Výměna dotahovacích řemenů u sedla

Přidejte téma Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 13:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.9.22

Ráda bych se poradila. Mám pro syna sedlo se syntetickými dotahovacími řemeny a bohužel se mi špatně dotahuje - řemeny jsou tuhé, zbytečně silné, neohebné. S klasickými koženými bych jistě v klidu dotáhla o dírku víc (to bych potřebovala). Uvažuji o tom, že bych sedlo dala k sedláři, aby mi řemeny vyměnil za kožené. Ale. Mám trochu obavu, aby sedlo neztratilo úpravou na hodnotě, aby to při budoucím prodeji nepůsobilo tak, že byly řemeny zhuntované, jestli mi rozumíte . V horizontu roku - dva bude synovi malé a stejně budu kupovat větší. Nemáte někdo ponětí, na kolik by ne výměna cca přišla? Sedlo je nové.

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 13:58
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.178.53

Mám také syntetic. sedlo, ten krátký dotahovací řemen byl příliš dlouhý, tak jsem ho vyměnila za kožený a super..a protože po 4 letech se mi protrhla na něm dírka, nechám si teď vyrobit tento řemen u Libor Krčmař, je z kroměřížska, a cenu mi psal že to bude stát 400 Kč, jinak ty řemeny jdou vyměnit i doma to nemusíte dávat k sedláři ten dlouhý se jen zajistí řemínkem nějakým malým

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 13:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.178.53

i když mám western sedlo, Vy máte zřejmě anglické?

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 14:00
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.166.185

měla jsem Stara a stejný problém ale po čase se zohýbali a zplácli a šlo to dobře- až moc jeden jsem urvala druhý už měl na mále- nechala jsem je vyměnit všechny u sedláře za kožené (100 za jeden) ale týden nato sedlo přestalo sedět a šlo z domu- nakonec jsem ho prodala známé co má koně bez kohoutku a nový Star mu neseděl tenhle ano a byla z kožených řemenů nadšená kupec raději vidí kvalitní výměnu než pár cárů co drží silou vůle
Prý se řemeny dají vyměnit i doma ale na to jsem si netroufla, soused mi kdysi opravoval přetržený kožený nýtem ale tam ta kvalita byla o něčem jiném a jen to "dal do dohromady" nic nevyměnoval

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 14:02
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.166.185

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
i když mám western sedlo, Vy máte zřejmě anglické?

aha jestli máte westerna tak by to mělo jít úplně v klidu vyměnit doma- koupit řemeny a po vzoru sundaných nandat

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 14:04
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.9.22

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
i když mám western sedlo, Vy máte zřejmě anglické?

Ano, anglické. Uchycení je prošito, myslím, že by se musel řemen odpárat a na něj našít ten nový kožený.

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 14:06
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.9.22

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
měla jsem Stara a stejný problém ale po čase se zohýbali a zplácli a šlo to dobře- až moc jeden jsem urvala druhý už měl na mále- nechala jsem je vyměnit všechny u sedláře za kožené (100 za jeden) ale týden nato sedlo přestalo sedět a šlo z domu- nakonec jsem ho prodala známé co má koně bez kohoutku a nový Star mu neseděl tenhle ano a byla z kožených řemenů nadšená kupec raději vidí kvalitní výměnu než pár cárů co drží silou vůle
Prý se řemeny dají vyměnit i doma ale na to jsem si netroufla, soused mi kdysi opravoval přetržený kožený nýtem ale tam ta kvalita byla o něčem jiném a jen to "dal do dohromady" nic nevyměnoval

Asi do toho půjdu, máte pravdu. Než se s tím dva roky babrat... Tohle určitě nezměkne. Přitom to není žádná indie, tohle fakt nevychytali...:-/

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 14:12
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.157.94

Za mne vyměněný řemen za kožený je jedině plus. Ty syntetické praskají a pokud bych koupila někdy syntetické sedlo, chtěla bych řemeny stejně vyměnit. Není to nic složitého, syntetické jsou našité na kouscích nylonu,které se dají pryč a na ně našijí kožené. Dělá se to velmi běžně.

Neregistrovaný uživatel

29.12.2014 17:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.47.1

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Za mne vyměněný řemen za kožený je jedině plus. Ty syntetické praskají a pokud bych koupila někdy syntetické sedlo, chtěla bych řemeny stejně vyměnit. Není to nic složitého, syntetické jsou našité na kouscích nylonu,které se dají pryč a na ně našijí kožené. Dělá se to velmi běžně.

Naprostý souhlas.

Neregistrovaný uživatel

30.12.2014 09:24
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.9.22

Tak jsem se už se sedlářem domluvila, řemeny mi vymění za kožené. A až budu sedlo jednou prodávat, hrdě tam tu výměnu napíšu . Děkuji všem za radu.

Přidejte reakci

Přidat smajlík