Papoušek královský - samice nechce sednout

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
16.5.2018 22:36
Prochazka

XXX.XXX.183.4

dobry den mam par Kralovaku samice 4 samec 3roky vse probyhalo jak ma samice uz ma 5 vajec v budce ale porad nechce sednout rad bych se zeptal dokdy muzu cekat, mam totiz moznost je dat do lihne a zkusit to vypiplat ale radsi bych to nechal na prirode Dekuji.

17.5.2018 09:29
olesnice

XXX.XXX.155.253

Prochazka napsal(a):
dobry den mam par Kralovaku samice 4 samec 3roky vse probyhalo jak ma samice uz ma 5 vajec v budce ale porad nechce sednout rad bych se zeptal dokdy muzu cekat, mam totiz moznost je dat do lihne a zkusit to vypiplat ale radsi bych to nechal na prirode Dekuji.

Dobrý den. Třeba vám bude snášet dál jako ta moje. Pak to sem napište jak to dopadlo.

17.5.2018 18:26
arčí88

XXX.XXX.158.34

Prochazka napsal(a):

zdravím u králováků mám každý rok 5 vajec a většinou nasedá tak na tom 3 vejci a sedí poctivě vylézá z budky jednou denně na cca 10 minut, bez problémů až na bidlo když je nakroužkuji tak čekám až vyletí z boudy. Co mám známé kteří si nechávají naschvál ručně dokrmené samice tak se pak diví že jim samice snáší třeba 9-10 vajec a nesednou. Jeden kolega měl od jedné samice 19 vajec. Letos pokud se podaří tak si budu nechávat svoji samici do dalšího svého chovu. A ono taky záleží na tvaru, velikosti boudy- to mě říkal hodně zkušený chovatel který se královákamy dost zabýval.

17.5.2018 18:59
kkki

XXX.XXX.54.213

arčí88 napsal(a):
zdravím u králováků mám každý rok 5 vajec a většinou nasedá tak na tom 3 vejci a sedí poctivě vylézá z budky jednou denně na cca 10 minut, bez problémů až na bidlo když je nakroužkuji tak čekám až vyletí z boudy. Co mám známé kteří si nechávají naschvál ručně dokrmené samice tak se pak diví že jim samice snáší třeba 9-10 vajec a nesednou. Jeden kolega měl od jedné samice 19 vajec. Letos pokud se podaří tak si budu nechávat svoji samici do dalšího svého chovu. A ono taky záleží na tvaru, velikosti boudy- to mě říkal hodně zkušený chovatel který se královákamy dost zabýval.

A jakou budku používáte?K.

17.5.2018 21:14
arčí88

XXX.XXX.158.34

Tunel je ze šikma cca 25x25cm a délka asi 150cm a je zakončena budkou 35x40x40cm (ŠxVxD). A vletový otvor je asi ve výšce 190cm a budka je asi 15cm nad zemí. Tu budku jsme tam připevňovali ve třech jelikož je strašně těžká a taky špatná manipulace. Taky jsem viděl budku kde nebyla z prken ale vytvarované z dutého kmenu a dole místo té hranaté jakoby bedýnky byl velký dutý kmen cca v průměru asi 60cm venek a 50 vnitřek, a výška 60cm. Ale co říkal tak váha té budky byla 150kg. A co říkal tak parádně mu v ní hnízdily nikdy neměl problémy s líhnutím. A vždy před novou sezónou vypaří ten hnízdní spodek budky vařící vodou a tím se do toho dřeva dostane vlhkost.

Přidejte reakci