lentilka1782

XXX.XXX.223.43
Uměl by někdo spočítat, jaké jsou náklady na výrobu sena?
Uživatel s deaktivovaným účtem

To přece záleží.
Jestli do toho splácíte traktor a lis, nebo jestli používáte kosu, hrábě a nadšenou lidskou práci.
Uživatel s deaktivovaným účtem

:) se vam nelibej ceny za ktery se seno prodava?
lentilka1782

XXX.XXX.223.43
Myslím za použití traktoru a lisu. Známý vypočítává náklady za krmný den a tak by mě zajímalo, jak by se ta cena dala vyčíslit.
Pro mých pár oveček nakupuju krásné seno, odvážíme hned po zbalíkování, i za slušnou cenu, takže to neřeším.
Sepíšete všechny náklady, které máte(stroje, pohonné hmoty, lidská práce, obal) a spočítáte balíky, které vyrobíte, pak vypočtete cenu jednoho balíku. Pak si spočítáte, kolik balíků zkrmíte nebo jste zkrmili. Také je nutné znát počet dní, kdy se krmí senem. Pokud chcete znát náklady na krmný den. Takhle bych to počítala já pokud bych to chtěla znát přesně. S těmi stroji je to problém asi. Nemáte je jen na sušení. Zkuste najít cenu za motohodinu traktoru a z toho vycházet. Chápu, že můj pohled je laický.