Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

14.8.2011 07:07
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.101.169

Dobrý den,chtěl jsem koupit manželce a synovi činčilu,můžete mi někdo napsat jestli klec s činčilou nějak hodně zapáchá?Děkuji

Neregistrovaný uživatel

14.8.2011 07:54
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.191.179

Pokud se o ní budete dobře starat a 3x týdně čistit klec,tak určitě zapáchat nebude.Králík jako takoví určitě nesmrdí.

Neregistrovaný uživatel

18.8.2011 07:44
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.36.70

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dobrý den,chtěl jsem koupit manželce a synovi činčilu,můžete mi někdo napsat jestli klec s činčilou nějak hodně zapáchá?Děkuji

My měli tři činčily (přišly k nám již starší, 1,5 roční - sestry), měly obydlí dělané ze skříně - dvířka vyplněná pletivem a dřevěné poličky. Vespod klecoskříně byl kovový šuplík, ve kterém byla podestýlka - pelety. Činčily byly čuňata, čůraly a bobčily si všude (hlavně na těch dřevěných poličkách), takže to hodně smrdělo a často jsme to museli brát savem a když už ani to nepomáhalo, tak vyměnit komplet poličky. Pokusy o jiný materiál dopadly katastrofálně - činčily neustále hlodají a i když měly obrovskou větev, tak hlodaly všechno. Bobky byly neustále i v okolí klece - prostě je "střílely". Také vůbec nebyly kontaktní jako třeba králík a doslova jsme jim přezdívaly činčilí komando, jelikož jak se vypustily, tak byly nedostižné, no a pokud se jim podařilo dostat z klece (velice šikovné, "ručičkama" si dokázaly otevřít, případně prokousat zadní stěnou, či pletivem), tak jsme se mohly těšit na zlikvidované veškeré kabely. Postupně jsme je musely přestat pouštět, nakonec se vystěhovaly na chodbu (v letních měsících opravdu smrad nesnesitelný, poličky se postupně odebraly a měly tam jen velkou větev) a posléze si je vzala jedna známá.
My máme odjakživa králíky, ti jsou v bytě normálně navolno a paráda - ničí minimálně (oproti činčile se dají před nimi kabely zabezpečit - činčila je mrňavá a dokáže se tak splácnout, že vleze všude, i pod ledničku, dokáže se vyšplhat na skřín a žúžo je, když za ní ještě skočí - dostávat jí z 3 m skříně je opravdu zážitek), chodí na záchod, který když je pravidelně čištěný, tak z něj není cítit nic a hlavně je to společenské zvíře, které se většinou rádo mazlí a vyhledává kontakt, tudíž na chov mnohem náročnější než činčila, morče, potkan... Pokud se dodrží základní pravidla, tak je to lepší společník než kočka či pes (povahově velmi podobný kočce).
Kolegyně v práci má činčiláka a neustále řeší jak omezit smrad - manžel ho neustále cítí, i když ona prý ne. A to ho čistí neustále.

Neregistrovaný uživatel

21.8.2011 19:59
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.26.42

činčila nesmrdi,mi jich mame 40 a v pohode stači jednou tydne čistit, podestilku použivame hoblovky ne piliny ,činčila je pouštny zvyře tak že moči minymalne.na dalši otazky vam odpovíme na www.chudopleske-cincily.com nebo na česky činčily klub brno.

Neregistrovaný uživatel

24.8.2011 18:31
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.73.10

činčila určitě nesmrdí když se klec čistí stačí jednou za 14 dní když budete používat dřevěné pelety.Já mám 8 činčil a vůbec cítit nejsou máme je ve skříňoklecích v kuchyni.Veškeré informace o činčilkách se dočtete na foru www.cincila.com
je tam úplně všechno a je třeba si to všechno pročíst a promyslet jestli činčilku opravdu chcete to neni zvířátko na rok ale na více let.:-)

Přidejte reakci

Přidat smajlík