Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.32.54
Dobrý den,
prosím o radu. Na jaře jsem koupil mladý páreček zebřiček pestrých. Dal jsem je do venkovní voliéry k andulkám, kterých mám 2 páry a 10 mladých. Snášejí se dobře a tak chci zebřičkám umožnit rozmnožit se. Poraďte prosím, jestli jim mám udělat malou budku, nebo jim stačí malá miska, nebo něco jiného?
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.163.87
Dal bych jim na hnízdění na výběr víc možností, ale nejsem si jistý zda by andulky nenapadaly mladé zebřičky...
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.162.124
Miska, alespoň dle mého názoru a zkušeností není dobrý nápad. Zebřičky jsou poměrně plaché a otevřená miska jim na pocitu bezpečí moc nepřidá. Více létají poplašené po kleci a tím pádem méně sedí na vejcích. O to složitější to bude, jestliže máte společný chov s andulkami. Raději bych doporučil zbudovat něco uzavřeného a přihodit do voliéry trochu sena. Vystelou si to dle svých představ. Ale je to samozřejmě individuální.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.65.16
Nejvíce se používá pro zebry polootevřená budka, která je ale pro váš případ nehodná, protože by jim tam anče lezli a nedopadlo by to dobře.Čili musíte udělat budku jen s otvorem pro zebry - pak se jim může povézt hnízdit "nerušeně".Budku cca 12 x 12 x 12 (10 x 10 x10), otvor pro výstavačky větší pro " obyč" cca 3 cm.