Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Okrasné ptactvo »

Alexandr malý

Autor
XXX.XXX.240.250
Zdravím přátelé. Mám první odchov alexandru lutino před vyletnutim 4kusy. Prý 50%by měli být 1.0 a 50% 0.1 je to tak? Mám v plánu si jednoho nechat, ale co dát k němu, když si nechám 0.1 a dám kní 1.0 HO mladí samci budou pouze štěpitelni na HO je to tak?Popřipaďe by mě zajimalo jakou mutaci sparovat s lutinem?Předem se omlouvám za takové otázky, ale informace čerpam na burzach a po internetu a předchozich diskuzich boužel sem nikde nesehnal knižku pokud by mi někdo do komentaře hodil nějaký odkaz co se tyče mutaci budu hrozně šťastný.Předem vám velice děkuji za odpovědi a popřipadě fotky a popsani mutace velice mi to pomůže.
Autor
XXX.XXX.57.167
Mara92 napsal(a):
Zdravím přátelé. Mám první odchov alexandru lutino před vyletnutim 4kusy. Prý 50%by měli být 1.0 a 50% 0.1 je to tak? Mám v plánu si jednoho nechat, ale co dát k němu, když si nechám 0.1 a dám kní 1.0 HO mladí samci budou pouze štěpitelni na HO je to tak?Popřipaďe by mě zajimalo jakou mutaci sparovat s lutinem?Předem se omlouvám za takové otázky, ale informace čerpam na burzach a po internetu a předchozich diskuzich boužel sem nikde nesehnal knižku pokud by mi někdo do komentaře hodil nějaký odkaz co se tyče mutaci budu hrozně šťastný.Předem vám velice děkuji za odpovědi a popřipadě fotky a popsani mutace velice mi to pomůže.
Nevím jestli znáte..http://www.gencalc.com/.
Autor
XXX.XXX.167.102
Neznám děkuji vám
Autor
XXX.XXX.243.250
Dobrý večer. K tomu 50 na 50. Je třeba si uvědomit, že to je ideální průměr ze sta odchovaných mláďat, což neznamená, že ze čtyř mladých budou dva samci a dvě samice. Toto platí u všech mutací. Takže např.25% je 1/4 ze sta, což znamená, že se v hnízdě nemusí vůbec objevit.
Autor
XXX.XXX.240.250
Rozumím. Budu dělat DNA. Jinak by mě ještě zajímalo jakou mutaci by bylo dobré dát na lutino. Chtěl bych pořidit samce HO ma to smysl dát na lutino? Nebo by bylo lepší pořidit pár HO. Jinak vám velice děkuji za informaci.
Autor
XXX.XXX.235.105
OH je recesivní mutace, takže pár OH. S lutinem OH bude pouze štěpit.
Autor
XXX.XXX.243.14
Lenkok napsal(a):
OH je recesivní mutace, takže pár OH. S lutinem OH bude pouze štěpit.
Prosím Vás, co znamená v gen kalkulačce "T2"? Vyšlo mi to, že na ni budou štěpit některá mláďata, např. /modráT2 nebo modráT2 ino. Moc děkuji.

Mara92: Zkuste hodit i fotku rodičů a pokud víte, tak jestli na něco štěpí, třeba Vám někdo poradí, co by bylo dobré dát k mláděti
Autor
XXX.XXX.153.130
misimisi napsal(a):
Prosím Vás, co znamená v gen kalkulačce "T2"? Vyšlo mi to, že na ni budou štěpit některá mláďata, např. /modráT2 nebo modráT2 ino. Moc děkuji.

Mara92: Zkuste hodit i fotku rodičů a pokud víte, tak jestli na něco štěpí, třeba Vám někdo poradí, co by bylo dobré dát k mláděti
http://www.gencalc.com/html/mut_cz.html#cd.
Autor
XXX.XXX.243.14
Moc děkuji
Autor
XXX.XXX.167.102
U rodiču je to jasné mladé od nich Lutina. Jedno mladé si nechám a pořadím letošniho 1.0 šedého nebo modrého.
Autor
XXX.XXX.106.2
Mara92 napsal(a):
U rodiču je to jasné mladé od nich Lutina. Jedno mladé si nechám a pořadím letošniho 1.0 šedého nebo modrého.
Jestli jsem dobře pochopila, tak rodiče jsou oba lutino?
V tom případě nechápu, proč chcete dávat modrého samce.
Výsledkem bude zelená.
S šedým budou 50% šedozelená.
Autor
XXX.XXX.240.250
Ano rodiče jsou lutino. To sice máte pravdu, ale chtěl jsem do voliery modrou barvu jinak vím, že by bylo nejlepší lutinoxlutino.Poraďte pokud bych chtěl odchov krom vámi zmíněné barvy co tedy kombinovat s lutinem.Ďekuju vám.
Autor
XXX.XXX.106.2
Tak jeden pár Lutin máte, který vám Lutino dávají. Zelené jsou na každém rohu. Samce bych přidala pallid (lacewing). Budete mít samce pallidino a samice pallid.
Autor
XXX.XXX.240.250
Super děkují
Autor
XXX.XXX.106.2
Toto je lacewing.
Autor
XXX.XXX.106.2
Modrá je opět recesivní mutace. S modrou mutací sestavte jiný pár.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení