Porážka ovcí

Přidejte téma
Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků

Uživatel s deaktivovaným účtem

16.9.2016 10:31

Chovám ovce druhý rok a znovu mám problém najít někoho, kdo umí porážet ovce. Mám k porážce čtyři kamerunské beránky. Tak se obracím na vás, že mi třeba dáte tip, nebo kontakt. Pouze zlínský kraj...už mi ze zoufalství taky napadlo, že když nikoho nenajdeme, budeme s manželem porážet ovce sami, ale nevím, nevím...

16.9.2016 10:46
kosta

XXX.XXX.114.1

Pozvěte si někohoho kdo to umí a dobře se dívejte a učte se.Nejlépe ať vám to ukáže.Potom ať
vás nechá porazit pod dozorem a nechá vás udělat porážku a aby radil a byl při ruce.Jednou se
to naučíte. Budete ale potřebovat jateční přístroj a ostré nože.

17.9.2016 13:05

kosta napsal(a):
Pozvěte si někohoho kdo to umí a dobře se dívejte a učte se.Nejlépe ať vám to ukáže.Potom ať
vás nechá porazit pod dozorem a nechá vás udělat porážku a aby radil a byl při ruce.Jednou se
to naučíte. Budete ale potřebovat jateční přístroj a ostré nože.

Úplně nečekaně jsem potkala na ulici pána o kterém jsem slyšela, že občas něco zabije, už jsme se spolu domluvili. Je to skvělá příležitost koukat mu pod ruce a sbírat zkušenosti.

17.9.2016 13:57
kosta

XXX.XXX.114.1

Také jsme to tak ze začátku dělali asi třikrát a potom jsme se vybavili a zkusili a šlo to.
Hlavně to chce u toho klid a nebýt nervozní a nestresovat to zvíře to pozná.Nasypeme
trochu šrotu, počkáme až se srovná a v pohodě žere a potom to chce tu správnou trefu.
A potom v klidu vykrvit atd.

17.9.2016 15:54

kosta napsal(a):
Také jsme to tak ze začátku dělali asi třikrát a potom jsme se vybavili a zkusili a šlo to.
Hlavně to chce u toho klid a nebýt nervozní a nestresovat to zvíře to pozná.Nasypeme
trochu šrotu, počkáme až se srovná a v pohodě žere a potom to chce tu správnou trefu.
A potom v klidu vykrvit atd.

Děkuji za cenné rady, uvidíme, jak to půjde. Manžel si troufá dát ránu, zaříznout, vykrvit a pověsit, dál, že to bude na mně...no, nevím, kuchala jsem zatím jenom slepice...

3.12.2016 19:25
radimsuffolk

XXX.XXX.47.158

Já jsem porážel dnes a poprvé.Vše jsem okoukal z yutubu.Najdřív jsem si myslel že Beránek půjde se mnou z kotce ven na laně, ale musel jsem ho hodit na záda a svázat nohy a odvést na kopečku ven mimo oči ostatních.Nezastávám způsob omráčení něčím...Prostě svěsit hlavičku z kolečka a říznout rychle hluboko na krku abych trefil hlavní tepnu.Jsem v tomto elév a mám beránky prvním rokem tak jestli něco dělám špatně uvítám i jiný způsob.

3.12.2016 21:01
profesor1

XXX.XXX.192.98

Špatně děláte například to, že zasekáváte sekáček do živého stromu, včetně přišroubované "šibenice".
Myslím si, že začátečník by neměl usmrcovat pouze podřezáváním - věc názoru. Já dávám prvně smrtící ránu do hlavy, pak teprve podřezávám. A ještě na stažené kuži by neměla zůstávat ta masitá blána. Jinak nádhera, teda oproti mojim VF více masa a hlavně více loje

3.12.2016 22:44
bodlinka

XXX.XXX.27.102

radimsuffolk napsal(a):
Já jsem porážel dnes a poprvé.Vše jsem okoukal z yutubu.Najdřív jsem si myslel že Beránek půjde se mnou z kotce ven na laně, ale musel jsem ho hodit na záda a svázat nohy a odvést na kopečku ven mimo oči ostatních.Nezastávám způsob omráčení něčím...Prostě svěsit hlavičku z kolečka a říznout rychle hluboko na krku abych trefil hlavní tepnu.Jsem v tomto elév a mám beránky prvním rokem tak jestli něco dělám špatně uvítám i jiný způsob.

