Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.63.247
Dobrý den,
prosím o radu. Matka má žaka šedého. Jsou jí asi tři roky. Vždycky nezavřela zobák, vše okomentovala. Včera však nevydala ani hlásku. Ani si moc nehrála. Většinu dne prospala, což u ní není zvykem. Ani nekřičí, nepíská. Normálně se mazlí, normálně jí a normálně ehm bobkuje :D Zkoušela jsem najít něco na internetu, ale nic, co by mi osvětlilo proč nebo co se děje, jsem nenašla. Jedna žena psala, že jí žako přestal mluvit po tom, co odjela na dovolenou. Jakoby se na ní urazil. U nás nikdo nikam neodjel.
Prosím o radu.
Piště na email: verca.maderova@seznam.cz
Děkuju.
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.237.194
zdá se, že má nějaký zdravotní problém. Může jít o cokoli, těžko radit. Jednou jsem byla v podobné situaci, jen na rozdíl od toho vašeho žaka ten náš jeden den nemohl polykat. Pak se mu vytvořila taková boulička těsně pod zobákem, jak je kousek holé kůže. Za den, dva pak se zdálo, že je vše OK, jen ta boulička nemizela. Nakonec jsme byli u zvěrolékařky, která mu ten hnisavý váček (absces) otevřela a vyndala něco drobného ostrého obaleného v pecce zvazivovatělého hnisu. Něco měl zapíchnuté na začátku jícnu, možná kousíček třísky, žel zapomněla jsem si to vyžádat k prozkoumání, tak nevím. Popisuji proto, abyste mohla rozpoznat jednu z možných příčin. Ta boulička vypadala takto:
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/forum/r/detail/889335/zako-nemuze-polykat-help
(to jsem psala hned když se problém objevil, byla sobota,, ambulance byla zavřena. V pondnělí již mluvil a polykal, ale boulička nemizela. Podobné případy jsem objevila jenom na zahraničních stránkách, takže se to může stát, náš žako nebyl výjimkou. A nebyl to zánět jícnu, jak jsem se tehdy omylem v diskuzi domnívala).
Neregistrovaný uživatel

XXX.XXX.253.149
Volejte do Brnaik veterinárních klinik a lékařů, specializujících se na exotické ptactvo:
Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Klinika chorob ptáků, plazů a drobných savců, Palackého 1/3, 612 42 Brno
MVDr. Viktor Tukač CSc.
ordinace: +420 541 562 370
pohotovost: +420 731 878 484
e-mail: tukacv@vfu.cz
web: www.vfu.cz
mapa: http://www.vfu.cz/vseob_inf/map.php (na mapě objekt 43 – Klinika chorob malých zvířat)
Ordinační doba:
pondělí–pátek: 8.00–12.00, 13.00–15.00
sobota, neděle a všední dny po 15 hodině: pohotovost na telefonu.
Nečekat a volat