Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Diskuze » Okrasné ptactvo »

Agapornis - rada

Dobrý den, už jsem tu zase s prosbou o radu. Samice (Agapornis fisheri) mi opustila hnízdo, ale dost pozdě... měla 4 vejce a ve dvou byly již skoro "dospělé" ptáčata... najednou hnízdo začalo být studené... pořád jsem čekala a pak začala vejce jakoby zahrabávavat (až je částečně rozbila), vejce jsem tedy vyndala a v jednom z nich zjistila, že ptáče bylo zcela dorostlé asi chvíli před vylíhnutím... přesto uhynulé... stejné to bylo v druhém vejci, dvě byly planá... poradíte co se stalo případně co s tím napříště? Zrovna od této dvojce jsem se na pťáčata těšila :(.
A dotaz druhý: V jednom hnízdě se mi vylíhlo všech pět vajec a už teď je jasné, že to poslední vylíhlé to asi nezvládne... tedy ne, že by ho zatím nekrmily dostatečně... to všechna čest, ale starší ptáčata ho začínají přerůstat a bojím se, že ho časem i umačkají... chvíli po tom, co se vylíhlo poslední se začaly líhnout ptáčata i ve vedlejší budce a tam vyšly jen dvě... lze to nejmenší mládě přendat k těmto? Děkuji přejem za seriózní reakce... nejsem hloupou, jen nezkušenou, je to letos můj první odchov...
chvíli po tom, co se vylíhlo poslední se začaly líhnout ptáčata i ve vedlejší budce a tam vyšly jen dvě... lze to nejmenší mládě přendat k těmto?

jo
lupus4 napsal(a):
chvíli po tom, co se vylíhlo poslední se začaly líhnout ptáčata i ve vedlejší budce a tam vyšly jen dvě... lze to nejmenší mládě přendat k těmto?

jo
Díky
A ještě dotaz... lze mládě přidat do hnízda, kde samice svědomitě sedí, ale její vejce jsou "planá", tj. jsem si jista, že z nich nic nebude... přitom samice sedí stále... vejce ji brát nechci, nechci aby se vysilovala další snůškou... díky.
Dobrý den, běžně u fiseraku předávám mladé i vejce, když samice svědomitě sedí nebojte se jí tam vajíčka předat.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text


Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.
AnimalShop
Nabízíme široký sortiment chovatelských potřeb pro psy, kočky, hlodavce a také pro akvaristiku, teraristiku.Doprava 56Kč
Olomoucké PTAČÍ TRHY 23.9.2017
Nová burza okrasného ptactva a drobného zvířectva na výstavišti FLORA Olomouc v pavilonu A.
Pučálka s.r.o. - Specialista na holistická krmiva
Dodání do 48 hodin. Doprava zdarma. Vše skladem. Profesionální servis.