Rada jaké krmivo pro mnichy

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
3.12.2019 07:56
Zdiša

XXX.XXX.0.30

Zdravím chovatelé. Nedaří se mi najít, jaké je nejvhodnější krmivo pro mnichy v průběhu sezony a mimo sezonu. Napíšete mi někdo jaké kupujete nebo v jakém poměru nebo složení mícháte krmiva? Co doplňková strava (ovoce, zelenina prostě zelená výživa)?
Děkuji za Vaše názory. Chci pro ně to nejlepší!

3.12.2019 09:52
besa

XXX.XXX.40.191

Já dávám přes léto cca 5x týdně ráno ovoce a zeleninu, večer traviny, pampeliška, ptačinec, kopřiva,jetel, jitrocel,... každý den vajíčko. 2x týdně směs zrní. V zimě dávám 5x týdně zrní,2 x týdně ovoce,zeleninu a skoro každý den bobule hlohu. V zimě krmim jednou denně

3.12.2019 10:00
Zdiša

XXX.XXX.0.30

Děkuji za odpověď. Prozradíte mi i směs zrní?

3.12.2019 10:14
besa

XXX.XXX.40.191

Já kupuju už namíchanou,co všechno v tom je nevím

3.12.2019 12:45
Zdiša

XXX.XXX.242.248

besa napsal(a):
👍

Díky.

3.12.2019 13:30
Zemjanek

XXX.XXX.37.22

Loupaný oves - 5
Slunečnice bílá - 1
Slunečnice žíhaná - 1
Kardi - 1
Lesknice - 1
Proso červené - 1
Proso žluté - 1
Proso zelené - 1
Semenec - 0,5
Ostropestřec - 0,5
Len hnědý - 0,5
Počet odměrek. Dále podobně jako besa. Zelenina, ovoce, zelené, bobule a preventivně i vratič a černobýl. A hlavně spousty a spousty větví vrby, břízy a ovocňáky ať se nenudí. Jehličnany se mi neosvědčili (pro mnichy). Jednou týdně jim nastrouháme mrkev, jablko a přidám míchanici. Při odchovech kombinuji s vařeným vejcem a strouhankou. Milují piškoty - obden jeden každému. Na jaře klíčené. Dávkování si upravíte časem, dle toho jak budou brát.

3.12.2019 13:43
Zdiša

XXX.XXX.242.248

Zemjanek napsal(a):
Loupaný oves - 5
Slunečnice bílá - 1
Slunečnice žíhaná - 1
Kardi - 1
Lesknice - 1
Proso červené - 1
Proso žluté - 1
Proso zelené - 1
Semenec - 0,5
Ostropestřec - 0,5
Len hnědý - 0,5
Počet odměrek. Dále podobně jako besa. Zelenina, ovoce, zelené, bobule a preventivně i vratič a černobýl. A hlavně spousty a spousty větví vrby, břízy a ovocňáky ať se nenudí. Jehličnany se mi neosvědčili (pro mnichy). Jednou týdně jim nastrouháme mrkev, jablko a přidám míchanici. Při odchovech kombinuji s vařeným vejcem a strouhankou. Milují piškoty - obden jeden každému. Na jaře klíčené. Dávkování si upravíte časem, dle toho jak budou brát.

Děkuji za plnohodnotnou odpověď. Vesměs vše mám doma pro pyrury až na tu slunečnici. Chovu zdar.

Přidejte reakci

Přidat smajlík