Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
30.12.2015 19:32
vesmil

XXX.XXX.201.97

Hezký den,

kupuji krmné směsi pro střední papoušky, ale oni vyberou zrní a barevné granulky nechají. Dělají mi to všichni. Jak korely, tak i nádherní a zpěváci také. Teď jsem sehnal alexe malého domů na ochočení a ten ty granulky také nejí. Tak jsem z toho celý baf. Proč to tam míchají když to papoušci nechtějí? Jak jste na tom vy s kupovanými směsi?

Jinak hezký silvestr a do nového ruku mnoho radosti Vám i vašim opeřencům.

Přeje Milan.

30.12.2015 21:15
Moudivláček

XXX.XXX.37.245

Pane,
už jsem Vám jednou interně odpovídal ohledně dělení směsí pro malé střední a velké p. Některé komponenty směsí jsou spíš pro oko lidské než pro papoušky. Kdybyste to namočil nebo trochu povařil, vzali by i to co nechávají, protože to je na ně příliš tvrdé, nemuvím o granulích, ale stejně by se na to museli naučit. Granule by se rozblemtaly, ty by tam být nesměly.
Pokud chováte to, co uvádíte v profilu, koupil bych proso, nahý nebo loupaný oves, slunečnici, klidně tu levnou černou, hlavně aby měla téměř 100% klíčivost a bude - li špinavá, dá se proprat, dáte trochu času navíc. Ušetříte a zbytečnosti v míchaných směsích nebudete vyhazovat. Slepice by si pošmákly a ještě by nesly. Přes zimu, když ptáci nejsou na slunci občas D3.
Před hnízděním aspoň měsíc je třeba zvýšit podíl bílkovin, hodně zeleného, základ pampeliška, větvičky s pupeny a minerálie, jak někdo psal vaječné skořápky jsou ideální. Nechal bych je jen podrcené v ruce ne na prášek. Ptáci kousky rádi drtí a i zobák si tím obrušují.
Australští papoušci jsou velice skromní a půl roku jim stačí úplně chudá výše uvedená směs. Samozřejmě ovoce, trochu zeleniny, nějaký ten piškot. Ale příliš krátký den v zimě jsem prodlužoval na 10 hodin, aby nehladověli.
Před 35. lety jsem měl plné budky rozel, korel andulek, agapornisů, papouška mnišího, dnes mníšek šedý a odchovávali roky jen na namočeném rohlíku a uvedených třech zrninách. Vajíčko dostali maximálně 2 krát týdně.
Ta doba je dávno pryč. Dnes chovám náročnější papoušky a tak mají modré s nebe, mám na to čas.
V roce 2016 Vám přeji chovatelské štěstí a výdrž.

31.12.2015 10:53
vesmil

XXX.XXX.201.97

Díky za odpověd,
já jenom tak ze zvědavosti napsal, co na to jiní chovatelé. Příště si tedy namíchám krmivo sám a bude. Jestli mají také takový problém.

Přidejte reakci

Přidat smajlík