Škubání mladých rodiči

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
22.5.2020 22:36
jana1150

XXX.XXX.30.103

Milý kolegové, potřebovala bych poradit. Na jaře jsem sestavila na rychlo pár, neboť jsem měla 2 samice. Takže spojení 1,2 -doporučeno chovatelem, neboť jsem se nechtěla zbavovat původní samice. cca do měsíce jedna samice zasedla a snesla 9 vajec. - vylíhlo se 5 mladých , jedno uhynulo. Mláďata jsou vytální, ale cca po 14 dnech, když začalo růst peří, tak rodiče očesaly kompletně chmýří. Letky a ocas nechali, pozorovala jsem samici v otevřené budce a neustále je s obrovskou pečlivostí čistí až na kůži. Když jsem mladé oddělila a dala mřížku , přestali je krmit a věnovali se probourání k mladým.
V jiných diskusích jsem se dočetla že jim chutná základ brka, tak jsem je zkusila postříkat dezinfekcí, to pomohlo, ale ne asi tak efektně.
Přemýšlela jsem, že by mohl pomoct výluh z česneku, ten by jim nemusel chutnat a neublížil by.

Prosím odzkoušel někdo nějaký jiný trik?

Přiznávám , že se mi je uměle nechce dokrmovat, protože chodím do práce a asi by hladověli.

Druhá samice si mladých vůbec nevšímá, a ani neleze do budky.

23.5.2020 06:22
frodik

XXX.XXX.233.6

jana1150 napsal(a):
Milý kolegové, potřebovala bych poradit. Na jaře jsem sestavila na rychlo pár, neboť jsem měla 2 samice. Takže spojení 1,2 -doporučeno chovatelem, neboť jsem se nechtěla zbavovat původní samice. cca do měsíce jedna samice zasedla a snesla 9 vajec. - vylíhlo se 5 mladých , jedno uhynulo. Mláďata jsou vytální, ale cca po 14 dnech, když začalo růst peří, tak rodiče očesaly kompletně chmýří. Letky a ocas nechali, pozorovala jsem samici v otevřené budce a neustále je s obrovskou pečlivostí čistí až na kůži. Když jsem mladé oddělila a dala mřížku , přestali je krmit a věnovali se probourání k mladým.
V jiných diskusích jsem se dočetla že jim chutná základ brka, tak jsem je zkusila postříkat dezinfekcí, to pomohlo, ale ne asi tak efektně.
Přemýšlela jsem, že by mohl pomoct výluh z česneku, ten by jim nemusel chutnat a neublížil by.

Přiznávám , že se mi je uměle nechce dokrmovat, protože chodím do práce a asi by hladověli.

Je to blbej zlozvyk a ještě hůř se odnaučuje, prodávají přípravky proti škubání ale u mě žádnej nezabral a jediné co pomohlo odebrat toho rodiče co to provádí a dát ho do vedlejší klece a nechat jen jednoho co to nedělá.

24.5.2020 15:56
jana1150

XXX.XXX.30.103

Moc děkuji za odpověď , nejdřív půjde na hambu tatík. Přímo škubat jsem neviděla ani jednoho. Samce jsem koupila , že přepeřuje, ale přepeřuje už moc dlouho, takže předpoklám že se taky ukájí na sobě . Uvidíme......

24.5.2020 16:32
Karel1979

XXX.XXX.175.168

Dobrý den mne skube samec od alexe malého vyřešil jsem to mořskou nad mladým včera jsem to montoval a dnes už jsou mladé na krmení mne jsem strach ze nebudou krmit ale zatim je vse na dobre ceste jeste to zkouším zpěváků státní jsou na krmení pouze 2 mladé že 3 tak uvidíme ať se daří všem Karel

24.5.2020 16:51
radek63

XXX.XXX.130.169

jana1150 napsal(a):

Dobrý den,
nenapsala jste o jaký druh papoušků se jedná, možná jsem se přehlédl. Předpokládám, že jde asi o andulky.
Pokud jeden z rodičů škube mláďata, ještě v budce, která začínají opeřovat, téměř vždy to dělá samice. V chovu se mně několikrát stalo to samé, vždy byla příčinou samice. Samici jsem oddělil mimo klec, samec bez problémů mláďata krmil a odchoval k úplné samostatnosti ( i čtyři mláďata v hnízdě).
Tím, že oddělíte samce, problém pravděpodobně nevyřešíte.
Předpokládám, že pár je v kleci umístěn samostatně.
Přeji, ať to dobře dopadne.
R.K.

25.5.2020 03:37
jana1150

XXX.XXX.122.2

Dobrý den, jedná se o kakariky, v zápalu psaní jsem to vynechala. Pár je ve společné voliéře, nepředpokládám že mají v budce jiné návštěvy, než rodinné příslušníky. Pár si urputně hlídá mladé. Samce jsem dala na samotku, a připadá mi že mláďatům začíná zase růst chmýří, ale myslím že na těle by už mnělo růst peří, když mají už obrostlé letky a ocas. Do fáze chmýří by už asi neměli přijít, nebo se mílím?
Nemám s tím absolutně žádné zkušenosti.
Vycházela jsem z toho, že když mi kanáři ozobávají diamanťáky, tak jim také neroste chmýří. To by mně zajímalo, jestli jde proces od začátku, nebo rovnou roste peří?
Nechám tomu ještě pár dní a uvidím více.

Karel 1979 psal nejspíš z telefonu, takže jsem to nerozšifrovala , Můžete mi to Karle napsat ještě jednou? Také mi to hází taková kouzla. Moc děkuji JJ

25.5.2020 03:43
jana1150

XXX.XXX.122.2

Fuj......mýlím se je z tvrdým, to by ostatní dali. Ne nadarmo rodiče říkají ,,nejdřív mysli, potom piš.

25.5.2020 07:30
Karel1979

XXX.XXX.175.168

Omlouvám se tel je někdy fakt desný dal jsem tam rámeček s pletivem oka 25x25 a vypadá to dobře jestli mám někde hrubku nebo chybu tak se omlouvám ale mám dysortografii,poruchu psaní pravopisu blbej úplně nebudu snad

25.5.2020 18:26
jana1150

XXX.XXX.241.214

Dobrý den, to bych si ani nedovolila na něco takového pomyslet. I když tento plátek takové pisatele má, kteří se v urážkach úplně využívají. 😊

No rámeček jsem nedávala, ale budku jsem provrtala na vzdálenost 23mm a protáhla zahradnickými dráty jako když se stepuje ponožka. Nevím jak to samice zvládla, ale prorvala se k nim, ale zpět už ne, takže půldenní vězení, než jsem přišla z práce.

Samce jsem separovala a po 2 dnech se začínají objevovat základy brk, tak snad jim vše doroste.
Akorad se nechci zbavovat samce, k oboum samicim se chová pěkně a není ani agresivní k ostatním obyvatelům voliery. Takže příště asi nanovo. 😁. Všem moc děkuji...... Jj

25.5.2020 20:58
petrcas23

XXX.XXX.173.66

Mně to dělá samice obere jim chmiri od hlavy až po kostrč ale brk si nevšímá.Především po kroužkování a častých kontrolách. Poslední hnízdění jsem omezil kontrolu na nezbytně nutnou kontrolu a podle všeho se to obešlo jen na obrani hlavy ale jisty jsi úplněk být nemůžu. Pokud neničí rostoucí peří tak ji nechám v klidu

Přidejte reakci

Přidat smajlík