďaľšiu dávku. Inak stáli celý deň pri balíku a robili si z neho toaletu a mali vyžraté bruchá. A1/1 dokrmujeme aj jadrom, v zime dostávajú viac ako v lete keď sú na pastvine.

tak pokud dáváte seno 3x denně, lze to považovat za to, že ho mají neomezeně, protože pokud jsou 2 hodiny bez sena, není to prakticky žádná závratná doba. Já mám ve výběhu balík, protože koně mám doma a na dávkování sena nemám čas a máte pravdu, že ztráty jsou větší, břicha bych řekla naprosto normální, koně pěkní nasvalení. Taky krmím jádro. Prostě si ale myslím, že u A1/1 raději více než méně, kvalitní objem je základ, jádro často nezbytné

Přidejte reakci

Přidat smajlík