Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Ovce, kozy »

Vaše péče o ovce

Paseka_J
Autor
Dobrý den, chtěl jsem požádat o inspiraci z vaší praxe. (chováme ovce Suffolky +křížence pouze pul roku a v roce 2018 budeme čekat 1.jehnata ) jelikož budeme sestavovat plán - jakýma připravkama budeme odčervovat, co budeme podávat bahnicím před a po porodu, čím budeme krmit-jakým jádrem+vitamínama, jaké podávat vitamíny, jaké lizy atd... Proto Vás prosím o Vaše postupy a rady z Vašeho chovu a Vaší praxe. Všem moc děkuji za rady a inspiraci MOC MI POMŮŽETE. děkuji Paseka.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Nepisete jak stare stado mate. S odcervovakama vam nikdo neporadi jednou provzdy. Pohledejte pomoci hledani je toho tady hodne na cteni. I ja jsem zacinal tak ze zjara pri strihani proti tasemnicim ( uc. latka albendazol) a na podzim tak mesic pred pripoustenim injekcne proti krevsajicim ( u.l. ivermectin ). Ovci mam par, u dospelych uz tasemnice neresim. Obcas udelam mesic dlouhou kuru s kremelinou. Na jehnatech jsem zkusil modrou skalici, ale stejen na konec dostali aldifal. Ivermectin budu uz davat jen podle potreby. Jestli jste zacal s chovem a mel jste stesti na ciste kusy, tak budete mit o starost mit. Jen je sledujte co z nich leze za bobky jak celkove prispivaj. Obcas jim mrknete na vicka ( famacha test ) a podle toho budete vedet jestli je cas napichat. Lizy uz davam jen bilej solsel, od predrazenych mineralnich osvior jsem upustil. Jadro akorat na nalakani. Po porodu zadny pripravky nedavam. Muzete zacit tak, ze ovce predopujete a nebo muzete zacit tak, ze si vychovate tvrda odolna zvirata i bez tech "ptakovin".
Dobry den, take chovam suffolky a mam jednu krizenku... spis nez vase dotazy je nutne polozit si otazku jakym zpusobem budete chovat... kolik ovecek budete mit na pastvinu jak velkou pastvinu pripadne v choulech atd.. ovecky jsou nenarocne a pokud maji prostor prirozene pastvy tak neni potreba resit odcerveni nebo prikrm... asi tak... pokud uz to nutne potrebujete resit tak doporucuju si v diskuzich najit nebo i na face booku diskutuje nekdo kdo si rika stary baca.. jeho prispevky jsou nekdy sice drsne ale jsou vecne a poucne a z praxe... osobne nase ovecky nemaji zadnou zvlastni peci...... pred obahnenim je v terminu dovedeme k domu na dvur... bahneni si hlidam kamerou s nocnim videnim.. abych pripadne kdyz se v noci zbudim nemusela behat okolo chalupy... po obahneni pokud jsou jehnatka linejsi nebo vetsi a hur se adaptuji podavam injekcne kubik selenu a to tak do dvou trech dni... kdyz porodi tak vetsinou kontroluji veminko zda jsou pruchozi struky... veskera moje pece ale zalezi na nutnosti ji poskytnout ci neposkytnout... pokud to neni treba tak do niceho nezasahuju... stejne tak s prikrmem... co se tyka odcervovani... tak tech moznosti mnoho neni.. odcervuju vetsinou vsechny a pri strihani... individualne pokud vidim nejakou ze srackuje... pokud bych odcervovala pred obahnenim tak ivermectin je mozne podat mesic pred.. a po obahneni albendazolem... v cr je trochu problem s pripravky na odcerveni...tak s nimi setrete.
Paseka_J
Autor
Děkuji za odpověďi asi zustanem u toho jak jsme udělali letos.

1) odčervení (Panacurem 2,5%) před vpuštěním na pastvinu po zimě - květen
2) podání přípravku sputop SPOT ON také před vypuštěním ven po zimě -květen
3) odčervení veterinářem injekčně proti vnitřním i vnejším parazitum a to po stříháním koncem září

