Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuse » Okrasné ptactvo »

Čmelíci - definitvní likvidace

Autor
XXX.XXX.212.17
Dobrý den,
v klecovém chovu kanáru se mi objevili čmelíci, jedná se o pár klecí, překazili mi chovnou sezonu - samičky byli na hnízdech neklidné. Jaké by bylo nejvhodnější řešení likvidace, můžu ptáky přestěhovat úplně jinam ale nevim jak dlouho čmelíci v původním prostředí přežijí bez ptáků. Je to venku tak by mohli přes zimu přemrznout. Děkuji.
Autor
XXX.XXX.237.163
turbo napsal(a):
Dobrý den,
v klecovém chovu kanáru se mi objevili čmelíci, jedná se o pár klecí, překazili mi chovnou sezonu - samičky byli na hnízdech neklidné. Jaké by bylo nejvhodnější řešení likvidace, můžu ptáky přestěhovat úplně jinam ale nevim jak dlouho čmelíci v původním prostředí přežijí bez ptáků. Je to venku tak by mohli přes zimu přemrznout. Děkuji.
bez krmení vydrží čmelíci roky a v zimě nezmrznou.
Autor
XXX.XXX.211.241
Dobrý den

ohladu vydrží čmelíci půl roku, takže co jde spalte (hnízda, bidla a pod.) ostatní je třeba dezinfikovat. kupte u veterináře neostomosan a tím dezinfikujte vše.
Autor
XXX.XXX.2.242
Bio kill...Yvomec...chovu zdar N.
Autor
XXX.XXX.135.200
Pokud nechcete vysloveně chemii, je dobrý "Ekosip" prášek. K.E.
Autor
XXX.XXX.49.81
zkuste obložit klece větvičkami nebo listy ořechu, také to pomáhá. Kdysi jsme to dávali do kurníků slepicím a pomáhalo to.
Autor
XXX.XXX.142.1
bodlinka napsal(a):
bez krmení vydrží čmelíci roky a v zimě nezmrznou.
Vazena pani cmelik vam bez krmeni nevydrzi,.
Autor
XXX.XXX.161.55
Neostomosan, Byemite to u nás dávají veterináři. Nechápu proč to zde působící vetka nedoporučí
Autor
XXX.XXX.144.116
simon123 napsal(a):
Vydrží, bez problémů více jak půl roku hladovět.
Uda
Autor
XXX.XXX.235.139
Naštěstí jsem nikde neměl se čmeliky problém. Ale z doslechu co si chlapi vykládali tak mráz je určitě nezabije a vydrží hladovět. Chemie nevím ale určitě něco zabírá. Co vím však jistě že na ně platí plamen, údajně účinkuje horkovzdušná pistole no a po dúkladem vypálení bych to ještě vystříkal nějakou chemií.
Autor
XXX.XXX.116.38
Na kozu vtakov 1 kvapku ivomec / alebo nieco s ucinnou latkou ivermektin/, opakovat za 14 dni. V miestnosti zapalit tabletu /vid odkaz/ da sa kupit aj v CZ.

https://www.silvestrismo.net/es/higiene-de-aves/2078-pronafit-bomba-insecticida-para-aviarios.html.
Autor
XXX.XXX.24.193
simon123 napsal(a):
http://zverolekarka.com/cmelikovitost/

to jen abys věděl komu odpovídáš

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuse.
« Zpět na výpis diskusních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení