Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.12.142
Po rokoch som opäť začal chovať králiky a nepoužívam kŕmné zmesi. Kŕmím kvalitným senom, ovsom, pridávam plnotučnú tepelne upravenú sóju,vitamíny. V minulom roku som mal aj jačmeň, teraz je to problém. Moja otázka - môžem pridávať do krmiva proso? Ako je to s kŕmením kukurice,aký podiel kukurice môže byť v zmesi zrnín pre odstavené králiky a dojčiace samice? Vďaka za rady. Peter
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.144.210
Proso bych viděl (pro svoji drobnost) spíše na posypání třeba bramborových míchanic, než na klasické krmení a vzhledem k jeho ceně jsem o něm jako o krmivu nikdy neuvažoval.
Na kukuřici musíte králíky pomalu zvykat (problémy s průjmem) a krmit s ní opatrně. Nikdy jsem to přesně neměřil, ale odhadem asi tak do 1/7obj. to nebyl problém. Dávám to ale pouze výkrmovým králíkům. Kojícím králicím dávám směs s převážnou částí nahého ovsa.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.159.244
Vďaka za odpoveď,dnes so po trochu pridal aj kukuricu odstaveným mláďatám a dojčiacim samiciam. Podiel postupne zvýšim, škrob tiež potrebujú.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.227.120
Trochu kukuřice dávám i kojícím samicím. Králíkům na výkrm dávám taky opatrně, aby neměli moc sádla. E.