Ano, děláte to špatně, dopustil jste se přestupku - týrání zvířat. Prostě je to tak, přečtěte si zákon o tom, kdo může porážet a jak.

3.12.2016 23:29
profesor1

XXX.XXX.192.98

Ještě jsem zapomněl, že u berana se ihned po usmrcení odřezávají koule.

4.12.2016 09:10

profesor1 napsal(a):
Ještě jsem zapomněl, že u berana se ihned po usmrcení odřezávají koule.

To jsou jen babské povídačky.

4.12.2016 10:16
profesor1

XXX.XXX.192.98

A je na tom něco špatného?

4.12.2016 10:23

Špatného na tom nic nevidím, ale nemá to vliv vůbec na nic, dřív jsem to taky tak dělal, protože mi to někdo poradil, že se to dělá, ale pak jsem se dostal do nějaký diskuze kde se to probíralo, lidi mi tvrdili, že to jsou kecy a tak jsem začal porážet bez uřezávání koulí a rozdíl jsem fakt nepoznal.

4.12.2016 11:51
profesor1

XXX.XXX.192.98

Já už to mám zažité jako automatiku. Praštím - střelím po hlavě, zkusím jen tak pro zajimavost jestli reaguje oko na dotek špičkou nože, podříznu a než věším uřežu koule. Dřív jsem přemýšlel jak by ty žlázy mohly maso zasmradit, ale na nic jsem nepřišel protože tu "vóňu mjéchy" prskají při akci ven Taky jsem několikrát uříznout zapomněl a nic se nestalo.

4.12.2016 12:38
bak

XXX.XXX.99.218

bodlinka napsal(a):
Ano, děláte to špatně, dopustil jste se přestupku - týrání zvířat. Prostě je to tak, přečtěte si zákon o tom, kdo může porážet a jak.

Neřešte zákon taktéž to tak dělám, podřežu a je.Samozřejmě se to musí umět.

4.12.2016 12:51
bodlinka

XXX.XXX.27.102

bak napsal(a):
Neřešte zákon taktéž to tak dělám, podřežu a je.Samozřejmě se to musí umět.

Jasný... a bude je to bolet nějak míň, že?

4.12.2016 13:05
bak

XXX.XXX.99.218

bodlinka napsal(a):
Jasný... a bude je to bolet nějak míň, že?

Je to lepší než je čímkoli mlátit po hlavě jelikož né každý má zabijačkovou pistol nebo elektriku.To samé i při zabíjení kapra, chytit do ručníku velkým ostrým nožem uříznout hlavu a je hotovo.Mimochodem v zemích kde se ovce a kozi jedí a chovají nejvíce tak jedině zabíjejí podříznutím nic jiného.To samé s jakama, sobama a td.

4.12.2016 13:11
bodlinka

XXX.XXX.27.102

bak napsal(a):
Je to lepší než je čímkoli mlátit po hlavě jelikož né každý má zabijačkovou pistol nebo elektriku.To samé i při zabíjení kapra, chytit do ručníku velkým ostrým nožem uříznout hlavu a je hotovo.Mimochodem v zemích kde se ovce a kozi jedí a chovají nejvíce tak jedině zabíjejí podříznutím nic jiného.To samé s jakama, sobama a td.

Jatečnou pistol fakt není problém si pořídit, pokud zabíjíte pravidelně. pokud ne, tak si na to zavolejte řezníka, co jí má, ne?

sakra když neumíte nebo nechcete ta zvířata sprovodit ze světa civilizovaně, tak to nedělejte. mimochodem jak se to dělá ve světě není argument. v číně se taky pejskové vaří zaživa, pak máte země, kde je normální vzít si za manželku osmileté dítě komplet včetně svatební noci. že jde zvíře zabít jen s pomocí nože ještě neznamená, že to je ok způsob smrti.