Pak jsem vždy když byl problém něco v trusu jsem přeodčervolal celé stádo. také tím Panacurem 2,5%.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Zrovna ten panacur neni nic moc.
mastnacek napsal(a):
Zrovna ten panacur neni nic moc.
Panacur super, ale když ho někdo takhle cpe pravidelně každé jako a pak pokaždé když se mu něco nezdá, během několika let se z toho stává placebo.
Problem je v tom ze lidi jeste nezacali rozlisovat ucinnou latku od obchodniho nazvu... a tak pokud mam dobrou pastvninu, a vylozene nemam problem tak neni nutne odcervovat ani preventivne... stejne tak neni potreba lejt na ne spoton v pripade ze nejsou zaklosene. proste cim min do toho do nich nacpete tim cistejsi maso a zdravejsi chov budete mit... selektovat slabe kusy kudlou.
Paseka_J
Autor
lilo napsal(a):
Dobry den, take chovam suffolky a mam jednu krizenku... spis nez vase dotazy je nutne polozit si otazku jakym zpusobem budete chovat... kolik ovecek budete mit na pastvinu jak velkou pastvinu pripadne v choulech atd.. ovecky jsou nenarocne a pokud maji prostor prirozene pastvy tak neni potreba resit odcerveni nebo prikrm... asi tak... pokud uz to nutne potrebujete resit tak doporucuju si v diskuzich najit nebo i na face booku diskutuje nekdo kdo si rika stary baca.. jeho prispevky jsou nekdy sice drsne ale jsou vecne a poucne a z praxe... osobne nase ovecky nemaji zadnou zvlastni peci...... pred obahnenim je v terminu dovedeme k domu na dvur... bahneni si hlidam kamerou s nocnim videnim.. abych pripadne kdyz se v noci zbudim nemusela behat okolo chalupy... po obahneni pokud jsou jehnatka linejsi nebo vetsi a hur se adaptuji podavam injekcne kubik selenu a to tak do dvou trech dni... kdyz porodi tak vetsinou kontroluji veminko zda jsou pruchozi struky... veskera moje pece ale zalezi na nutnosti ji poskytnout ci neposkytnout... pokud to neni treba tak do niceho nezasahuju... stejne tak s prikrmem... co se tyka odcervovani... tak tech moznosti mnoho neni.. odcervuju vetsinou vsechny a pri strihani... individualne pokud vidim nejakou ze srackuje... pokud bych odcervovala pred obahnenim tak ivermectin je mozne podat mesic pred.. a po obahneni albendazolem... v cr je trochu problem s pripravky na odcerveni...tak s nimi setrete.
Dobrý den,
mohu poprosit informace o té kameřes nočním viděním. Také mám ovce ve stodole a rád bych je takovýmto způsobem při porodech kontroloval.
No koupili jsme neco podobneho... http://www.ebay.com/itm/HD-720P-Home-Security-Wireless-Wifi-Night-Vision-IR-IP-Camera-In-Outdoor-Webcam-/222607244568?hash=item33d46cfd18:g:9SoAAOSweNxZioh2 predpokladem je mit ve stodole elektriku pripadne mit ke stodole blizko pripadne moznost dotahnout kabel a nebo to mit pokryte wifinou... uz jsem tu o tom nekde psala v diskuzich...
Paseka_J
Autor
Aha elektriak tam je a wifi snad dosáhne máme stodolu cca od domu 5m děkuji za odkaz.
Neregistrovaný uživatel
Autor
Na 5m to uz se vyplati.) ja to mam 20m a hanba by me fackovala.) a to ani nemluvim o tom, ze kdyz uz ovce rodi vecer, tak to aspon u me dopadlo vyzdycky samo bez pomoci. Nejvic skody se opet u me stalo kdyz jsem tam zbytecne okounel a lez, pripadne dalsi clenove rodiny. Mozna kdyz upustite od zbytecnyho podstrojovani, odcervovani, ovce nebudou jen zavreny prez zimu, tak to pujde vsecko +- dobre.
Pastík
Autor
Dobrý den,
začínám mít problém se sousedy, kvůli ovcím a jejich bečení.
Zachránil jsem před porážkou mladého ouessantského beránka a posléze i jeho sestru - oběma max 2 roky. Beran je kastrovaný, ale ovci se narodilo na jaře nečekaně jehně, jeho by to být nemělo ( bohužel jsem to nepoznal - ano, nikdo není dokonalý ). Ovce s jehnětem hrozně řvou a sousedům to začíná hodně vadit - jako úplně vše i když to chápu. Nevíte jak tomu aspoň trochu zabránit ? Mám je u rodinného domku a hledám pro ně pozemky poblíž, bohužel každý si představuje, že když mám zvířata hned musím mít tisíce na pronájem pozemku - i když jim to ušetří peníze za sekání :)
Je mi jasný, že každé zvíře je originál a projevuje se, ale nechci aby jim něco chybělo. Celoročně přístup k vodě, senu, minerální liz, pastva i když ne v ideálním množství - sousedé vozí čerstvě posekanou trávu a listí ze stromů.
moc děkuji za jakoukoli odpověď.
Jedine podrezat... protoze takove budou rvat porad je to dedicne a je to take proto ze se tam pohybuje mnoho osob ktere je krmi...
Paseka_J napsal(a):
Aha elektriak tam je a wifi snad dosáhne máme stodolu cca od domu 5m děkuji za odkaz.
No ta nech 5 metru to mate lepsi nez wifi propojit dratem... takze hledat nejakou jinou ip cameru.
Neregistrovaný uživatel
Autor
S tim rvanim... kdyz je budete dokrmovat budou rvat. Mozna ze az sezenete pozemky a nebudete tam lozit tak je to prejde. Sice je to dedicny, ale musej mit duvod. A ten ted maj. Dokad tam bude nekdo lizt a krmit cimkoli, tak budou rvat.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Infekce, záněty, imunita, průjem
Veterinární produkt Imunovet s přirozenými antibiotickými účinky. Podporuje krvetvorbu a hojí všechny druhy ran.
Kosti, klouby, kostní tkáně, chrupavky
Veterinární produkt Skelevet regeneruje kostní tkáně, vyživuje kosti a klouby. Pomáhá při artróze a artritidě.
Trávení, játra, žlučník, metabolismus
Veterinární produkt Regavet harmonizuje játra a žlučník. Řeší trávicí problémy. Pomáhá při alergiích či ekzémech.