Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.156.188
chci se zeptat proč se samec oškubal na hrudi,je to nejaká vada nebo parazit.Vadí to do chovu.Dík
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.112.7
To by mne také zajímalo, známej ho má taky dost oskubaného. Dá se stím něco dělat? Do chovu si myslím, že to nevadí, ale mohl by škubat mladé nebo i samici.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.49.10
Dejte si peří odborně vyšetřit pod mikroskopem. Zadarmo to není,ale budete mít jistotu,že mají nebo nemají parazity. Kdo Vám může takhle poradit aniž by viděl v jakém je chováte prostředí je jen a pouze šaman.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.180.2
většinou se papoušci škubou z psychických důvodů. Škubala se mi samice žaka. Stálo mne to spoustu peněz a nikdo nedovedl poradit. Před lety jsem měl krásná mláďata od penantů, sedm mladých. V zimě okolo Vánoc se mi venku oškubala samice a dvě mláďata tak, že jim zůstalo peří jen tam, kam si nedosáhli zobákem. Vypadali jako kuřata v mražáku. Dal jsem je domů, ale nic nepomáhalo. Když jsem je zanesl na Veterinu v B
rně, tak mi slíbili pomoc a do dneška nemám ani zprávu jak to dopadlo, ani penanty a je to nějakých 15 let zpátky.