Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Neregistrovaný uživatel

4.10.2012 10:14
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.50.196

Mam laicky dotaz, za domem na louce kvete spousta hermanku,tak jsem jim pokusne do voliery jeden stonek dal, jak andulam, tak kakarikum. Temer okamzite je to sezrane, oholi to jako pirane. Chci se optat kdyz jim ho budu davat ve vetsim mnozstvi, muzu ptakum nejak uskodit? A ma to i nejake lecive ucinky pro ne ? Davam denne jeden trs, coz je zhruba 10-20 vykvetlych hlavicek pro 5 paru andulek a to same i 4ks kakariki.

Neregistrovaný uživatel

4.10.2012 12:50
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.180.6

asi to nebyl heřmánek, ale rmen. To ale nebrání tomu, aby se jim dával. Co roste v okolí a není počůráno od psů dávám svým ptákům také. Vědí co jim chutná a co ne, tak nechají. Zkoušejte všechno. Hlavně to co berou divocí ptáci v přírodě. Sortiment se pořád rozšiřuje. Dokonce dávám i plody břečťanu o kterém kolují historky jak je jedovatý a ptáci ho milují.smajlík

Neregistrovaný uživatel

4.10.2012 15:19
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.50.196

jojo ja vim, je to nejspis hermanek rimsky, viz http://www.beltina.cz/bylinka/hermanek/

Nejsem botanik a je mi to fuk, dulezite pro me je ze jim neskodi :) Ale pro jistotu jsem se optal jestli prece jen nadmerne mozstvi nemuze byt pro ne skodlive. Kakarici tu rostlinku ozerou doslova behem par vterin, verim tomu ze kdyz bych jim ho daval porad. ze ho porad budou zrat :) Akorat se obavam ze brzy odkvete a zmizi,tak si rikam ze bych ho mohl nasbirat a nechat v pytli od prosa, melo by to dychat,takze by se nemel zkazit a daval to ptakum pres zimu. A nebo jim z nej uvaril caj a daval to jako prevenci, jestli to ma smysl. Protoze na louce za domem jsou tisice hlavicek, stalo by to za tu namahu. Psi tam nechodi, jen slepice od sousedu..

Neregistrovaný uživatel

4.10.2012 15:49
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.130.18

Dobrý den
děláte dobře,různé bylinky je dobré dávat. Osobně krmím pampeliškou, žabincem a celé léto suším heřmánek, vratič, žebříček, ježatku. Nasušeno mám na celou zimu (tři bedny od banánů), ale zatím dávám čerstvé. Máte vidět zebry a jiná droboť oždibuje plevel, jako peliněk pravý a již zméněné bylinky.

Zatím chovu zdar Mak

Neregistrovaný uživatel

4.10.2012 16:05
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.50.196

a susite jen kvety a nebo cele rostlinky ?

Přidejte reakci

Přidat smajlík