Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.215.241
Dobrý den, poraďte, senegalec se asi napíchl na hřebík do prsou, pořád si tam kouše...co můžu udělat?
Nepište že zajít k veterináři, jsem nemocen a nemůžu chodit, tak bych mu chtěl pomoci sám..nějakou mast, prášek, desinfekci, něco do vody, even. límec, aby si nemohl zobákem do rány...děkuji.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.53.50
Zdravím,moc Vás asi nepotěším,ale vpichy jsou nejhorší zranění,protože se rána po vpichu uzavře,a infekce zůstane uvnitř!Ani v humánní medicíně neni léčba mnohdy snadná a účinná,právě z důvodu uzavření rány,a následných infekčních komplikací!(otrava krve apod.)U malého ptáka může být tento proces velmi rychlý s nezvratným koncem!Řešení spočívá v rychlém zásahu(řádově několika hodin).Je třeba ránu částečně otevřít,a vydezinfikovat,a to i za cenu jednoho malého stehu,což v domácích podmínkách neodborného zásahu lze jen těžko s úspěchem provést!To vše platí pro zranění,která nepoškodí další orgány,a jsou jen tzv.povrchová.Následná aplikace vhodného antibiotika je žádoucí,v dávce kterou určí lékař-veterinář!Obávám se tedy,že se,pokud nechcete o daného jedince přijít,okamžité návštěvě odborného pracoviště nevyhnete!K.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.244.20
Pokud fakt nemůžete, tak poproste někoho známého nech zajde k veterinař., jinak co mě napadá, mohl by pomoct propolis- je to včelí přírodní produkt s malým obsahem alkoholu, tak by ránu dezinfik.a propolis má výborné hojící účinky,takže by to mohlo pomoci.. Dejte pak vědět jak to dopadlo, s pozdravem Jirka
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.198.22
veterinář muže přijet i k Vám ,není to zadarmo ale muže to zachránit život a zdravý ptáčka