Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.

Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod).

iFauna.cz » Diskuze » Ovce, kozy »

Burské kozy

Dobrý večer, chci se zeptat, chci začít příští rok s chovem burských koz a chci si koupit 3-4 burské kozy, ale jak jsou považováni za čistokrevné, pokud mají třeba 85%,90%,95% od kolika procent jsou bráni jako cistokrevné, vím že 100% je velice málo, tak pokud začnu s chovem jestli bych neměla koupit třeba na začátek třeba 90%?
Dobrý večer.100% burských koz zas tak málo není, aby se nedaly sehnat. Pokud chcete produkovat plemenné kozičky a kozlíky - je nutnost mít 100% nebo alespoň 93%. Dejte pozor - já se spálila, když jsem si poprvé kupovala čistokrevné kozy s PoP. Myslela jsem, že když mají PoP, tak mají automaticky 100%. Nemusí to tak být. Ty moje měly nižší procento a já to zjistila až při KU, že kůzlata nemají 100%. Takže teď si kontroluju, že tam mají BU100. Přeji hodně štěstí.

Přidat reakci

Text tučně Kurzíva Potržený text

Souhlasím s pravidly diskuze.
Zrušit sledování diskuze « Zpět na výpis diskuzních vláken
ZPĚT NAHORU
Komerční sdělení Vytvořit zde reklamu
Výkonnost, svalstvo, fyzická kondice
Veterinární produkt Kingvet dodává životní energii. Posiluje kosterní a hladkou svalovinu. Zvyšuje fyzickou výkonnost.
Přípravky s BETA GLUKANEM pro zvířátka
České výrobky s BETA GLUKANEM z hlívy ústřičné pro zdraví Vašich zvířecích kamarádů.
Zažívání, tlusté střevo, imunita
Veterinární produkt Probiovet obnovuje střevní mikroflóru. Řeší zažívací problémy a posiluje obranyschopnost.
Infekce, záněty, imunita, průjem
Veterinární produkt Imunovet s přirozenými antibiotickými účinky. Podporuje krvetvorbu a hojí všechny druhy ran.