Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Ovce, kozy »

Proleženina?

Máte někdo zkušenost s proleženinami?Aspoň myslím, že se jedná o proleženinu. Mám kozlíka, který špatně chodí a tak často polehává ( jeho máma se ovšem válí pořád a nic jí není). Včera jsem mu na hrudní kosti objevila zaschlou hlínu (to byl ale omyl), tak jsem mu ji chtěla vyčistit, místo toho se mi do ruky vyřinula krev. Asi jako když mírně pouštíte vodu z kohoutku. Takhle to teklo pár vteřin, potom už jen pár kapek a nic. hrozně mě to vyděsilo. Desinfikovala jsem Betadinem, ale co dál. Vet bude až ve středu.
Bertil napsal(a):
Máte někdo zkušenost s proleženinami?Aspoň myslím, že se jedná o proleženinu. Mám kozlíka, který špatně chodí a tak často polehává ( jeho máma se ovšem válí pořád a nic jí není). Včera jsem mu na hrudní kosti objevila zaschlou hlínu (to byl ale omyl), tak jsem mu ji chtěla vyčistit, místo toho se mi do ruky vyřinula krev. Asi jako když mírně pouštíte vodu z kohoutku. Takhle to teklo pár vteřin, potom už jen pár kapek a nic. hrozně mě to vyděsilo. Desinfikovala jsem Betadinem, ale co dál. Vet bude až ve středu.
Spíš absces.
I když tam nebyl vůbec žádný hnis?
Bertil napsal(a):
I když tam nebyl vůbec žádný hnis?
Hnis je někdy pro laika nerozeznatelný od krve. pokud tam byl strup a po odstranění strupu na vás něco vyteklo, byl to absces.
Tak děkuji, absces by mě fakt nenapadl. J pravda, že krev byla neskutečně jasně červená. ještě jednou dík.

Přidat reakci

! Doporučujeme se před přidáním prvního příspěvku zaregistrovat nebo se přihlásit na již vytvořený profil.

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
OBCHOD-RYBARENI.CZ
Rybářské potřeby, prodejna a e-shop se spoustou akčních nabídek pro rybáře. Slevový program, doprava zdarma.