Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.3.203
Dobrý den, nemohu nikde najít žádnou domácí výrobů pamlsků pro koně. Nemáteudu ráda za jakékoliv odpovědi :)
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.166.52
já dělám z ovesných vloček ale už dávno nemám recept dělám je ,,od oka" a podle fantazie dělám příchutě
Ovesné vločky necháme nabobtnat přidáme do nich trochu oleje (já dávám olivový nebo letos chci zkusit ostropestřecový) přidáme trochu polohrubé mouky, špetku soli, cukr vše smícháme do těsta.
V této chvíli si těsto rozdělím na několik částí a každou ochutím jinak pak jen vyválím a vykrájím požadované tvary/velikosti a peču lehce do zlatova-lepší méně a nechat v troubě dosušit hodně dojdou...
teď pro inspiraci na příchutě-
mrkvová- přidám nastrouhanou mrkev
jablková-nastrouhaná jablka
bylinky- dávám heřmánek, šípek, ale hodně u nás jede i kopřiva....
česnekové- česnekový granulát ti moji troubové je milují a ty kupované mají málo kde
medové- přidáme medík
dají se dělat i banánové ale to moji nežerou
fantazii se meze nekladou tohle je takový můj základ co dělám
na vánoce jim z toho vykrajuju kapříky a přes rok dělám ,,kalíšky" mám tu ponici co nesmí granule ale nějak do ní potřebuju dostat vitaminy a lněné semínko v tomhle mi to sní
omlouvám se jestli příchutě vyzněli jako návod pro debily ale jen aby bylo jasné jak to dělám