Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.4.26
Předkládáte je někdo ptákům při odchovech na krmení?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.4.26
Nikdo nedává?
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.237.194
Já dávám krotkému žakovi. Ne ale jen namočené (ty si nevšímá), ale v mléku velmi krátce povařené v mikrovlnce v keramické misce, často spolu s loupanou pohankou a jáhly (to je to, čeho se běžně v suché formě ani nedotkne). Když je tato "kaše" moc řídká, zahustím pšeničnou krupicí (také nechám krátce projít v mikrovlnce varem. Částečně vychladlé dochucuji třeba banánem, trochou medu... Nedávám klasickou vaječnou míchanici, ani piškoty, ale do této kaše (třeba hned na začátku) rozmíchám vajíčko a nechám v mikrovlnce dobře přehřát, aby ztuhlo.
Jen čistě ve vodě namočené ov. vločky asi nebudou mít velký úspěch. Delším stáním mohou být zdrojem bakterií a plísní. Proto když dělám větší dávku této kaše, podstatnou část dám zmrazit a pak jen potřebné množství rozmrazím, Samozřejmě zmrazuji základ bez banánu, medu a podobných ingrediencí. Žakovi to moc chutná a na zpestření jídelníčku je to fajn. Je to stravitelné a ne tak tučné jako oblíbená slunečnice, vlašáky...Možná by stačilo ovesné vločky zalít vřící vodou a po nabobtnání ochutit banánem a třeba bílým jogurtem (který také s oblibou baští). Jinak vše, co zmiňuji, má v oblibě nejen žako, ale i andulka.
Neregistrovaný uživatel
XXX.XXX.4.42
Povařené ovesné vločky se dříve používaly k dokrmování mladých ptáků. Také se do nich přidávalo rozmixované ovoce, nebo med.
Ale jen namáčené to nevím. Možná by je přijímali, ale chce to zkusit.
Jinak povařené by určitě uškodit neměly.