4.12.2016 13:33
bak

XXX.XXX.99.218

bodlinka napsal(a):
Jatečnou pistol fakt není problém si pořídit, pokud zabíjíte pravidelně. pokud ne, tak si na to zavolejte řezníka, co jí má, ne?

sakra když neumíte nebo nechcete ta zvířata sprovodit ze světa civilizovaně, tak to nedělejte. mimochodem jak se to dělá ve světě není argument. v číně se taky pejskové vaří zaživa, pak máte země, kde je normální vzít si za manželku osmileté dítě komplet včetně svatební noci. že jde zvíře zabít jen s pomocí nože ještě neznamená, že to je ok způsob smrti.

Zabíjím už 25let svoje ovce a známím a v pohodě, nemám stím apsolutně žádný problém.Kluci co znám a taktéž zabíjejí svoje ovce nebo po rodině to dělají stejně, žádná pistol i kteří zabíjí prasata tak na ovce ji nepoužívají je to zbitečné.

4.12.2016 13:39
bodlinka

XXX.XXX.27.102

bak napsal(a):
Zabíjím už 25let svoje ovce a známím a v pohodě, nemám stím apsolutně žádný problém.Kluci co znám a taktéž zabíjejí svoje ovce nebo po rodině to dělají stejně, žádná pistol i kteří zabíjí prasata tak na ovce ji nepoužívají je to zbitečné.

Jo zbitečné?

tak jo, ovečka nemá nervový systém?

4.12.2016 13:43
profesor1

XXX.XXX.192.98

Baku nehádejte se. Ročně zabiji cca 20oven včetně jehňat, plus pár párů vepříků. Vždy jsem je tloukl po hlavě (prasata NE) upraveným jakože těžkým kladivem s bodcem na proražení lebky. U beranů a i u cizích ovcí už to nedělám, protože zabít berana - prorazit mu lebku není pr.d.el. I když jsem přesvědčený že po té ráně už toho moc nevnímal, přesto mu oko ještě reagovalo, tak že žil. Proto už používm porážecí pistoli. Taky mě nejde o zákon, ale jde mě o to zvíře. Prostě ten čas na vyčištění bouchačky obětuji a raději to střelím, než přemýšlet jestli se zvíře trápí nebo ne. A už vůbec bych to nedoporučoval někomu kdo to dělá poprvé, nebo jednou - dvakrát za rok.

4.12.2016 14:51

Baku nebuď línej škrt a těch pár korun za jatečák nebo řezníka obětuj.
Profesore: A musí se pak řezníkovi vydat účtenka z EET za dobře vykonanou službičku?

4.12.2016 15:01
profesor1

XXX.XXX.192.98

Teda ty v tom máš loterku jak blázen. Začni číst alespoň ten blesk. Já vydávám účtenku! Jenže po pár štamprlách už nevidím na klávesnici, tak že zatím nic A náboj jde na firmu, to mám v akci

4.12.2016 16:27
bak

XXX.XXX.99.218

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Baku nebuď línej škrt a těch pár korun za jatečák nebo řezníka obětuj.
Profesore: A musí se pak řezníkovi vydat účtenka z EET za dobře vykonanou službičku?

Nač řezníka když si stím poradím sám už hezkých pár let..Jatečák nepotřebuju, zbytečnost pro mne.

4.12.2016 16:30
bodlinka

XXX.XXX.27.102

bak napsal(a):
Nač řezníka když si stím poradím sám už hezkých pár let..Jatečák nepotřebuju, zbytečnost pro mne.

Vaše ovečky nemají nervovou soustavu?

4.12.2016 18:04
radimsuffolk

XXX.XXX.47.158

Ještě doplníme, strom je souška a nechtěl jsem ho odstranit.Píši že neomračuji čímkoli jak jiní co píšou v jiném vlákně samozřejmě pouze jateční pistolí a koule jsem hned neodřízl protože jsou kastrovaní.
Jinak díky moc za postřehy.

9.12.2016 20:00
bak

XXX.XXX.99.218

bodlinka napsal(a):
Vaše ovečky nemají nervovou soustavu?

Dnes zakoupena jateční pistole.

10.12.2016 00:06

Přidejte reakci

Přidat smajlík