Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.52.171
dobrý den,
pořídili jsme si Barnarda límcového většího, je to ručně dokrmený cca 4 měsíce starý šikovný papoušek, máme ho krátce, když si s nim povídáme přes volieru, má zájem se přátelit, bere si mlsky z ruky, ale jakmile se dostane k prstu na před opatrně ochutná a v mžiku štípne až no hodně. když otevřu volieru, zajímá se klidně co to dělám ale jakmile zvednu ruku, už se natáčí, aby zase štípnul.
Měli jsme už andlulku a korelu, ale ty tohle nedělali, je to u větších papoušků normální?Přejde ho to samo, nebo to máme pomalu řešit, aby ho to přestalo bavit?Možná to je normální, ale nevim. Jinak je hrozně přátelskej a má rád společnost lidí, až na to štípání.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.64.140
dobrý den,
možná je to otázka jeho stáří. Papoušci mají také pubertu, u každého druhu je to jiné. My máme doma aratingu sluneční a ta nás štípne, když buď chce to co držíme, či jen chce naši pozornost. Má v kleci větvičky na štípání či něco podobného co může ničit? Vypozorujte, za jakých okolností Vás štípe a zkuste se takové situaci vyhnout, tím pádem papouškovi nedat důvod k štípání.
Mohu se zeptat jaký to je mýt barnarda doma? Mě se moc líbí a také jsem o něm uvažovala, ale říká se o nich, že to jsou letci a tudíž máně ochočitelní. To mě zradilo a vybrala si proto aratingu. Děkuji.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.52.171
děkuji za vaši reakci,
chtěla bych říct, že mít doma Barnarda je fajn, ten náš je milý společník, neni tak hlasitý, jako papoušek nádherný, ten byl o dost hlučnější a uměl se víc vztekat. Náš barnard se za ten krátký čas co je u nás naučil vypískávat melodii svého jména, bere si pamlsky z ruky a rád se doma proletí a vcelku bez potíží se nechá odnést zpět do voliery na klacíku. Komunikuje jemně si prozpěvuje a dá se i napomenout, když začne hlasitě ječet. Ale je třeba říct, že jako invalida jsem s ním opravdu často a při odchodu z místnosti občas hlasitě ječí, což by v paneláku asi neprošlo...Taky nevím, jestli bych v paneláku mohla mít tak velkou volieru a tolerovat jeho vášeň ke koupání, kdy voda stříká opravdu hodně. Krásně se naučil chodit v pravidelný čas chodit spát a ráno čeká dokud neodkryjeme. Taky přes den se naučil se utišit, když odpočívám.
Moje zkušenost je, že až překvapivě tichý a klidný, hezky vnímá a učí se. Hodně mulčuje klacíky a zkouší roztípat vše co má v dosahu.
Jediné co nás stále trápí je jeho štípání.
Jakmile nedržím v ruce pamlsek a natáhnu k němu ruku, hned jak došáhne na prsty tak štípe. Je to pořát stejné, i když už si nás hezky zvykl. vubec nereaguje na napomínání ani na to když ho za to chování na čas ignoruju. Štípe ve volieře i venku. Štípe každýho bez rozdílu. Jakmile se k ruce dostane, bez zjevného důvodu, nebo provokace, prostě jakmile se dostane k ruce která nedrží pamlsek. Přilákám ho přivoláním, je zvědavej, tak přijde, natáhnu ruku a už mě štípne.
Zkusila jsem i dělat, že mi to nevadí, ale to jsem teda nevydržela dlouho, protože on jen přitvrdil a přitlačil a vzal mě párkrát do krve a nepomohlo ani hlasitý napomenutí....Puberta to asi nebude, je mu 6 měsíců.
Dá se to vůbec odnaučit? Neni chyba, že původní majitel ho sice dokrmoval, ale byl evidentně hodně tolerantní vůči tomu štípání? nechal se od něj štípat a nevim teda jak moc ho zmáčknul. nás nešetří a zmáčkne...