Jezdecké termoboty - vysoké

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

11.11.2014 17:20

Neregistrovaný uživatel

11.11.2014 18:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.47.1

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ahoj, přemýšlím, že bych si k Vánocům přála termoboty. Docela mě zaujaly 2 modely.
http://www.equitum.cz/cz/detail/pro-jezdce/jezdecke-a-pracovni-boty0/termoboty/jezdecke-thermoboty-busse-polar
http://www.equitum.cz/cz/detail/pro-jezdce/jezdecke-a-pracovni-boty0/termoboty/jezdecke-termoboty-covalliero-inuit

Máte s nimi někdo zkušenosti?

Ty druhé - Inuit - mám rok, tedy ježděné od října do dubna a nyní už asi dva týdny a jsem moc spokojená. Jsou opravdu teplé, pohodlné. Ani jednou mi nepromokly. Jedné, do bych jim vytkla je, že najsou dobré na procházky po svých , odřela jsem si patu. Ale je to určitě dané tvarem boty, který podporuje prošláplou patu.

Neregistrovaný uživatel

11.11.2014 21:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.88

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Ty druhé - Inuit - mám rok, tedy ježděné od října do dubna a nyní už asi dva týdny a jsem moc spokojená. Jsou opravdu teplé, pohodlné. Ani jednou mi nepromokly. Jedné, do bych jim vytkla je, že najsou dobré na procházky po svých , odřela jsem si patu. Ale je to určitě dané tvarem boty, který podporuje prošláplou patu.

A mužů se zeptat jak sedí velikosti?
Já si platím lekce, nemám svého koně, takže maximálně odvedu pár koní z/do výběhu, hlavně mi jde o to, aby mi nemrzly nohy ve třmenech.

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 07:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.41.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A mužů se zeptat jak sedí velikosti?
Já si platím lekce, nemám svého koně, takže maximálně odvedu pár koní z/do výběhu, hlavně mi jde o to, aby mi nemrzly nohy ve třmenech.

Člověk může mít sebelepší boty, ale stejně mu na ty nohy - prsty zima bude.

Mám taky termoboty - opravdu dobré, neprofouknou, nepromoknou, když není větší zima, tak jsou fajn, ale jakmile mrze až praští, tak si do toho dám punčochy, termoponožky toto a stejně když jdeme ven tak mám prsty zmrzlé....

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 07:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.129.22

No já měla dvakrát termoboty HKM a nedoporučuju, ty nižší, jako do stáje fajn, ale stejně mi v nich byla zima, roztrhaly se mi vevnitř a potila se mi v nich noha, takže mokro a pak následně zima, protože ten spodek nedýchá.
Vyprdla jsem se na termo a koupila jsem si obyčejné pracovní zimní boty kožené a vevnitř s kožíškem, dá se v nich jezdit i chodit normálně. prodávají se skoro v každých pracovních potřebách. a navíc nejsou tak nechutně drahé a něco vydrží.

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 07:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.12.66

Mám už třetí zimu jezdecká perka kožená s kožíškem uvnitř a naprostá spokojenost. Hřejou dobře, při práci na jízdárně určitě, když se jede ven, tak to mrznu ve všech botách, ale stačí slézt, chvíli vést a nohy se zase zahřejí. Navíc vypadají mnohem lépe než tyhle termoboty, když je mráz, tak je někdy nosím i na běžné chození. A nebyly zase tak moc drahé, sehnala jsem je v jarních slevách asi za 1200 Kč.

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 08:57
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.85.42

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Člověk může mít sebelepší boty, ale stejně mu na ty nohy - prsty zima bude.

Mám taky termoboty - opravdu dobré, neprofouknou, nepromoknou, když není větší zima, tak jsou fajn, ale jakmile mrze až praští, tak si do toho dám punčochy, termoponožky toto a stejně když jdeme ven tak mám prsty zmrzlé....

Zkuste to v té zimě, kdy mrzne až praští jen s tenkými ponožkami - stejně jako spacák i termoboty fungují nejlépe, když je kůže skoro odkrytá. Já v zimě jezdím v termobotách a do nich si dávám jen tenoučké ponožky, skoro jako silonky a super - kdy si vezmu silnější ponožky začínám cítit zimu. Sice trochu paradoxní, ale u mých bot (i třeba u lyžáků) to tak funguje :)

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 10:46
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.41.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Zkuste to v té zimě, kdy mrzne až praští jen s tenkými ponožkami - stejně jako spacák i termoboty fungují nejlépe, když je kůže skoro odkrytá. Já v zimě jezdím v termobotách a do nich si dávám jen tenoučké ponožky, skoro jako silonky a super - kdy si vezmu silnější ponožky začínám cítit zimu. Sice trochu paradoxní, ale u mých bot (i třeba u lyžáků) to tak funguje :)

To jsem také zkoušela, ale jakmile je venku zima, nohy defacto nepracují, necirkuluje v nich tolik krev, tak není ani reálné, aby bylo tělo celkově zahřáté - a to bez ohledu na oblečení. Pokud se jde makat, tak to ano, ale pokud jdeme jen tak se projít s koňma v klidu na hodinu ven, tak člověk přijde zmrzlý.

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 11:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.184

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Člověk může mít sebelepší boty, ale stejně mu na ty nohy - prsty zima bude.

Mám taky termoboty - opravdu dobré, neprofouknou, nepromoknou, když není větší zima, tak jsou fajn, ale jakmile mrze až praští, tak si do toho dám punčochy, termoponožky toto a stejně když jdeme ven tak mám prsty zmrzlé....

Nejlepší jsou vyhřívané vložky do bot na tužkové baterie.

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 12:27
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.41.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nejlepší jsou vyhřívané vložky do bot na tužkové baterie.

A nebo nebýt z cukru a zvládnout to

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 12:38
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.216.88

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A nebo nebýt z cukru a zvládnout to

Jednou jsem po krokovce -7° nemohla bolestí dojít ani na autobus. Z chodidel jsem měla skoro kus ledu a ani za půl hodiny v autobuse moc nerozmrzly. Ale je fakt, že nohy mi neupadly, mám je pořád

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 13:23
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.78.50

Měla jsem nízkou variantu jezdeckých termobot, zkušenost - hřály dobře, ale strašně se vytáhly, povolily. Byla jsem jak kocour v botách. Pak jedna praskla v gumové části, takže jsou v popelnici. Ale byly levné, sloužily mi asi dva roky.

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 13:28
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.77.54

Za mě - moje vysoké termoboty přesně nepasují k mému drez. sedlu, takže se mi zasekávají o spodní kraj bočnice - tedy pro mě nevyhovující..
Tím jen chci říct, že je potřeba se zamyslet i nad tím, jaký typ sedla mám a jak dlouhé nohy mám, jestli to bude všechno kompatibilní ;)

Neregistrovaný uživatel

12.11.2014 14:08
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.41.2

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Jednou jsem po krokovce -7° nemohla bolestí dojít ani na autobus. Z chodidel jsem měla skoro kus ledu a ani za půl hodiny v autobuse moc nerozmrzly. Ale je fakt, že nohy mi neupadly, mám je pořád

Myslím si, že toto jsme zažili všichni jezdci dokonce někteří i s omrzlinami, ale to už je extrém. Holt zima je krutá ku všem

Přidejte reakci

Přidat smajlík