Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

 
iFauna.cz » Diskuse » Okrasné ptactvo »

Seno a papoušci

Dobrý den, zkoušel někdo z vás dávat papoškům seno? Pochlubte se svými zkušenostmi. Já pravidelně seno dávám a papouškům evidentně chutná.
Honza12 napsal(a):
Dobrý den, zkoušel někdo z vás dávat papoškům seno? Pochlubte se svými zkušenostmi. Já pravidelně seno dávám a papouškům evidentně chutná.
Krmím jenom senem.
Seno je přirozená přírodní potrava, tak je velmi vhodná. Nejlepší je smést vypadaná semena a drť co se nachází pod uskladněným senem. Ptáci si v tom vždy najdou.
maximus.chov napsal(a):
Krmím jenom senem.
Já tedy krmím i zrním smajlík. Nemám tolik sena abych je uživil smajlík
were napsal(a):
Já tedy krmím i zrním smajlík. Nemám tolik sena abych je uživil smajlík
Vloni bylo málo sena

Krásně rozvinuté téma. ale musím potvrdit, že papoušci mají seno rádi. Korelák ho dostává dvě hrsti do rohu klece a občas si v něm hoví, pyrura zase s oblibou probírá seno morčatům, ryje se v bedně se senem tak, že zanoří do sena celá záda, a přemílá v zobáku jednotlivá stébla, i když neobsahují semínka - je to seno ve formě řezanky cca 8 cm dlouhé.
Takže ano, taky dávám seno.
maximus.chov napsal(a):
Krmím jenom senem.
To jsou teda chudáci.
Zdravím.já krmím papoušky zásadně zrním, ovocem, zeleninou a sem tam jim dávám senegal v klasech piškot...to seno dávám králikum...
Seno dávám křepelkám čínským do voliéry, aby se v něm zavrtaly při mrazu. Využívají ho ale i bourci, kteří se v něm přes den taky zdržují. Na noc jdou na bydlo. Seno pak hodně využijí astrildi, když si na jaře z něho staví hnízda.
Dobrý den je to zajímave zpestrení stravy, ale asi zustanu u zrní:ted k věci chci se zeptat jestli mohu mým kakarikam dat pomeranc davam jim pravidelne každe 2 dny jablko a mrkev, ale v Lidlu byli pomerance ve sleve a rodice jich koupili 3 kila myslite že bych jim ho mohl omyt a napulit
Určitě pomeranč dejte, bez problémů, já dávám v podobě měsíčků s kůrou, nabodnuté na větvi nebo v misce, ale můžete i bez kůry, nežerou ji.
Seno ptákům, ale jakým?
Tak seno je sušená tráva, když pozdě posečená, tak obsahuje i semena. Druhá sušená seč je otava a ta semena neobsahuje a není tak výživově hodnotná jako seno. Je jemnější, ale hodí se astrildovitým jako hnízdní materiál.
Omlouvám se znalým za definici.
Seno, drolky a stébla drcená bych doporučil do míchanic všem ptákům. Suché, pozor na plísně, pak víc škody než užitku. Nevím z jakých trav je složené seno nabízené pro hlodavce.. Některé seno je jen jílek a to laik nepozná. Neškodí, ale také nic moc papouškům nedá. Seno by mělo být z přirozeného lučního porostu a zase tam mohou být i jedovaté rostliny, třeba pryskyřník, ale ten je jedovatý jen neusušený.

Můj osobní názor, můžete oponovat.
Kdo má na to čas, může si opatřit substrát bohatý na vitamíny i minerály a přidávat do míchanic všem druhům ptáků. Nezapomenout na kopřivy. Je to zadarmo, ale vyžaduje to čas.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text


Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Kvalitní přílohy a doplňky pro BARF
Instatntní přílohy, balancery, byliny a oleje pro BARF pro všechny kategorie psů a koček. Dárky k objednávce.
Kosti, klouby, kostní tkáně, chrupavky
Veterinární produkt Skelevet regeneruje kostní tkáně, vyživuje kosti a klouby. Pomáhá při artróze a artritidě.
Animaloro.cz - Vše pro vaše zvířecí miláčky
Nabízíme kvalitní chovatelské potřeby a krmiva pro papoušky a kočky za skvělé ceny.
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.